Споделена история от Спорт и красота

Не съм свикнал със себе си
Здравейте. Преди няколко дни видях своя снимка в профил и направо се ужасих! Като се погледна в огледалото не изглеждам зле, нито пък на снимки, но явно не се бях виждал в профил. :(
Носът ми изглежда голям(не дълъг или крив.. не знам как да го опиша), устните странни.. въобще ужас.
Според вас това може ли да се дължи на това, че не се бях гледал в профил отдавна? Не мога да си представя как изглеждам в очите на другите като ме видят в профил.. дали ме виждат както аз се описах или.. не знам :D.

Още нещо извън темата.. (да не пускам втора), много често ми се случва някое момиче да ме загледа, но не знам дали защото мисли, че съм сладък или странен. Не съм грозен (замислям се като се видях в профил де ), но не мога да бъда сигурен за мнението на другите. :D

Коментари

1.   Здравей!
Проблемът е, че има следните
ситуации:
1. Отпред-анфаз се казва, носът да изглежда прекрасно, да не личи гърбица, и да е перфектен и дори красив човек, но в профил обаче да е гърбав, голям..
2. Отпред носа да е хубав, но да не е хубав човека, и профила пък да му е перфектен и красив пък само там..
тоест това бяха двете противоположности.
Сега продължавам:
3. Перфектния вариант -красив нос профил и анфаз, но това не означава красив човек отново
4. Вариант 4-грозен профил и анфаз, което почти не се среща..

Но:
Красотата не зависи от профила или анфаза, защото има :
1. Красиви хора с грозни носове
2. Грозни хора с красиви носове

Понякога от пластните операции се получава следното:
1. Нос, красив, но неподходящ за определено лице, резултатът е че няма красота, въпреки наличие на красив нос
2. Нос, изкривен и поява на вторична операция, по-сложна от първата, защото това е кост и е чупена веднъж
3. Прекалено изкуствено да седи.. също се наблюдава, ако не си пасне на лицето.. като ако сложиш опашка на риба примерно..
4. НАй-щастливия случай е когато ти пасне перфектно на лицето и станеш красив в крайна сметка, и това е възможно, макар да се цели точно това винаги, не зависи от професионалиста -доктор, защото всичко повечето при тези операции е и късмет!!

И в крайна сметка научаваш, че който те харесва, ще те хареса заради самия теб!!!
И да не гледаш външното, а да се стремиш да опознаеш вътрешното!!!

2.   Аз съм момиче на 21г. Осми клас ми се подиграваха заради носа и тогава открих, че нещо не му е наред. Истината е че не е толкова голям колкото си втълпявах но има гърбица малко. Мразех го, как ли не съм заставала да не се вижда от хората, крила съм го с ръка, мислила съм за пластична операция и все такива. Адски много ме притесняваше, но вече постепенно започвам да свиквам с него. Виждам, че има известни жени, красиви, актриси моделки които също имат като моя нос но това не им пречи! А ти си мъж, което е по-приемливо. Убедена съм, че си достатъчно симпатичен и носа ти отива! Започни да го приемаш и не се притеснявай :) Аз всъщност харесвам такива носове при мъжете.

3.   Какво можеш да направиш? Ти си такъв какъвто си. Харесвай се такъв. Който ти е приятел ще те цени какъвто си, а на който не му харесват-хора под път и над път :)