Споделена история от Спорт и красота

Дълга коса като на Рапунцел
Здравейте аз съм момиче на 13 години. Преди около 8/9 месеца баща ми ме заведе на фризьорка за да ми подстриже косата. Аз не исках но той все пак го направи защото му взех 50 лв без да знае и ги похарчих. Знам че не беше правилно но... Та така де косата ми беше до кръста а като ме подстрига вече беше едва до брадичката ми най-дългия кичур... а косата ми отзад беше до врата като на момче. Плаках цяла седмица :( Днес косата ми е до началото на гърдата ми най дългия кичур а отзад е да кажем 10 см.

Искам да ми помогнете. Кажете ми някои шампоани, билки, балсами и т. н. неща които ще подобрят разтежа ми на косата :)

Коментари

1.   Чувала съм много варианти за по-бърз растеж. Като за начало клишето с хининовата вода, аз лично съм използвала хининов шампоан и останах много по-доволна. Имаше и една маска с костен мозък и плацента на миосотис.
ето линк: http://apteka. framar. bg/30010108/маска-за-коса-миосотис
Знам и за други трикове, но в момента нищо не ми идва на ум. Ако се сетя, ще пиша.

2.   Аз имам дълга коса до дупето. Сигурно е около 70см. косъма. Купувам си ампули за коса. Струват около 30лв за седмица. Отделно използвам къна, от нея косата ми расте като луда и е много здрава и лъскава. Храня се добре и я мажа със зехтин и кокосово масло.

3.   Купи си тривитаминол от ветеринарната аптека.помага страшно много.потърси в нета маска с тривитаминол и ще ти излезе.наистина страшно много помага и шишето е 8лева

4.   Да но как да искам 30 лв на седмица от майка ми само за косата ми. Малко е нахално не мислите ли? :/

От авторката

СЪНИ

6.   Кажи на баща ти, сега като те е подстригал да ти дава пари за ампулите.
А ти как изобщо се даде, защо не се тръшкаше при фризьорката, нямаше да те подстрижат на сила.

7.   Oт авторката: Ами не се тръшках защото ме беше страх да не ме ударири и да не се нерви а и не исках да се излагаме като тръгна да ме подстригва едва не заплакох но няма значение :)

8.   Аз също много искам да ми порасне косата. Използвам хининова вода, но често да ти кажа не съм особено доволна от резултата. Чувала съм, че продуктите на "Билка" са много добри. И сега се чудя какъв шампоан да си взема.

9.   Мила, като не можеш да си позволиш скъпи продукти, просто си мажи косата със зехтин или жълтък от яйце. Масажирай редовно и не я мъчи с преси и сешоари. Ще ти порасне пак.

11.   Една моя приятелка си купи от Орифлейм някъв шампоан и много бързо и порасна косата :)

12.   Номер 9 кое трябва да масажираме? Косата или скалпа?

13.   Абе, №6, не вдяна ли, че става въпрос за наказание? Следващия път ще се замисли дали да вземе пари, без да пита. То при нея явно само с разговори не се получава. Сега да чака дай порасне косата.

14.   И аз имам подобен проблем.. Моята коса цъфти бързо, а като цъфти не може да расте... Преди няколко дена ходих при фризьорката си и й се оплаках... тя каза, че има някаква терапия за такива проблеми.. Забравих да попитам за името на терапията, но ако отидеш при някоя фризьорка, тя ще ти обясни с подробности... Друг вариянт е да си вземеш шампоан за ускоряване на растежа на NIVEA или на ЗДРАВЕ..

15.   Купи си от AVON шампоан и балсам 2 в 1, използвай спрейове за поддържане на косата през лятото и си вземи балсам без отмиване. Всичко от AVON

16.   Само да ти кажа че АVON са хубави нещата но нито един шампоан или балсам няма да ти помогне доколкото за Тривитаминол аз много се чудя дали е вярно едни ми го хвалят други не и не знам аз имам каса някъде 10 см косъма
аа искам да ми е някъде до под бюста помогнете ми какво да си взема вече и аз не знам

17.   Какъв е тоя твоя баща бе? Първо, една дълга, красива и поддържана коса е безценна. Второ, не стига, че ти е причинил такава визуална болка, ами и ще те бие. Аз миналата година имах коса до под дупето, но трябваше да я подстрижа, защото беше супер изтощена и нацъфтяла. Сега ми е някъде около 50-60 сантиметра, руса е. Запалих се наскоро по козметиката на Джон Фрида и я пробвах и резултатът е повече от очаквания. Има за всякакви коси - светли или тъмни, тънки или дебели, сухи или по-склонни към омазняване. това може да използваш и кристали, домашни маски и да не използваш преси, маши, сешоари и други допълнително травмиращи уреди. Косата ти е в шок след това значително скъсяване и трябва първо да я възстановиш и след това да я караш да расте по-бързо. Косата расте с около 1 см. на месец и ще са ти нужни страшно много време и усилия да я възвърнеш. Не очаквай чудеса веднага, но и не се отчайвай.

18.   Моята коса е до началото на раменете ми.. Мажа я с хининова вода през ден вече една седмица, но няма никакъв ефект.. Пробвай с аналгин в шампоана :-):-)

19.   Хининовия шампоан е като обикновен.. Хининовата вода направи наистина косата ми по дълга за което моята е дълга и гъста де, но няма да ти направи косата по бляскава меки и т. н, пробвай, продават се в аптеките от 1-2 лева. :)

21.   Косата ми беше дълга и доста дълга и сега е до раменете. Баща ми я пострига защо беше нацъфтяла аз неисках. Кажете ми някакъв начин.

22.   искам.и аз да имам дълга коса ще ми кажете ли как ??

23.   Попринцип, моята коса беше дълга до раменете там някъде през лятото. Сега ми е до дупето и направо не мога да повярвам!! Мама си беше купила хининова вода и на месец забелязвам, че е пораснала с около 3-4 см

24.   Попринцип, моята коса беше дълга до раменете там някъде през лятото. Сега ми е до дупето и направо не мога да повярвам!! Мама си беше купила хининова вода и на месец забелязвам, че е пораснала с около 3-4 см

25.   Имам коса малко под дупето . Използвам шампоан керастас

26.   Може да използваш масла, домашни маски, шампоан с провитамин и други. Това зависи и от гените. Надявам се да съм помогнала.

27.   Така от 2 години съм буквално болна на тема растеж на косата:D Имам няколко основни съвета, които искам да ти дам
*ИЗМИВАНЕ/БАЛСАМИ/МАСКИ:
-ако имате във вашия град верига магазини DM си купи шампоан и балсам на марката BALEA PROFESSIONAL(личен опит, много са добри, има различни видове за руса коса, с масла, за обем и тн. )Ако няма DM във вашия град може да използваш и друг шампоан(само не прави грешката да купиш шампоан и балсам 2в1 ) балсам се слага от средата до връхчетата на косата без корените! , шампоан само корените, (е ако си била с маска трябва и цялата коса)
-прави си маски от домашни продукти(например: един жълтък зехтин), забъркваш си маската и масажираш, докато покрие целия скалп и после разнасяш по цялата коса и стоиш така половин-един час и отиваш ако се наложи и 2 пъти със шампоан

*ДРУГА ГРИЖА:
- Не реши косата си, когато е мокра, реши я преди баня, за да не е заплетена като изсъхне
-ограничи преси/маши/сешоари/стегнати опашки
-не се залъгвай от маслата по аптеките-безполезни са(отново личен опит)
-носи косата си повече на плитка, ако може някои да те сплита на рибена кост е перфектната опция(това намаля заплитанията на косата през деня или нощта)
-започвай да решеш косата си от връхчетата и постепенно разресвай отгоре надолу
-не къпи косата си всеки ден, дори на втория, третия ден да е леко омазнена я направи на плитка или обикновен кок, защото сулфатите в шампоаните отмиват естествените масла от косата ти и така се изсушава по-лесно и заприличва на метла
-като излезеш от баня не си търкай косата с хавлиена кърпа, а вземи памучна тениска и я увий в нея
-подстригване на връхчета-когато е необходимо. Аз съм открила за себе си, че на всеки 3 месеца е добре.

Всякаква такава информация съм събрала клипове, сайтове и всичко написано на мен ми помага не само за по-дълга коса, но и за по-здрава. Успех и търпение :)
Ако искаш и нагледно да видиш някоя процедура може да напишеш в youtube - hair routine hair care hair mask growing long hair

Извинявам се за възможни правописни грешки от бързане

28.   И аз имам същия проблем косата ми никак не расте казват да подсригваме всеки месец но така изобщо няма да расте мия се с шампоан ТЕО може ли да ми препоръчете някакъв шампоан. Много ви благодаря предварително

29.   Трябвало е да те заведе на бръснар, 1 номер да те направят

30.   ако смесите 2 супени лъжици винен оцет с половин чаша вода си оплаквате косата 2 пъти в седмицата ще забележите как косата расте по-бързо от преди и аз го използвам

31.   Моята расте много бързо с 2-3 см на месец, фризьорката ми всеки път се изненадва, колко е пораснала от последния път. Ползвам шампоан с хума - от всичко, което съм пробвала най-много я подсилва и правя всекидневно масаж на скалпа с върховете на пръстите до загряване (важно е да е добре кръвоснабден за да расте косата) - наблюденията ми са, че ако става въпрос за растеж точно масажа на скалпа е което най-много помага. Също сресването продължително време или подръпването на кичурите - отново стимулира кръвоснабдяването на скалпа.
Не ползвам обаче сушоар или преса и я боядисвам само с къна - това само по себе си доста я заздрави и подобри. Не ползвам
и маски и балсами, от балсам само ми се омазнява косата а и пада по лесно като я реша мокра. Хининова вода съм пробвала и се отразява добре, но не очаквай чудеса или да започне да расте по-бързо от нея. Балсамът, както правилно са ти казали се нанася от средата на косъма нататък и ако се замислиш реално може само да подобри структурата на косъма, но не и да повлияе на растежа от корените. Maската с плацента на Миосотис ползвах също много дълго време, подобрява структурата на косъма, но не е да засилва растежа и в един момент просто установих, че нямам нужда от маски. Oт кератиновата терапия също не видях особен ефект освен подобряване общия изглед веднага след процедурата.

Яж и повече протеини (яйца, месо, млечни) - те са градивните елементи за растежа на косата. И не прави грешката да не я подстригваш редовно с по-малко, защото това ще ти забави растежа, подстригване с по сантиметър пък напротив, ще го ускори.

33.   Трябва ми помощ. Преди време си бях заплела кичур коса в гребен и неможех да го разплета и единственият вариант беше да го отрежа. Проблема е, че е отрязан почти до дъното, а след по-малко от месец имам състезание по танци като ми правят прическа ще си личи, защото е най-отпред. Нека да се върна на въпроса. Как да накарам кичура да порасне за толкова кратко време с около поне ъ или 6 см?

34.   33, с шест сантиметра за по- малко от месец трудно ще стане, но за два - три сантиметра знам метод. Сядаш, навеждаш се напред така че косата ти да е надолу и главата то да е между коленете и масажираш скалпа за 5 минути. Идеята е кръвообращението да отиде към главата. Това, заедно с масажа, стимулират растежа на косата. Правиш това в продължение на 7 дни и косата ти ще порасне с поне 2 сантиметра и нещо. Пробвала съм и става. Не ти препоръчвам да е за повече от седмица, защото кожата на скалпа е нежна и може да я разраниш, но ако е толкова спешно, може да пробваш да видиш какво ще стане за 14 дни с този метод. Друг вариант е да отрежеш кичура за представлението и да пробваш този метод, за да израсте по- бързо и да не стърчи.

Black Sabbath

35.   Аз постигнах този ефект и бърз растеж с маска и шампоан с рициново масло, джинфили и авокадо и ампули с биотин този конския витамин . Всъщност си купих ампулите, защото имах страшен косопад , а ефекта с растежа дойде като неочакван резултат . http://foryoubg.com/product/ampuli-za-brz-rastezh-na-kosata-s-biotin-i-proteini http://foryoubg.com/product/shampoan-za-barz-rastej-i-maska-s-djindjifil-ricinovo-maslo-i-avokado