Споделена история от Спорт и красота

Твърде нисък за волейбоист.
Здравийте.
Аз съм на 14 години и тренирам волейбол от 2 години.
В момента съм още при децата обаче когато стана на 15 вече ще съм в юноши младша възраст (или поне така ми казва тренера).
Проблема е, че всяка година се избират по 5 момчета от децата към юношите, обаче те винаги избират най - високите. Проблема е там, че аз съм 1. 73, а повечето ми конкуренти са над 1. 80 или 1. 85.
Тренера ми казва че имам голям шанс да пробия, но те почти винаги избират дългучи и дори да си най добрия ако си нисък свириш 2 цигулка...
Та въпроса ми е как мога да си подобря височината за 1 година, докато стана на 15? Искам поне 1. 80 да съм. :)

Коментари

1.   Не се отчайвай. Ръстът не е най-важното. Виж какво направи Тодор Скримов на олимпиадата, а май е най-ниският в отбора.
Успех!

2.   За 14 годишен си направо висок. Моят син като беше на 14 нямаше 1, 70, а сега на 15 г. вече е надхвърлил 1, 80 см.
За да пораснеш трябва много да ядеш, да тренираш и да спиш. Без много сън не става, защото тогава се отделя хормон на растежа.
А, да, в никой случай не трябва да вдигаш големи тежести...

3.   Ами приятелю, такъв спорт си си избрал и си носиш последствията. Ако го обичаш от сърце, ще пробиеш независимо дали физиката ти не е идеална за него, но хич няма да ти е лесно. А и е вярно, че тренерите гледат най-вече базови физически параметри, и със старание може да се компенсира, но не е лесно. Но има и други пътища - ето например, Калоян Махлянов беше толкова твърде висок, не влизаше в никога категория в борбата, но всеки който носи шампиона в сърцето си, намира начин, дори и да е в друг спорт.
Иначе мен ако питаш, няма начин да се "накараш да пораснеш" с някакви "способи". Всички са легенди. Надявай се хормоните да са благосклонни към теб и междувремено не спирай да тренираш и да вярваш.

4.   Сега си в пубертета, расте се активно. В голяма степен зависи от гена, който ти е заложен. Синът ми е все още на 12 години, висок е колкото мен - 176 см. Тренира баскетбол и не е най-високия в неговата възрастова група, въпрекеи че е висок за годините си. Баща му не е висок мъж, поне според моите разбирания :) - 185 см. По мои наблюдения момчетата растат най-активно през лятото. Сина ми дръпна с повече от 10см. само за три месеца. На мой приятел хлапето още на 14 години беше над 2 м. Бащата е 196 см. бивш волейболист, а майката - 186 см. - баскетболистка. Ген. Сън и моркови :)

5.   Мило момче, аз съм момиче на 13 и тренирам волейбол от 3 години. В залата ни има 2 игрища и често тренировките ни се съвпадат с на момчетата. Има момчета който са високи г/д колкото мен (1. 66)-8 клас, но имат страхотен отскок, забиват превъзходно, а за началните да не говоря. С две думи ако имаш хубав отскок(за възрастта си около 30 см) ще си доста добър играч. Още нещо... Не забравяй, че ако си добър посрещач, можеш да станеш едно страхотно либеру. Стига да си запознат с термините. Съветвам те някой ден когато отидеш по-рано на тренировки(примерно 10 мин. ) да вземеш една топка и да се стараеш да забиваш на по-ниска мрежа, ние момичетата си вдигаме отскока като на рамената си вдигаме 15 кг. и правим отскоци. ПОВЯРВАЙ действа. И последно-Много прескачай въжета, и топки като при отскок се изтласкваш на горе и задържаш максимално. Много помага и отскокът от пейка също със задържане и качване на стълби с прескок от ляв на десен крак или обратното, но ако стълбите са много високи-шансът да паднеш е голям, за това прави бързи серии бягане с клек :) Надявам се да съм ти помогнала.

7.   А аз като съм на 14 и съм висок 163 кво да кажа

8.   От автора : Да ви кажа вече съм 15 годишен и избран при младежите от младша възраст. Доста се издължих в последната година и вече съм 180 но въпреки това съм още най ниския от отбора, такава ми е генетиката набит и по мускулест съм от другите, но това не ми попречи да вляза при младежите за разлика от някои които са с 1 глава над мен.

Благодаря ви за съветите!