Споделена история от Спорт и красота

Маска премахваща черни точки
Имам черни точки на носа и искам до ги отстраня. От около два години си почиствам лицето с един ексфолиант на Гарниер и съм доволна от него като цялостно почистване, но е безполезно за черни точки (поне на моята кожа! ). Имам, бих казала, почти перфектна хигиена на лицето. Попринцип не слагам грим, но като ходя на училище съм със спирала и от време не време коректор за пъпки но определено съм далеч от прекаляването с фон дю тен и всякакви други козметики. Разгримирам се с лосион, после гарниер- това е всяка вечер. Веднъж седмично си слагам и маска за лице. Но това както рзбирате не е достатъчно затова се надявам да ми препоръчате няколко маски приготващи се в домашни условия и които наистина са ефективни и сте ги изпробвали. Нямам голямо желание да си купувам разни мазила и разтвори от аптеките но ако има нещо на достъпна цена, изпробвано и ефикасно може да споделите.

И още нещо. Желая да попитам тези които са използвали лепенките на Нивеа за премахване на черни точки по носа и брадичката какво мислят за продукта и дали си заслужава да се закупи?
Благодаря предварително :*

Коментари

1.   Преди време(а може и сега още да ги има) имаше козметични продукти за лице на Teen Clean. Братовчедка ми ги ползваше и каза, че е много доволна и че ми го препоръчва. Купих си ги, и лосиона, и това за почистване на лице, но не ми подействаха. Тогава имах много черни точки, а тя по - малко и може би затова. Така че ако миаш малко черни точки може и да подейства. Какво мисля за лепенките за премахване на черни точки? Мисля, че при дълбоки черни точки са безполезни. То зависи и от типа кожа. Аз моите черни точки ги махам при козметик. там се махат със сигурност.
*Д*

2.   Ако са много на дълбоко - само козметик. Но не ти пречи да опиташ с лепенките първо. Дъщеря ми ги ползва, при нея имат ефект.

3.   Пробвала съм лентичките на нивея. Не стига, че са доста сккъпи, но не ми свършиха и никаква работа.

4.   Причините да имаш черни точки са вътрешни. Моят син имаше големи проблеми с тях, но доста намаляха след като ежедневно приемаше чаша доматен сок с лъжица зехтин, рибено масло на капсули, таблетка камацин /калций, магнезий и цинк/ и няколко таблетки бирена мая. Подобрението е видимо и много бързо.
Опитай и пиши дали има ефект.

5.   Единственото, което помага е парната баня. Никакви лентички не помагат, това са пълни глупости. От любопитство пробвах с лентичките на Дева и нищо не стана, както и очаквах ;). Ходи всяка седмица или всеки месец на козметик да ти изчистят черните точки, ще останеш доволна.

6.   Наскоро реших да пробвам и с "по-евтина" от тази, която ползвам по принцип, козметика, и кремчето acne out (някъде около 10 лв. ) на biotrade почти реши (след много малко нанасяния, почти си е пълно флакончето) проблема с черните точки; кожата ми е т. нар. "чувствителна" и "нормална към мазна". Надявам се да е разрешена "рекламата" в коментарите...

7.   смесваш жълтък от яйце с мед и малко вода
преди това си изчисти лицето със спирт и сода за хляб ;)
нанасяш сместа и чакаш да изсъхне съвсем (обаче гледаи да не прекалиш с водата защото има да си чааакаш)
при мен това действа
и си купи крем с екстракт от охлюв 12 лв
заличава белези от акне пъпки и т. н.

8.   А как се прави парна баня?

9.   Слагаш вода в тенджера на котлона и когато заври, се надвесваш над нея, като наметнеш хавлия над главата си. Опитай да издържиш десетина минути, за да се отпуснат порите. След това натъркай лицето си със сода, като наблегнеш на Т-зоната. Може малко да ти щипе, но няма страшно. Изплакни с хладка вода. Ще почувстваш кожата си леко опъната, затова намажи с подходящ крем. Аз ползвам Dove.

10.   Може ли госпожата с КАМАЦИН-а да напише по-подробно за какви таблетки става въпрос - дали тези разтворимите витамини или някакви по-специални? Благодаря!
А също и за крема с екстрат от охлюв ако може инфо!
Благодаря :)