Споделена история от Спорт и красота

Искам да отслабна
Здравейтеее. Аз съм на 16 години и съм доста пълен. 10 клас съм и вече започвам да се дразня от това че съм пълен. нито мога да тичам, нито да скачам. да не говорим за лицеви опори и набирания. идеята ми е да тръгна на фитнес, но и там ме е срам. не искам да спазвам диети. фитнеса и ограничаването до 3 ядения на ден достатъчни ли си и за колко време биха дали ефект. изобщо всякакви мнения и съвети по темата ще са ми полезни :) мерси предварително

Коментари

1.   Авторе, не се сърди, но никой не може да ти помогне, щом НЕ ИСКАШ да спазваш диети, срам те е да правиш фитнес - е, сори, как ще отслабнеш.
Под диета нямам предвид гладуване, а един здравословен хранителен режим без захар, чипс, шоколади, дюнери, пържени картофи, хляб в граници.
Иначе, ти по колко пъти на ден се храниш?
Не слушай разни „разбирачи“, не е полезно да се храниш често, защото кръвната ти захар непрекъснато играе, но и 3 пъти да се храниш, ако се тъпчиш с глупости, нямаш шанс да отслабнеш.

2.   Спри сладкото, газираното, хляба и другите тестени изделия започни да тренираш като за начало този сайт е перфектен fitnesinstruktor. com Консумирай полече плодове и зеленчуци пий много тнечности без газирано и като цяло това е ключа и запомни има ли желание има и начин, няма ли желание има оправдание!!!

Карол******

3.   Здравей отначало и аз бях като теб - не можех да тичам повече от 1мин. не можех нито лицеви опори да правя камо ли набирания но след много неуспешни опити да вляза във форма намерих решението за себе си което може да помогне и на теб. Ако модераторите се съгласят да публикуват имейла ми (който е чисто нов) с удоволствие бих ти споделил как влязох във форма -.........

модератор - не публикуваме контактни данни

4.   От автора - под диета имам предвид сутрин една чаша вода и това до вечерта :D Иначе аз съм започнал здравословно хранене и т. н.

5.   Аз пък знам, че трябва да се яде често, но по-малко и само, ако си гладен, а не защото ти е скучно. Без газирано, без захар, тестените изделия на максимум. Много вода, много зеленчуци и много протеини. Сутрешна аеробика и тичане преди закуска и вечер упражнения на гладно. Никакви крайности, защото си тинейджър и тялото ти има нужда от всичко, но и не прекалявай с нищо, защото все пак искаш да слабееш.
Не се срамувай от фитнеса, защото в крайна сметка доста от хората там преди са имали твоя проблем. Фитнеса събира хора, които не харесват дадена част от тялото си и работят по въпроса. Това е прекрасно. Ако имаш проблем или го решаваш или се примиряваш, с диета и тренировки ти търсиш решение. Само идиот би те се присмял там, все пак нали всички работят за нещо. Но -да, тренирай, ако искаш първо започни с домашни тренировки, а като се почувстваш уверен върви към фитнеса, но най-важното в отслабването са физическите упражнения. Нали все пак тези мускули трябва да се стегнат и да се оформят като хората.
Успех :))

6.   Разделно хранене и спорт му е майката. Е и сбогом на мак доналдс, кфс, бъргър кинг и разните му там... :) Има много информация в интернет, но гладуването не е решение, особено на тази възраст, защото прецаква и метаболизъм и всичко, а и на тази възраст още растеш и не трябва да лишаваш организма си от хранителни вещества.