Споделена история от Спорт и красота

Как да стана по ниска?
Здравейте! Имам един за мен неразрешаващ проблем! На 11 съм а съм твърде висока! 1. 56 съм! :( А не желая да си правя операции. Знам че е невъзможно, но ако някои случайно знае как да стана по-ниска без операция(разбирам че няма как да стане)да ми пише! Надявам се някой да ми помогне! Ще тая в себе си някаква надежда! Много благодаря предварително!!!

Коментари

1.   ти не си висока, ама изобщо... имам една приятелка която е на твоята възраст и е 172... така че си ниска и то много ниска

2.   Авторке, 156 см. височина е достатачно ниска! Височината си не можем да променим, но ти не си висока. В момента сигурно си по-висока от момчетата, от някои от момичетата, но ти гарантирам, че момчетата ще дръпнат изведнъж след 2-3 годинки. Колко е висока майка ти? Най-вероятно това ще е и твоята височина. Ако сега спреш да растеш обаче, ще станеш много ниска жена, а тези лесно напълняват. Гледай си уроците, тялото ти си знае работата.

3.   Защо искаш да си ниска? Трябва да има причина за това. Аз съм момиче на 13, 6 клас и съм висока 1. 65, на мен не ми пречи ръстта, колкото растем, по-хубави ставаме.

5.   Към номер 3. Да така е, но момчетата са ниски представи си 1-2 момчета са с моя ръст а другите са по ниски. Това което харесвам е по ниско от мен.

7.   като вдигаш тежести :Д

8.   Боже, опази... Ти си доста ниска, но искаш да станеш по-ниска (нещо, което е по принцип невъзможно - недей да таиш каквито и да е надежди), и то защото момчето, което харесваш, е по-ниско от теб? Ти въобще... как ги мислиш тези неща? Това да не е ресторант да си поръчваш какво искаш и да ти се сервира на тепсия? Не става така тая работа. Момчето, което харесваш, ще стане по-високо от теб, но му дай 2-3 години. Дотогава ти отдавна ще си спряла да го харесваш и ако по някакъв магически начин успееш да станеш по-ниска, ще се ядосваш и ще искаш да си по-висока.

9.   А аз искам да съм момче, ако можете ми помогнете!!! :Д:Д:Д:Д

10.   аз съм на 17 и съм 1. 65, знаеш ли как се садвам като гледам моделите с дългите им крака. не си пожелавай да си ниска, един ден ще промениш мнението си и ще се чудиш на детинския си акъл

11.   Момичета, недейте да се превъзнасяте по нисък ръст, а опитвайте да растете хармонично, пораснете достатъчно!
Защото мъничка жена до някое време може да е сладко и красиво, но от една възраст нататък започвате да се смалявате, по-рано остарявате и заприличвате на сгърчени бабички. Така че, умната!

12.   За да спреш растежа ходи на фитнес. Аз съм на 12години, а пък съм 1. 70..

13.   От автора до номер 12.
1. А ти ходиш ли на фитнес?
2. Знаеш ли че за фитнеса трябват пари?
3. А знаеш ли, че в България бедните семейства са твърде много и моето е едно от тях? Е не мога да кажа, че няма по зле от моето семейство. Напротив сигурно са много. Ако твоето семейство е финансово стъбилно моето както и много други не е така че моля те следващия път мисли. Иначе благодаря за коментара. Все пак беше идея.

14.   156 изобщо не е много, даже трябва да станеш още поне 10 см по висока. Все пак на 11 ще си само една година, а ако си ниска после цял живот ще си ниска и ще носиш само високи обувки, от които ще те болят краката.
За това изтрай сега няколко години да си по висока от другите, пък после те ще те надминат и няма да имаш този проблем, може пък да станеш някоя световно известна манекенка.

15.   Аз съм на 16 и съм 1, 55. Не се притеснявай, добре си си.

16.   Кажете на момичето съвет! Не обяснявайте, колко било хубаво да си висок - да бе да! Ще става манекен! Ако искаше да стане щеше ли да пише тука - не. Проевете съчувствие хора не давайте сурови обяснения.
И аз имам нужда от съвет. Моля ви кажете съвет.

17.   Боже господи аз на твоята възраст бях 162 и си мечтаех да съм по-висока и все се мислех за тъпишон, аз и още се мисля, защото за последните 5 години не мръднах изобщо и край вече спрях да раста. Тъй че не я взимай на сериозно работата...

19.   Ако толкова искаш да потиснеш растежа си, а ти едва ли знаеш какво искаш, понеже си на 11, натоварвай тялото. Запиши се на тежка атлетика: щанги, мятане на чук, гюлле, диск. Вдигай тежко.

20.   Вдигането на тежко не спира растежа. Ходя на фитнес от 14-годишен, когато бях 1. 72, сега съм на 16 и съм 1. 81. Ако генетично си настроен да си висок или нисък, не очаквай изненади. Можеш да си колкото майка ти висока, а може да си по-висока или по-ниска от нея, ако си като леля ти, баба ти и т. н. Не е задължително да си като майка ти. Но все пак изчакай няколко години. Аз на 11 бях около 1. 55, но съмнявам се ти на 16 да си 1. 81. :д Може да стигнеш 1. 70 , което е е зле, а е нормално за момиче. Сега се сетих, че темата е от преди година и половина, но нищо, нека и други да знаят. :Д

21.   Боже... аз съм на 11 и съм висока колкото тебе, даже малко по-висока, но това въобще не е ниско нито високо, за нашета възраст в съвсем нормално!!!

22.   Първо 1,56 изобщо не е много и второ човек расте с различна скорост. Ти явно просто си пораснала малко по-бързо от останалите. Ще видиш с как с времето растежът ти ще се забави и накрая може да се окаже, че някоя твоя дребничка приятелка може да те надмине и да стане по-висока от теб. Така, че не се тревожи няма да станеш някакъв гигант. Човек расте най-интензивно до към 15-16 и после вече почти не. Щеше да е притеснително ако на тази възраст си 1,70! Въпреки, че имам една такава братовчедка. На 12 години беше страшно висока и всички се притесняваха, че ще стане някоя върлина, е да ама след това почти не порасна повече и сега си е 170 и нещо. Не казвам, че е малко, ама си е нормален ръст все пак. Не е като да е 2 метра.

23.   Аз съм на 12 и съм висока 149

25.   не си висока ти си идеално за момиче на 11 аз също съм на 11 и съм колкото теб а и в училище не съм най високата така че не се притеснявай:-)

26.   Колкото по високо толкова по добре

27.   Спокойно, и аз когато бях на твоите години и аз бях горе долу толкова висока и бях много по-висока от другите момичетс дори и по-висока от момчетата така, че си добре. Пък и аз преди не исках да съм висока, но сега ми харесва: )

28.   Нормална височина си, НЕ СИ висока! Бъди такава, каквато си. За всеки влак си има пътници – някои харесват миньончета, друга жени с нормален ръст, трети дългокраки. :)

29.   Боже! Аз съм за 8-ми клас на 14 и съм 1,57. Ти си, си добре- аз съм ниска. Искам поне 1,65 да имам, но нали знаеш, че при всеки разтежа е различен. Има шанс да растеж още 2 години и да спреш да растеж. Колкото по висока, толкова по-добре, но в никакъв случай не и над 1,75.

30.   Аз съм с 1 годига по-голяма от теб и съм 1, 63. Но не ме притеснявай. Момичетата растат по-бързо от момчетата. А и ти си съвсем нормална!

31.   Ако някой може да ми помогне и на мен, искам да стана по-ниска, защото съм 162 см

32.   Аз съм на 15 години, висока съм 1.65 и се чувствам ужасно. Искам да съм по-ниска, защото повечето момчета са ниски. Родителите ми не са високи. Може би аз пораснах, защото тренирам волейбол, но не ми се иска да спирам с волейбола, просто искам да не ръста повече. Наистина не мога да се откажа от волейбола.

33.   32: Ами аз какво да кажа... и аз съм на 15, а съм 1. 75 :Д По-висока съм от всички в класа ми и от майка ми :Д Ама, каквото такова. Не мога да се смаля, въпреки че искам. Даже и всичките ми приятели са по-ниски от мен, включително и момчетата, ама само мога да се надявам те да порастнат, а аз да не раста повече.

34.   Аз съм на 10 а съм 1 и 63 не се притеснявай добре си. Няма място за притеснение. Няма да растеш вечно. Ще растеш още няколко години и ще спреш. По нататък вече ще спреш да растеш. А и има и високи мъже ;)

36.   ами ако твърдо си решила да си ниска ти препоръчвам да започнеш някой силов спорт щанги или друго но запомни че ако започнеш подобен спорт над 165 няма да станеш. пък и момичетата на тази възраст растете по бързо и ви се струва че сте много високи изчакай 9 клас и да видиш как ще се чувстваш

37.   По-добре е да си висока
Смисъл то и ти би предпочела принца пред джуджето
Момчетата предпочитат по-високите

38.   Високите: ходете изправени, не се прегърбвайте, когато говорите с някого не заставайте прекалено близо и гледайте събеседника в очите. Общо взето това е базовото.

43.   И аз искам да съм ниска... Изобщо не е хубаво да си висок... Предпочитам дами казват дребна поничка отколкото дърво, жираф, траба и тн. Или да излезеш с приятели да си по висока дори от високите момчета....

44.   Здравейте! Аз съм момиче, на 13 години, в 7ми клас и съм висока 165 см. Моите приятелки, които са в 8ми клас, когато са влезли в гимназия са смалили поне около 6-7 см, а преди да влязат в гимназия бяха 170-172 см. Нормално ли е това? !?

47.   Вече съм почти на 12 и съм 1, 63 и не ми харесва и не искам да съм толкова висока не съм най-високата в класа но все пак съм една от дългущите

48.   Не си изобщо висока. дору за годините си Може и да спреш да растеш по-бързо и да си останеш при ръст 1, 60-1, 65. Най-много да станеш 1, 70.

49.   Хахаха. Номер 7, имаш право. Ако авторката усили гравитацията ще се смали с няколко сантиметра.

50.   Не се съсредоточавайте толкова върху ръста, стига да е нормален за възрастта ви. Само ще страдате от тези комплекси, а всъщност нищо няма да ви има. Това е само една част от външния вид и няма да станете уверени и красиви само защото сте пораснали малко повече или сте останали толкова високи, колкото искате.

51.   Това е нещо, което не можете да промените и не се и опитвайте, живейте си нормално, а и не се знае до кога ще растете. Ще дам себе си за пример - на 12 години бях висока 1, 60 - спрямо всички момичета и момчета бях гигант на тези години. Сега съм на 30 години и съм висока пак 1, 60 - тоест след 12 годишна възраст не съм мръднала и 1см. Към 6-7 клас започнаха малко по малко да се задминават всички и останах в последната редица в часовете по физкултура. Сега като я разправям тази история никой не ми вярва, защото съм от най-дребните. Явно бързо съм се развила. А един от най-добрите ми приятели в 8ми клас беше по-нисък от мен, а в 10-ти клас стана 1, 90. Развивайте си се спокойно и колкото ви е писано, толкова ще пораснете.