Споделена история от Спорт и красота

Момиче съм и искам да тренирам на лостове
Първо - извинявам се ако вече има такава тема, но моля модераторите да ми я публикуват.

Аз съм на 14 години и съм момиче. Висока съм 1. 70 и съм 67 килограма. От миналата година все се каня да отслабна, но не ми стига волята! Лятото бях се заела сериозно и в продължение на 2 седмици бягах всеки ден без събота и неделя, и правих по 300 коремни преси всеки ден. Дори бях направила преса. Сега пак искам да опитам, тъй като остават 5 месеца до лятото и искам да изглеждам добре. Имам бягаща пътека вкъщи. Миналата седмица отидох да бягам на стадиона, но е прекалено студено, затова ще бягам вкъщи на пътеката, а когато е топло ще съм на стадиона. Ще правя и по 200 коремни преси всеки ден. Бих искала да ми дадете някакви съвети относно бягането и отслабването. Колко пъти седмично трябва да тренирам? По колко време трябва да бягам всеки ден? За колко време ще има поне малък видим ефект? Дали ще мога пак да си направя преса? Също така след 2 седмици с едно момче от моя клас ще ходим на лостове и той ще ме учи да правя набирания (това е една от мечтите ми). :Д След като ме научи да правя набирания, татко ще ми направи лост у нас и ще тренирам всеки ден. Мислите ли, че ще постигна някакъв резултат? Сладко ще ям само в събота и неделя, и то по малко. Хляб няма да ям никакъв. Газирано и пържено също няма да ям. Ще пия по 2 литра вода на ден. Също така майка ми ми е купила Зелен чай Сание за отслабване, който пречиства организма. Ще пия и от него. Ще се радвам ако ми дадете някакви съвети и също така ако може някой от личен опит да сподели за колко време е отслабнал от бягане. Мерси предварително. :))

Коментари

1.   Браво! Много харесвам такива ентусиазирани хора! Знам, че това не е съвет, но все пак исках да те похваля ;)

2.   тва с лостовете не е много добра идея за дама, развиват се гръбните мускули и стават едри и широки раменете а както знаеш момчетата харесват финни момичета, освен това ако те първа се учиш на набирания дълго време ще можеш да правиш само по 1 -2, което не подпомага за отслабването много, за отслабване ти трябват упражнения с много повторения както ти си се уриентирала към коремните преси, тичай, тичай на страни, прави подскоци, можеш да се запишеш на аеробика, в интернет има много аеробни програми и упражнения които са за отслабване и стягане

3.   Здравей, аз съм на 17 :) И ще ти дам нещо от личен опит. За да отслабнеш, сега пролетта почвай с тичане ВСЕКИ ДЕН поне по 1 час. (може да спираш за по 1 мин за почивка, когато се измориш) Първият 1 месец ще ти е тегаво бягането докато свикнеш.. може много бързо да се уморяваш.. Яж възможно най-малко хляб и сладки неща. Повече заленчуци, плодове и мляко. Ето ти 2 клипа със упражнения за корем (за плочки) имат ефект, от личен опит ти казвам. http://vbox7.com/play:00eb5286 / http://vbox7.com/play:62633639 . Правиш тези упражнения както е покавано в клипа, но през 1 ден защото много се натоварват мусколите и ако ги правиш всеки ден ще има по бавен ефект тъй като мускулите се нуждаят от почивка :) Като почнеш да ги правиш първия път вероятно ще имаш мускулна треска и ще те боли няколко дена, изчакай докато премине и тогава пак :) и с времето ще свикнеш на натоварването и няма да има болки. НО ПРАВИ УПРАЖНЕНИЯТА ПРЕЗ ДЕН! след 1 месец вече ще забележиш ефект, но след поне 3,4 месеца ще има видим резултат:) Няма да ти е лесно, но ако имаш голяма воля и постоянство ще се получи :) Желая ти успех :*

4.   От авторката:
Благодаря ви много!! :* Днес ми е 2-ри ден от както тренирам и честно да ви кажа се чувствам много по-добре и имам чувството, че съм се стегнала, макар че не е така, защото просто е невъзможно от 2 тренировки. Като за начало тичам по 20 минути и правя по 200 коремни преси на ден. Много се колебая все още дали да започвам на лостове. Просто това винаги съм го искала, а в момента имам чувството, че нищо друго няма значение, освен тренировката. Надявам се този път наистина да ми стигне волята и да постигна резултата, който желая. Благодаря отново. Приемам още съвети. :))

5.   Хора, пак съм аз - АВТОРКАТА. Издържах само 1 седмица. Снощи с една приятелка бяхме вкъщи и тя спа у нас. Не знам какво ни стана, но с нея изядохме 1 голям шоколад и по 2 вафли Морени. :Х Казах си, че уж повече сладко няма да ям, но преди 1 час отидох да бягам на пътеката и когато я пуснах ме хвана адски мързел. Отново се нахвърлих на шоколада и изядох 2 филии с течен шоколад. Направо ми се плаче. Яд ме е за това, че нямам воля. Незнам какво да правя вече. Моля ви, помогнете ми... :(

6.   От едно лошо хранене няма да надебелееш, както от една тренировка няма да отслабнеш. Това, че си изяла 1 шоколад не е проблем, но това, че искаш да се откажеш е. Продължавай с тренировките и здравословното хранене и резултатите няма да закъснеят!

7.   От авторката:
Вече 1 месец тичам почти всеки ден по половин час и правя по 200 коремни преси. Гледам да не ям сладко, хляб пък изобщо не ям, нито пържено, нито газирано. Проблема ми, ако мога така да го нарека е ПРЯСНОТО МЛЯКО. Не знам дали пречи на свалянето на килограми. Много обичам домашно краве мляко и на ден пия по половин литър. Дали е проблем? Искам да допълня, че с този режим до сега съм свалила 3 килограма. Дори бих искала да включа още упражнения в тренировката си, но не ми стига времето. Имам много за учене и едва отделям 1 час за тичане и коремни преси. Приемем още съвети. :))

8.   Съвет - 1 квадратче черен шоколад или 1 бисквитка, комбинирано с мляко с какао и 1 лъжичка захар или кафе с мляко и захар (ако пиеш кафе) ВСЕКИ СЛЕДОБЕД, като следобедна закуска. Така, по този начин ще знаеш че всеки ден имаш по нещо мъничко, ще си го очакваш и няма да нападаш сладкото така.
Аз, ядейки това по 2 пъти на ден даже и то по 2, 3 бисквитки всеки път, отделно с други с хранения станах болно слаба - 49 кг, за ръст 170 см. Тъй, че не пречи на отслабването, дори обратното. Казват, че е хубаво да се яде нещо сладко сутринта след ставане, за да спреш разграждането на мускулите - например лъжичка сусамов тахан с мед.

9.   Не знам дали съм права но смятам че 67 килограма за 170см са нормални мойе би свалянето на 3, 4 килограма няма да нажреди но понякога започнеш ли да отсвабваш няма край и може да се стигне до болници и прочие.. Идеята за бягане е много добра и полезна за тялото ти аз например бягам 1 път в деня и смятам че ми е достатъчно аз точно обратното на теб се опитвам да надебелея но несполучливо.. Преди си мислех че сам дебела успях да отслабна, но прекалено и сега приличам на мумия затова не се впрягай толкова това за мен е нормално тегло за момиче с твоята височина :)

10.   От авторката:
Хора, вече тичам месец и половина всеки ден на пътеката и резултата ми е -3 килограма. Проблемът е, че един познат ми каза, че от пътеката резултата е малък и много бавен, но аз не мисля така, тъй като забелязвам малък видим ефект. Вие какво ще кажете? Наистина ли от пътеката не се сваля нищо?

11.   Аз съм по същия начин. На 14 години съм. Всеки ден съм на стадиона по 1 час бягане( 12 обиколки). След това вкъщи тренирам за дупе и корем но не ми достига волята за да отслабна. Пристрастена съм към яденето и ям многоо. Особенно на училище. И на мене ми се иска много да с енабирам на лостовете. Изглежда ми готино.. :Д

12.   Авторке, здравей. :) Първо искам да те поздравя, че си решила да направиш промяна.
А сега по темата - искаш за 5 месеца да влезеш във форма - това което правиш е напълно достатъчно (тичане коремни преси), не е нужно напълно да спираш сладкото, както са ти писали. Според мен и сега си във форма, но не гледай колко килограма си, а как оформят тялото ти дадените килограми. Успех, продължавай с тренировките.
XII

13.   От авторката: Благодаря много на всички. :)
Не съм се теглила отдавна, но мисля другата седмица да го направя. До номер 12:
Прав/а си, от килограмите не мисля, че съм мръднала, но виждам малка промяна в тялото ми. Краката ми са по-слаби, а корема ми вече е почти плосък. Мисля да започна да правя лицеви опори, за да имам сила в ръцете, вие как мислите?

14.   Не знам, по принцип лицевите са за да заякнеш в ръцете и гърдите, ти си решавай... Нямаш ли възможност да отиваш на фитнес?
XII

15.   Има и набирания с под хват(женските:Д), според мен ще е добре да се научиш да се набираш на лост, но го прави колкото рацете ти да се стегнат... не прекалявай с набиранията щото ефекта може да не ти хареса:Д
бтв:бягането и коремните са спуер, ако вкараш и лицеви няма да е зле, но пак ти казвам също като набиранията не прекалявай с лицевите