Споделена история от Спорт и красота

Целулит?!
Здравейте :) През последните 3-4 месеца леко понапълнях, не знам какво ми стана, но ми се отвори такъв апетит за сладко. По цял ден само бисквити, кексове и шоколади са ми в главата. Преди това бях около 48 кг, сега съм 54 при ръст 1. 65. Не изглеждам чак толкова зле с дрехи, но когато съм само по бельо ми се повръща. Имам ужасни паласки и тялото ми като цяло изглежда много отпуснато. Онзи ден трябваше да се меря пред приятеля ми, защото не може да повярва, че съм под 60 кг. Наистина нямам и грам мускули, всичко е само сланина. Като цяло не съм спортна натура, но ще се захвана със спорт. Единственото нещо, което ме притеснява е целулита. Забелязва се дори без да притискам кожата, просто задната страна на бедрата ми е на линии. Имам и малко стрии, но са на корема и почти не се забелязват. Четох какво ли не - за морска сол, за кафе, но не съм сигурна дали ще помогне. Не искам да давам пари за козметични процедури и кремове, като цяло съм фен на домашната козметика. В момента никак не се харесвам и мисля да мина на диета, но се страхувам, че дори да спортувам, целулитът само ще стане повече. Можете ли да ми препоръчате някакви упражнения за тази област, както и други антицелулитни трикове? Също така ще се радвам ако тези, които са се преборили с този проблем споделят как са го поатигнли. Мерси предварително :)

Коментари

1.   Авторке, на килограми си си много добре, но трябва да се стегнеш. Задължително на фитнес!
Спри сладкото - то е зависимост и първите 2 седмици не трябва дори плодове да ядеш, но след това ще се изчистиш и няма да ти се яде сладко.
Приятелят ти е ужасен да те кара да се теглиш пред него все пак.
Целулит има всяка жена, в какъв размер зависи от гана и от килцата. Когато се стегнеш, целулитът няма да се вижда поне. Иначе, той е продукт на женските хормони и е запас на жените в случай на бременност.

Пак ти казвам - на килца си си добре, трябва ти стягане. Когато се стегнеш, ще изглеждаш много добре, но няма на кг. да отслабнеш, защото мускулите тежат много повече от тлъстинките. Гледай по-добре по дрехите си. Ще свалиш един номер, ако се стегнеш.
Успех

2.   Номер 1, моляте обясни ми как може тя да се стегне без да си променя теглото иначе казано да едновременно да изчисти манините и да покачи мускулна маса и то като абсолютен начинаещ в областта?

3.   Аз също съм фен на домашните процедури, 2 пъти седмично се търкам със смес от 1 чаша смляно кафе /не трици, а директно от пакета/, 1 чаша морска сол, 1 чаша захар, половин чаша зехтин /или друго олио, понякога и растително съм ползвала, ако зехтина ми е свършил/. В една купа обърквам хубаво и търкам цялото тяло-кожата става божествена. Стоя със тая смес, около 10ина мин. Единствения недостатък е, че в банята става мазало:))))

Миналата година си бях взела силиконови вендузи /евтини са, 2 бр са около 10 лв, от нета си ги поръчах/ и всяка вечер по половин час масажирах засегнатите зони. В продължение на 5-6 месеца, но после спрях, защото ми писна. От тях също имах добър резултат.

А тези дни намерих рецепта за стрии, ако я открия, ще я постна, отзивите са добри и за нея.

Пий много вода и спортувай
Към № 2-мускулът тежи повече, и ако качи мускул, а махне сланинките, кантара може да не показва промяна, но огледалото ще отрази :))

4.   Номер 1, такива като теб са ми много смешни. Ходи на фитнес. Фитнеса не е средство да изглеждаш добре. То е за културистите, които си изкарват хляба с това. Един нормален човек няма нужда от фитнес, какво го идеализирате. На фитнес без химии не става. Фитнеса е обсебващ. Просто момичето трябва да спре да яде боклуци и тялото и ще се изчисти, ама това няма да стане за 2 - 3 месеца, а повече време и ако има постоянство.

5.   Номер 4
„Фитнеса не е средство да изглеждаш добре“
Ти не си стъпвала във фитнес, нали?
През цялата 2011 г. ходих редовно на фитнес, след това се преместихме и заради работа, ангажименти и мързел 1 г. не правихме фитнес - и двамата с мъжа ми изглеждаме днес много зле, не ни стават дрехите и хората се чудят, какво е станало с нас.
Преди да тръгнем на фитнес също бяхме пълнички, след това се стегнахме.
Една жена не е възможно почти да натрупа мускули, които се виждат. Когато правиш кардио или някои от курсовете (аз почвам body pump) се стяга тялото ти. Имала съм такова и изглеждах като филмова звезда направо, целулитът не се виждаше и можех да нося всичко.
Мажете се с кафе, сол и каквото щете, но без спорт и здравословно хранене не става. Аз днес тежа почти същото, но изглеждам отпусната и дебела, когато правих фитнес при същите килограми носих 1 размер по-малки дрехи и изглеждах много добре, включително и в лицето.

6.   № 4,ти прочете ли каква глупост си написала? Никой не е казвал да ходи на Мис Олимпия и да показва напомпано тяло от химии и блъскане !

Към авторката.-спортувай,това е Здраве и красота ! Освен,че ще оформиш хубаво тяло,ще махнеш целулита,ще се чувстваш и добре в кожата си.

№ 5 добре е обяснила как се е променила като спортува и ,когато е спряла

А,ето и обещаната рецепта за стрии.

http://shonned.blogspot.com/2011/09/blog-post.html