Споделена история от Спорт и красота

Идеалното тегло за мен!
Здравейте:) Аз съм момиче на 14 години, висока съм около 170 см и тежа 49 килограма. Искам да попитам дали има формула за изчисляване на "нормално" тегло. Търсих с интернет, но не намерих и затова реших да попитам тук. Ако няма такава формула трябва ли да се съветвам с личната лекарка?? Мерси за отговорите ви:)

Коментари

1.   Авторке, идеалното тегло е това, при което се чувстваш добре. Търси калкулатор за BMI индекс в интернет. Ти иначе си леко под нормата, но можеш и да напълнееш, още имаш детска фигура сигурно. При твоята височина е добре да си 55-60 кг. като възрастна жена. Това е нормалното, здравословното и естетичното. Не гледай „Фешън“-ът, там са ходещи скелети и никой мъж не харесва такива.

3.   От авторката;
Ми аз съм си още дете и колкото и да се опитвам не мога да кача нито един килограм, защото метаболизма ми е ужасно бърз. Иначе изглеждам нормално и да, чувствам се добре в теглото си. Мерси за съвета! Лека нощ.

4.   Съгласна с 1.

И, едва ли си търсела из нета-там при ключови думи, веднага излиза резултат :) Гугъл знае всичко.
Пишеш толкова правилно, грамотно, пък не можеш да намериш сайт за "твоето "тегло...
Може да си 45 кг и пак да си отпусната и мека.
Важно е как изглеждаш, дали си оформена.

5.   От авторката:
преди да напиша темата намерих някакви таблици, пробвах но се оказа, че стават само за по-възрастни от мен. На една такава получих че съм много недохранена. След като пуснах темата намерих един сайт, където мога да посоча и годините си и там стана! Ала пак ме изкара недохранена, което не мисля, че е вярно за мен. Все пак мерси за коментарите:)

6.   Височината - 110 = идеално тегло :)

7.   № 4 го каза най-првавилно, атлетичното тяло е важно.

Дали си тежак кокал или с отпуснато тяло... факторите са доста.

Атлетично тяло е както красиво така и здравословно.

ПС: Не сьм педофил, както ми го каза треньора по лека атлетика навремето така ви го казвам и аз ;)