Споделена история от Спорт и красота

Ако може да ми дадете съвети
Здравейте, аз съм момиче и искам да ми дадете някакъв съвет, ако може разбира се. :)
И така значи от 3 дена вече съм на диета първия ден ядох 1 активия 1 бейкролс 1. кроасан
втория ден 1 активия 1 супа без хляб 2 бейк ролса
и днес 1 активия солети 1 бейкролс и ябълка.. правя и по 1 час на ден упражнения. Искам да попитам според вас това ще има ли ефект или не го правя правилно нямам много парички и затова неправя диети с пилешки меса салати или фитнеси не мога да си го позволя. Който може да каже или напразно правя усилия :) Благодаря много предварително

Коментари

1.   Трябва да си действително много непросветен и глупав, за да ти хрумне изобщо идеята да правиш диети с бейкролс и кроасани!
200 гр. пилешко са по-евтини от 1 бейкролс, така че и цената отпада. Една ябълка е стотинки, кофичка кисело мляко ти е 55 ст. най-евтината.
Нека другите да дават съвети, според мен няма смисъл просто, защото авторката не си е направила труда да прочете малко за хранителните продукти и здравословното ядене, както и да влезне в един магазин и да види цените на здравословните продукти.

И НЕ, НЯМА ДА ИМА ЕФЕКТ. 2 бейкролс-а и 1 кроасан са ти най-малкото 1500 калории на ден ЧИСТИ ВЪГЛЕХИДРАТИ. Можеш и да отслабнеш, ако си яла повече боклуци до сега, но с по-малко боклуци няма да постигнеш по-добра фигура. Да, който е ял по 4 кроасана на ден и реши да яде 2 на ден ще отслабне ВРЕМЕННО, но после ще го връхлети йо-йото и няма спасение.
Майката му е в спорт и здравословно хранене. Средно положение няма. Ако си направи човек труда да се информира за здравословните храни и после влезне в ХУ магазин, ще види, че тези храни не само не са по-скъпи от вредните, но са дори по-евтини. Човек може с 2-3 лв. на ден да се изхранва сравнително здравословно, с 50 лв. да се храни нездравословно.

2.   Съгласен съм с 1. Ами че ти за парите на една активия ще вземеш 3 пъти по-голямо количество кисело мляко. Яйцата също са здравословна храна. Добави и малко ядки, обаче без да прекаляваш с тях.

3.   Прави упражнения, не яж хляб, но си избери нещо друго на мястото на бейкролс-а, защото и той също е вид хляб, а от него се пълнее до известна степен...Успех :)

4.   Авторке, продьлжавай с тая диета и тея интензивни тренировки и попа ще те опее скоро.

Незнам какви тренировки правиш по 60 мин. на ден на с тая бедна храна си пьтник.

Отваряш гугьл да се научиш как да броиш калории ( да не плащаш на някой сапол дето ще те обьрка на цяло, че и пари ще ти вземе ) и ще тренираш в зависимост от количеството калории които си решила да намалиш на ден.

5.   Ужас! Храната ти е направо потресаваща... Това са бързи вредни въглехидрати мазнини, които ти съсипват организма, бе човек! Как може да ядеш такива боклуци? Че и 2 бейк ролса?! Ти знаеш ли колко много калории имат... Ето ти примерна диета:

Закуска:
1ви вариант: Половин плод по избор чаша прясно мляко топло със супена лъжица мед ИЛИ чаша кисело мляко с мед.
2ри вариант: Овесени ядки или мюсли с прясно ИЛИ кисело мляко.
3ти вариант: Фреш, чаша топло прясно мляко с мед и 1-2 бисквитки.
4ти вариант: Фреш ИЛИ чаша кисело мляко ИЛИ плод пълнозърнеста препечена филийка, намазана с МАСЛО (не маргарин, той е вреден) и филе например.

Обяд:
1ви вариант: Месо на скара / печено половин голям печен картоф салата със зехтин.

2ри вариант: Салата с 2 варени яйца, зехтин пълнозърнеста препечена филийка.

3ти вариант: Супа, салата, пълнозърнеста препечена филийка.

4ти вариант: ЕДНА чиния мусака(протеин, бавен въглехидрат) с 2 лъжици кисело мляко. Нищо друго (на обяд).

5ти вариант: Задушени зеленчуци със сирене и кашкавал.

След-обедна закуска:
1ви вариант: 1 бисквита, чаша прясно мляко с мед;
2ри вариант: Половин банан, чаша кисело мляко.
3ти вариант: Плод по избор.
4ти вариант: 1 редче шоколад.

Вечеря: Повтаряй вариантите от обяда, но БЕЗ хляба.

Забележи, това е диета. И е за известно време. Съчетана със спорт и достатъчно минерална вода (поне литър и половина, но не прекалявай), ще ти донесе прекрасни резултати.
От бейкролса и кроасаните само дебелееш и нищо друго, без да си набавяш полезни вещества. Много е важно да се храниш правилно, за да си слаба и красива. Не яж малко и не намаляй порциите и без това са малки (ако решиш да спазваш диетата). После, когато постигнеш желаните резултати, постепенно увеличи храната до нормално количество и ЗАПАЗИ ТРЕНИРОВКИТЕ! Успех и дано съм ти помогнала.

6.   Още нещо, че чак сега видях казуса за парите. Знаеш ли, че 500 грама пилешко БОН филе струват 3.50 лв, да не говорим, че ти 500 грама за 1 ден трудно ще изядеш. Ти само за 2 бейк ролса даваш 2 лв. Другите неща не знам. И какво става значи? Май моята диета ще ти излезе по - евтино, защото видя ли, споменала съм, че на обяд и вечеря яденето се повтаря. Ако решиш да си направиш мусака, мусаката за целия ден ще ти струва 2 лв. (1 лев кайма, 50 ст. картофи и др там.)
Ето ти примерна сметка за деня: Ако менюто ти е следното:

Закуска: Плод по избор (около 30 ст.) чаша кисело мляко (едно кисело мляко е 70 ст., разделяш го за закуска и следобедна закуска)

Обяд: Пилешко филе (3.50 за половин килограм) примерно около 150 гр. салата от маруля (1 лев - стига за цял ден)
филийка пълнозърнест хляб.

След обедна закуска: чаша кисело мляко

Вечеря: Като обяда

Какво излиза. Общо 5.50 без пълнозърнестия хляб, с него 6.50, като обаче ЗАБЕЛЕЖИ - пилешкото филе ти стига за около 2 дни средно, а хляба за около 10 дни, като ядеш 1 филийка на ден. - това прави значи 3.70 лв. на ден !!!!

Мисля, че е същото, ако не и по - евтино, обаче определено е МНОГО ЗДРАВОСЛОВНО. Няма да коментирам, ако си направиш мусака или ядеш салата и яйца с пълнозърнест хляб колко евтино излиза.
Хайде, сега, успех и ме послушай, ако искаш да си здрава и красива. Със здравето шега не бива. :)