Споделена история от Спорт и красота

Слабея бързо и нездравословно
Здравейте.
Без излишни встъпления, направо започвам да разказвам. Отслабнах твърде внезапно. За един месец свалих около 9кг. Преди бях доста пълна, с едър бюст. Да, намалих размера на дрехите си (от XL на L), получавам комплименти за фигурата си, но хубавото свършва до тук.
Почти не се храня, често съм дехидратирана и злоупотребявам с алкохола и цигарите. В резултат кожата ми, косата ми и здравето ми се съсипват. Косата ми стана тънка, вече не е жизнена, загуби блясъка си. По принцип имам стрии по тялото си, но сега те се множат. Кожата ми има нездрав оттенък и разбира се започва да провисва. Да не говорим, че бюста ми намаля и също поовисна.
Наясно съм, че така повече не може. Моля Ви за съвет какво да предприема.
Необходимо ми е да се заема с някакъв вид спорт, който да ми помогне да стегна тялото си. Никога не съм била почитателка на спорта, за това нямам представа с какво да се захвана.
Освен това Ви моля да ми кажете от кои храни (и може би витамини и добавки) не трябва да се лишавам.
Въпреки че се стремя да намаля алкохола, цигарите са голям проблем. Харесва ми да пуша и съответно нямам никакъв стимул да спра.
Ще Ви бъда безкрайно благодарна за всеки съвет. Критиката също е добре дошла.

Коментари

1.   .... алкохола, цигарите са голям проблем. Харесва ми да пуша...

Това е първото нещо с което трябва да се пребориш, следващата стъпка е да хапваш здравословно и готвени ястия в нормални количества, спортуването, препоръчвам ти плуване или каране на колело в приятен за теб парк! Иска се силна воля и желание за това, при желание ще се справиш и ще бъдеш доволна от себе си! Успех

2.   Спортувай. Намери някои вещ да ти направи добра хранителна програма. Спри цигарите и алкохола, или поне ги намали.. до възможно най-малки количества.

3.   Същото е и при мен :(. Колкото и изтъркано и гадно да ти звучи - НЕ отслабвай бързо! Появиха ми се стрии от отслабването...висналите цици са ти най-малкия проблем. Всяко увисване и загуба на еластичност място - води до грозни последици. Започни да тренираш и да се храниш редовно, но здравословно. Успех.

4.   Подбери си спорт, който ти харесва. Това е най важното! Иначе няма да имаш достатъчно мотивация. Колкото и да не си спортна натура, сигурен съм, че има такъв спорт. В София изборът е огромен. Аз напоследък се зарибих по карането на кънки, и дори намерих едни момчета с които да играя хокей макар и аматьорски. Плуването е хубав спорт. Карате или таеклондо, предимството е, че в този случай създаваш и социални контакти. Може и някакъв вид танци. Спортите игри (тенис например са много по забавни от обикновенното тичане)
Мъж 29

5.   Прекаляването с алкохол и цигари не води до нищо хубаво, хората употребяващи ги в големи количества се състаряват по-млади, имат нездрав вид, изглеждат лошо, очаквай също мозъчната ти активност да намалее! Нещата ще се влошат, доколкото разбирам доста бързо ще постигнеш това. Не се стремя да те обидя, просто изказвам мнение от наблюдения. Единствения ти вариант е да ги откажеш/намаляването не е/, но там ти си знаеш... Успех!

6.   Преживях нещо подобно на теб... само че аз станах нездравословно слаба за 1 месец - от около 60 кг, свалих до 48, от началото на февруари до края на февруари месец. Увиснах да и ми спря цикъла.... но после започнах да спортувам и се стегнах. Също започни да взимаш витамини - такива за кожа, но не от тези измислените от аптеките, а някакви хубави. Пий адски много вода. Бягай на пътечка във фитнеса под наклон (един вид нагорнище), това стяга дупето и бедрата и прави коремни преси и лицеви опори (в началото няма да можеш и 1 лицева опора:). Плодове, зеленчуци, риба.