Споделена история от Спорт и красота

Ефекта от хининовата вода
Здравейте! Аз съм момиче на 14г. и разбира се се интересувам от всичко свързано с красотата :) Моят "проблем" е косата. Началото на септември ме подстригаха, косата ми е малко под раменете, а преди беше с около 6-7 см по-дълга от сегашната дължина. Понеже косата ми е къдрава и създава вид, че е двойно по-къса от колкото е, се опитвам да я накарам да расте колкото се може по-бързо. За целта си купих хининова вода. В този сайт има доста теми за нея и реших и аз да пробвам. Исках да попитам тези които ползват хининова вода има ли някакъв ефект, с колко см повече ще ми порасте косата примерно за 1 месец, като се смята, че нормално косата расте с по 1 см на месец. Много ви моля, да напишете отзивите си :)

Коментари

1.   Хининовата вода няма никакъв ефект по отношение на растежа. Хубава била за кожата на главата. Растежа си зависи от гена и храната, но като цяло е еднакъв при всички хора и не можеш да го промениш

2.   Здравей. Аз съм също на 14 и понеже и аз си подстригах косато малко под раменете , а преди ми беше до кръста ми споменаха за хининова вода взех си я, но няколко дена след това ми казаха, че растяла много изтощена и затова се отказах от нея. Моята коса е права , но много изтощена от пресите.

3.   А аз съм момче на 16 и случайно видях това на първата страница.. :Д
-И аз ползвах хининова вода. Не знам защо, защото косата ми расте супер бързо/3-4см най-малко на месец. На мен ми харесва леко дълга коса и.. с хининова вода първия месец нямаше разлика сякаш.. Но после почна по-бързо да расте. Но ми стана косатя някаква.. по-еластична и затова спрях.. :) пробвай с тривитамин.

4.   От авторката
Номер 3, благодаря за идеята :)

5.   Номер 3, какво представлява тривитамина и къде го продават?

6.   Чувам, че има различни отзиви от хининовата вода... че косата растяла като луда от нея, че изобщо не стимулирала растежа, че растяла много изтощена от нея, че се омъзнявала много бързо. Явно всичко си зависи от гена? !

8.   За всички, които още се колебаят дали да опитат с хининова вода :):) Вижте историята, може да ви помогне :) http://itsnoteasybeingaw0man. blogspot. com/2012/10/blog-post_19. html

От авторката

- G10

9.   Здрасти
На мен лично хининовата вода ми помогна в съчетание с други неща и имаше ефект - косата ми полудя. Започна да расте супер бързо. Ще разкрия моята тайна

Два пъти седмично - преди всяко миене на косата си права маска която е следната
3 с. л. Тривитаминол (Купува се от ветеринарните клиники)
1 с. л. Зехтин
1 с. л. оцет
1 с. л. спирт (ИЛИ ракия)

Разбъркваш добре и мажеш в корените като едновременно с това я масажираш. Увиваш главата с кърпа и стоиш така - минимум 2 часа. След това аз измивам косата си с Хининов шампоан на фирмата Милва (има го в аптеките гледай да е само с хинин)
След като измия косата слагам някъкав балгасм против накъсване и цъвтежа на краищата защото заради цъфтежа расте още по бавно. Като изляза от банята изсушавам косата с кърпа и после нанасям в корените хининова вода. изсушавам косата и съм готова - да при мене е цял ритуал но косата ми наистина расте много много бързо. Правя всичко това вече половин година и косата ми не само расте но и е много по гъста и лъскава.
пробвай
Успех

10.   Абе хора не четете ли какво пише на опаковката на хининовата вода? Хининовата вода намалява косопада, а що се отнася до тривитаминола от него наистина косата расте много бързо, но само толкова. Аз лично когато ползвах тривитаминол не съм го смесвала с нищо, а директно го втривах в корените на косата си, стоях така намазана около 30 - 40 мин. и после го измивах. Косата ми наистина за месец и половина порасна доста. Мен ме интересува нещо за сгъстяване на косата, понеже моята е много рядка и тънка, ако някой може да сподели нещо много ще се радвам да го прочета.
Успех на всички :) :) :)