Споделена история от Спорт и красота

Изправяне на косата без топлина - преса сешуар???
Здравейте. На 20 съм и имам проблем с бързо цъфтяща коса. В момента се опитвам да я накарам да порасне но как като всеки ден я изправям със сешоар или преса и тя много бързо се поврежда. Когато я къдря пък се заплита ужасно много. Купих си една четка - сешоар но изобщо не изправя добре. Използвам и един крем за изправяне на нивея но и той не върши работа изпилзвам и спрей за защита от топлината но явно я тормозя много и затова ми отмъщава. Въпроса ми е има ли начин да изправя косата си без използването на топлина?
Какви продукти за изправяне да използвам?

Коментари

1.   Всичко е до ген, ако нямаш хубав ген и да не я правиш нищо пак няма да стане.

2.   За къдрене съм чувала, ама за изправяне без топлина - не. Освен да ползваш заглаждащи продукти, друго не мога да се сетя. Просто на този етап трябва да решиш - здрава коса или права коса. Ако искаш да ти остане някаква коса в нормален вид, май по-добре е да измислиш как да я стилизираш и оформяш така, че да не и вредиш, пък дори и да не е идеално права и да не ти е в любимата прическа. Чувала съм, че се постига ефект с големи ролки, ставала по-подредена чупливата коса, но моята по принцип е права и не съм го прилагала - мен ме тормози как да я начупя и накъдря и да стои повече от 5 минути. Който каквото си няма :D

3.   Благодаря за коментарите.
номер 2 преди да я навия с ролки или на лента си слагам на косата гарниер фруктис стайл - curlls and bounge. Аз съм доволна. къдричките са оформени и издържат супер много ако искаш пробвай.
Днес видях този метод
http://www. youtube. com/watch? v=m1RO-d1Z9Hs
Дали ще има ефект?

4.   И аз имам същият проблем като теб, полагам доста грижи и въпреки това косата ми просто ме мрази :Д За да расте по-бързо и правя маски с тривитаминол, а за да не цъфти толкова много и да се изправя по-лесно използвам флуид за изправяне на Denise. Успех!

5.   на 20 си и пишеш "сешУар"?? О, Боже!

6.   Изправи си я трайно. По- добър вариант е щом не можеш без да я изправяш.

7.   Напиши в youtube : how to straight hair without head. Има едно трикче с фибички , нищо не струва и работи

8.   Това с фибите го пробвах преди два дни, не успях да си подредя косата, толкова перфектно, но определено на сутринта беше по-права от обикновеното.

9.   Да, това с фибите го пробвах веднъж, но косата ми се начупи от фибите. :/ Надявам се при теб да не се получи така. Има някакви шампоани Глис и разни др. за изправяне, но не знам колко един шампоан ще изправи косата. По-скоро ще я заглади. ;д Желая ти успех!

10.   Хей хей :) Значи и моята коса цъфти много,да не говорим че преди я мъчех с преса и то не професионална по 1-2 пъти на ден,така в продължение на 2-3 месеца....Накрая си показа ефекта,но намерих начин! :)
1.Изкъпваш се (при мен трябва шампоан ,който да ми понася,примерно на Гарниер или някакъв друг,Орзен а кажем ми я прави на помия..:Д)
2.Решеш и там слагаш мазилата и другите неща...
3.Сресваш много добре по линиите на скалпа,както си ти е косата,взимаш 10-20 фибички и я "защриховаш" да не се мести,тоест къдри или т.н.
4.Преспиваш така,или чакаш да изсъхне..при мен за 2-3-4 часа..;дд но ве тая,накрая косата е по-гладка и от стъкло...!! :)) И не използвам нито преси,нито сешоари,НИЩО! Само подхранвам и правя маски..Това е..ии да,преди да заспя за да не се накъдри отново си слагам тези фибички,колкото да я държат така,зависи и от косата ти :)
Надявам се да бях полезна ;д :)
Елена,12г.

11.   Номер 10, това с фибите е страхотно, но искам да попитам по какъв начин ги нареждаш, защото в интернет гледах едно клипче, в което има една част която много не ми е ясна. Благодаря предварително.