Споделена история от Спорт и красота

Приятелките ми са много, много слаби и карат и мен да стана като тях!
Дълго време не можех да свикна, че от дете и тийнейджърка ставам жена. Тялото ми се промени, игурата ми стана пясъчен часовник (по-тънка талия с по-широки бедра), имах леки мазнинки по корема, краката ми не бяха вече слаби като на дете. Гърдите ми пощуряха и решиха да растат, сега дори трудно намирам сутиен, който да ми стане на чашка. Но около мен все момичета, които ми казват да отслабна. Аз съм жена на 26г. и е нормално за възрастта си да тежа 56-57кг. Решила съм да не се мъча с диети, опитвам се да покажа красивото в себе си и наблягам на него. Повечето ми приятелки гладуват и са плоски като дъски, но аз не искам това. И какво като обиколката на ханша ми е 95см.? , обаче обиколката на гърдите ми е също 95см... Какво толкова искат от мен, да стана като тях? Да нося дрехи размер ХС... М ми е добре! Да, нямам най - плоското коремче, нито най - изваяните бедра, но не съм пълна. Не искам да робувам на модата от списанията. На мен лично жени като Дженифър Лопес и Ким Кардашиян ми харесват повече от другите, макар че нямам като бедрата на нито една от двете.
Защо в нашето съвремие толкова се харесва анорексичният вид и всички тези моди с токове до магазина и тежък грим през деня? Искам да ме оставят на мира и да бъда консервативна, дебала и скучна...

Коментари

1.   Еми, кажи им го това същото... Какви са тия приятелки, които то натякват как трябвало да изглеждаш? Освен това теглото ти не се определя като "нормално" само според възрастта, а и от височината. Аз съм с твоите килограми, но съм 1. 75 и спадам към скелетите. Щом се харесваш - супер, трябва да има какво да се пипне по жената. ;) Все пак спорт, който ти е приятен, може да донесе само още ползи на тялото ти.

2.   Истински кокошки си имаш за приятелки!

3.   Ами кажи им че искаш да си си дебела и да не те закачат.

4.   Авторка: Не спортувам, защото съм на работа и съм постоянно заета. А в останалото (малко) време съм прекалено изморена и само такава още една умора ми трябва. Харесвам се каквато съм и не искам да пазя диети, което според мен не е нормално....

5.   запази идентичност, не слугувай на хорските мнения, бъди себе си :)

6.   Аз лично харесвам жени точно като теб! Бъди себе се и да не ти пука, ако са ти истински приятелки ще приемат всички твой и - Винаги поставяй себе си на първо място и тогава приятелите!

7.   А защо тогава се самонавиваш и пускаш тази тема? За да убедиш себе си, че не го искаш като въпреки всичко тайничко в себе си ти харесват тези твой приятелки. Какво искаш да постигнеш с тази тема-или ще кажеш, че просто изразяваш мнение? Съжалявам, но ако е така няма да постигнеш нищо..
Аз съм 173см и съм 53кг и така се харесвам.. имам си и дупе и гърди.. е не най-големите гърди, но все пак са стегнати.. Поне от тази гледна точка съм спокойна.. Имам и плосък корем, и стегнати крака.. Съжалявам, но няма как да ме навиеш да съм по-пълна и да имам "не най-плоския корем".. големите гъдри с времето увисват, а след раждането е трагедия.. Така, че съжалявам, но аз се харесвам така.. Бих ти препоръчала само да спортуваш, дори и да работиш сутрин 15мин тренировка, доста ще те ободри.

8.   Това, че се харесваш така е чудесно. В никакъв случай не ги слушай, може би ти завиждат, че имаш фигура, каквато повечето мъже мечтаят приятелката им да има. Нека си бъдат кльощави и злобни..

9.   Искам да ти кажа, че мъжете харесват повече тела като твоето, отколкото като на анорексичка. Анорексията/твърде слабото е грозно. Телата с извивки и по-едри, "сочни" форми, но не много дебели, са секси! Мъжете полудяват! Така че ти изглеждаш супер, маце, и трябва да се гордееш с това!

11.   Авторка: Подозирам, че историята ми я коментират само деца. Не се хабете, няма нужда. Не съм дебела, слабичка съм. Нося дънки с размер 26-27, а талията ми е 62см. Имам слаби-нормални ръце, просто приятелките ми са като скелети и смятат, че това е нормалното.
Благодаря, на тези коит осе отзоваха и чао :)

12.   Е, поне един човек, който да е горд със себе си!
Права си, ти не си пълна от това което прочетох, след като размера на дънките ти е 26-27, талията 62, а бюста 95 см, смятам, че изглеждаш наистина добре, като за една 26 годишна жена! Незнам какъв съвет да ти дам, тъй като ти не си задала конкретен въпрос. Не мисля обаче, че трябва да слушаш приятелките си, просто им кажи, че се харесваш такава, каквато си!
Mona

13.   И 80 килограма да си, важното е да си се харесваш такава. Мамка му, и 150 да си, пак си е твой избор. Какъв е проблемът? Не искаш диети, ми не прави диети... От кога приятелството се гради на еднаквите размери дрехи?

14.   аз съм на 27 тежа 45кг раждала съм даже яко съм стегната имам плочки на корема тои не само ми е плосък а и е вдлъбнат чак навътре чувствам се страхотно и не ме е срам лятото по плажа да се разхождам а ти незнам с тоя корем тип биренско шкембе как не ти пука да си го развяваш незнам. Аз също работя гледам си детето сама налага се и допалнително да бачкам и въпреки това намирам време за тренировка нямам пропуск такаче това че работиш не е оправдание успех дано се замислиш идва лято все пак