Споделена история от Спорт и красота

Да играя ли упражнения ?
Здравейте, аз съм студентка и по принцип правя упражнения, за да поддържам фигура. Обаче сега програмата ми е такава, че съм сутрин от рано до вечерта към 7 и половина. Това означава, че мога да правя упражнения към 8 вечерта, което е късно. Чувала съм, че не е хубаво вечерта да се правят упражнения, но пък нали уж са полезни? За отслабване не виждам резултат и затова се чудя. То за отслабване резултат няма, но ме е страх ако престана да ги правя дали няма да напълнея. В рода ми почти всички са дебели.

Коментари

1.   Когато казват, че не е хубаво да се правят физически упражнения вечер имат предвид, че от тях организма се превъзбужда и после по-трудно преминава в нужното за ноща състояние на покой. Ти си млада щом си студентка и ще се справиш с превъзбудата лесно.

2.   Може да ги правиш преди 7:30, но ще трябва да си лягаш още по-рано или пък вечерта, но по-малко упражнения. Може и по малко упражнения сутрин например 15-20 мин. тичане.

3.   Аз тренирам сутрин, но понякога и вечер, даже доста късно, когато не ми е останало време през деня...
Важно е всъщност храненето, то представлява 70%, тренировките са 30%.
След трен може да приемаш яйца, извара, не се нахвърляй на въглехидрати.

Тренирай, когато ти е удобно, това е. Важното е, че го правиш.
Ще споделиш ли какви са ти упражненията?

4.   Автор: упражненията са същите, които спортистите правят за разгрявка и йога. Реших да ги правя вечер.

5.   тоест.... тренировките са ти... разгрявки :)))) Колко време траят? Какви са?

6.   Автор: Еми физическите упражнения траят 20 - 30 минути, а йогата 45.

7.   Прави си я, когато желаеш, тогава, или, когато имаш време. Йогата е хубава. Аз разбрах, че просто правиш някакви раздвижвания, от сорта на загрявките
Внимавай с храната и ще си супер.

Аз йога също правя, веднъж-два пъти седмично. Пробвай тази на P90X, има я в замунда. Доста натоварва, около час и нещо е.