Споделена история от Спорт и красота

Изгоряла коса?
Здравейте. Близо година постоянно си изправям косата и в момента ми е изгоряла и изтощена, но не чак толкова. Въпросът ми е, ако спра да използвам пресите и започна да я подхранвам с маски, кристали масла и други дали ще се възстанови? Майка ми ми казва, че щом съм я увредила един път вече не мога да си я възстановя.. Кажете ще има ли смисъл с маските и т. н?

Коментари

1.   Може да се възстанови, да, но все пак не прекалявай с тези кристали, маски и т. н., защото ще се получи обратен ефект.

2.   Можеш да подхранваш останалата част, която не е изгоряла. Тази, която вече е изгоряла, е добре да се изреже.

3.   Eстествено, че можеш. Аз така възстанових своята коса. Стига да не си и видяла сметката.

4.   И аз имам същия проблем.... но са ми казвали да използвам различни подхранващи продукти и ако на време се спра с използването на праси ще мога да я възстановя :))

5.   Моята също е изгоряла, и то много, чак се накъсва, и то в следствие на преса всеки ден и изрусяване. Ще ти дам няколко съвета, дано са ти полезни, аз така си пооправих косата. 1. Подстригвай я всеки месец по 1-2 см., няма да си личи скъсяване, но изгорялото ще се маха. 2. Използвай шампоан за много увредена коса (аз използвам Syoss-repair - черен с оранжеви букви) и балсам задължително. 3. Преди измиване може да се мажеш с тривитаминол (купува се от ветеринарните аптеки, може да прочетеш в нета за него), или стимуланта за коса на икаров. И двете неща са около 5 л4. в и се прилагат в корените, като се стои с найлонова шапка 2 часа. 4. След измиване - напръскване с хининова вода (1. 50 лв) и кристали за краищата. 5. Ако не искаш смяна на цвета, може да си вземеш безамонячна боя - похранва и прави косата жива и лъскава. Аз продължавам да използвам преса, но по-рядко - веднъж/два пъти седмично, а през другото време - алтернативни начини за оформяне - ролки, на плитка, на опашка, с пяна и така по-мялко се вреди на косата. Продукти, от които съм доволна - хининова вода на Кокона, маска лореал, кристали seri, боя лореал, едни ампули за растеж от ейвън. Късмет и търпение :)

6.   няма да е лошо първо да я подрежеш малко с няколко сантиметра... 2, 3 см примерно, но се посъветвай с фризьорката... спри с пресите за известно време и я подхранвай с маски и кристали(също питай фризьорката какви да бъдат) и ще видиш, че още след седмица косата ти ще започне да се възтановява :)

7.   Ако косата ти е много увредена, е по-добре да си купиш арганово масло, но внимавай с качеството му, както и кератин. Освен това, ако косата в краищата е прекалено увредена, т. е. се къса, когато е мокра, е по-добре да я одрежеш.
От маските и продуктите за възстановяване на косата ефект ще има върху живата част от нея, останалата най-много да е мека на допир след изсушаване. Ако имаш възможност си купи професионални продукти за коса- някои излизат доста по- изгодно от масовите. Има вариант ампули, но те са скъпи и изискват продължителна употреба. Изключително важно е какъв тип скалп имаш, защото може да се окаже, че многодобрият продукт за третирана коса не е ефективен при теб и дори е възможно да имаш проблеми.
Каквито и продукти да си купиш, трябва да бъдат редувани на определено време, защото косата се насища.

8.   Само зехтин 1-2 часа преди всяко миене поне за месец. Така излекувах моята коса.

9.   Чела съм много за кератина и толкова искам да си направя процедурата с него, но не го намирам никъде.. Купих си продукти със съставка от кератин, но мисля, че количеството му е твърде малко, за да се види ефект.. Някой, ако си е правил процедурата с кератин да пише дали помага и откъде е. Вчера си купих маска на Garnier Fructis с масло от маслина, авокадо и шии (за суха и увредена коса) да видим дали ще стане нещо и от нея, а колкото до пресите - вече съм ги спряла :)

10.   Отиди на фризьор, подстрижи малко - 2 - 3см. за да премахнеш накъсаното. Това е добър старт. Мажи корените на косата с тривитаминол, сменяй със зехтин и жълтък. Купи си ампули пантесалмина на био фарма, 18лв. кутия от 10 ампули. Мажи косата по дължина, миришат супер и хидратират. Не използвай сешоар и преса.

11.   а има ли проблем ако е салатен зехтин? зехтина се нанасяше по цялата дължина нали? мисля да не си слагам в корените, за да не се омазни.

12.   Моята коса е доста изгоряла от всекидневното третиране и боядисване. До такава степен, че ако не я изправя седи буквално като слама. Смисъла на тези подхранващи продукти е да спасиш останалата жива коса. А ако не ти е прекалено изгоряла, а просто изтощена ще успееш да си я оправиш. Но не забравяй и редовно да я подстригваш. Аз лично не харесвам кристалите, за мен са прехвален продукт без особено действие. Но си вземи една качествена маска и някакви ампули за дълбоко подхранване. Също така преди да използваш преса нанасяй термоустойчив продукт за защита на косъма. Така ще избегнеш максимално негативните последици за косата.

13.   И моята коса е изгоряла от едно изрусяване. Лошото е, че е неравномерно изгоряла, цялата с изкл. на няколко см отгоре, които си личат. Другото е изгоряло от скалпа на главата както се вика. Единствения начин е ножицата и ежемесечното подстригване за да се оформи и изреже изгорялото. За оправия.. нз дали има, аз в момента съм още в началото. Но това ми е като много голяма обица на ухото и в следващите няк. години сигурно няма да помисля за бои, преси и тем подобни.. направо ме побиват тръпки от тях вече като знам какво си причиних на косата, а беше много хубава, дълга и гъста. Още малко си помислих, че и гола глава ще трябва да се острижа, но слава богу не се стигна до там. Сега виждам, че е ускорила малко растежа, но е още в началото и расте доста неправилно и напосоки заради калпавото изрусяване. Както и да е.. ходя всеки месец да я подстригвам и така. Надявам се в следващите няколко месеца да поизрасне още да я оформя, подстрижа и махна изгорялото, и от там нататък я оставям да расте както си знае.. пък надявам се да се възстанови от изрусяването. Обаче сметките не ми излезнаха, както си и мислех и зимата ще продължа да ходя с къса коса до ушите. :(