Споделена история от Спорт и красота

Пъпки и петна по лицето
Здравейте. Значи от доста време ме мъчат гадните пъпки и петната последвани от тях. Какво да направя за да имам гладко и чисто лице, без пъпки и петна? Направо ми съсипва и без това невисокото ми самочувствие... Пъпки нямам много, над брадичката имам около 4-5 от останалата част от лицето още 2-3... имам навика да ги изтисквам, знам че не бива ама какво да направя... станалото станало. От няколко дена се зарекох да не си барам изобщо лицето. И сега имам петна, като ги барам кожата е гладка и нямам никаква болка... страхувам се че така ще си останат :( Като гледам другите хора каква перфектна кожа на лицето имат а аз... Не се смятам за грозно момче, нито за красив - по скоро за нормално като повечето, но заради тия пъпки и петна доста погрознявам.... а да, забравих да кажа че съм на 18 години, ако има значение. Моля ви дайте съвети как да се справя с моя проблем, защото е ужасно.

Коментари

1.   Отиди на дерматолог, може да е нещо кожно. Ако не е - моя съвет - прави поне 2 пъти седмично секс, или мастурбирай, спортувай нещо, примерно футбол на малки вратички, или нещо друго за да може да се изпотяваш повече. Това е важно за кожата. Спри да ядеш шоколад и не пий кафета и коли. Тоест всичко черно. В никакъв случай не си бутай лицето, мий си лицето по-често, защото се замърсява от гадния въздух. Това е общо взето главното...

2.   Не разбрах на колко си години, но е нормално да имаш акне. Трябва да си миеш лицето често, да си сменяш възглавницата, да избягваш сладкото и млечните продукти(от това много се изчистих), да посещаваш козметик(много се изчиства лицето, особено черните точки), за петната-пилинг. Като цяло кожата ти е такъв тип и в тази възраст каквото и да правиш все ще ти излизат пъпки, но с поддръжка ще се пооправиш :))

3.   Аз съм момиче и съм на 21 год. Попринцип и аз като малка имах този проблем. Имах лишеи а след това и пъпки но не много и се появяваха много рядко.
Сега кожата не си я харесват все едно е смесена от няколко цвята. Но тъй като съм момиче и мога да го променя това. Купих си перли за лице. А по челото и на мен ми излязоха пъпчици не са много, но ме дразнят.
Днес от аптеката си купих Лосион за кожа, предразположена към акне.
Струва около 3 лв. Ще го видя него. Само вечер се маже с тампон ако искаш пробвай и ти.

4.   Акне аут актив. Иначе петната са от стискането и би трябвало да се махнат след време. Ако толкова ти е зор да ги стискаш, не го прави с нокти, а с кокалчетата на пръстите например.

5.   Сменят се калъфките и се мие лицето всяка вечер и всяка сутрин със студена/хладка вода.
Аз си мия лицето с крем каро.
момиче на 16 г

6.   офф и аз съм така имам пъпки и петна по кожата а др хора са с толкова нежна и чиста кожа ....... просто е отвратително""""""""

7.   имах същия проблем но си купих един крем за лицхе казва се, , ACNE OUT'' действа и кожата става много нежна

8.   Здрасти, аз съм момиче в тийн годините и също имам такъв проблем :( Наистина е кофти!!! Но сега ще ти кажа какво помага, може да ти се стори смешно, но е факт, че помага! Всяка вечер си измивай лицето много добре. Може да използваш най-обикновен сапун, важното е ръцете ти да са чисти още преди това. Може да си вземеш нещо на Гарниер за почистване. Нo задължително ти трябва крем Здраве, наистина помага. Слагаш го на всяка пъпчица или зачервено местенце и си спиш с кремчето. Сутрин ще ти е странно, но няма нищо. Сменяй калъфките често. Има още много неща, които биха помогнали. Би било хубаво ако махнеш сладкото от менюто. При теб може и да има друг проблем - акне. По-добре отиди на дерматолог и той ще ти предпише мехлемче. Надявам се да съм помогнала и на други с коментара си :) Без никъв хейт, личен опит :)

9.   От Автора: Аз проблем с акне може би нямам, освен няколко пъпки, повече ме тревожат петната от тях! По едно време имах доста пъпки и останаха белези - под долната устна са цели 10, общо взето цялото ми лице не е с еднакъв цвят... минаха 2 седмици без да съм си човъркал лицето, а петната още си стоят...

10.   От номер 8.
Когато за първи път ми излезнаха пъпки по лицето бях супер притеснена и засрамена. Отидох на лекар и той ми предписа някакъв крем. Не знам за колко време петната изчезнаха. Сега нямам и следа!!! По-добре посети специалист :)

11.   Здравейте! :) Аз използвам 2-ти в седмицата продукта на гарниер с exfobrusher, салицилов спирт почти всеки ден и крем здраве всяка вечер и си спя с него. Наистина много помага почти нямам никакви пъпки, а само белези от тях :(( Надявам се да помогна на някой!

12.   Когато за първи път ми излезнаха пъпки по лицето бях супер притеснена и засрамена. Отидох на лекар и той ми предписа някакъв крем. Не знам за колко време петната изчезнаха. Сега нямам и следа!!! По-добре посети специалист :)
- какъв е крема??

13.   Предлагам ви дами да пробвате с 2-3 серии в солариума. Тенът на лицето ще се изравни, а на мен лично ми помага и за пъпките :)

15.   Тъмните петна по лицето останали след стискане на пъпките, може да премахнете със сода бикарбонат. Преваряте вода, добавяте и содата, след като изстине обилно с тампон нанасяте върху лицето. Така след два три дни няма и следа от петна и пъпките изгарят.