Споделена история от Спорт и красота

Черните точки
Здравейте! Момиче на 13 години съм.
Още от малка имах черни точки по носа. Майка ми купуваше Garnier Pure 3in1, но не помогна много...
Сега използвам пак същото само за почистване на лицето. Полагам доста грижи.
Отскро пробвах една маска с хума-зелена и има доста добро действие. Кожата ми е чиста и не се омазнява, а и черните точки намаляха.
Все пак да попитам доволни ли сте от други използвани продукти против черни точки освен на Garnier? Ще се радвам ако ми помогнете :)

Коментари

1.   Известо време и аз използвах, но не се получи нищо и вече ме мързи.. майка ми все ми купува нови и нови.. а аз се отчайвам

2.   Ето какво аз правя от 13 годишна, за да премахвам 80-97% от черните ми точки.

Когато се къпя, ползвам за ексфолиант сода бикарбонат. Почиства идеално лицето, по-добре от гарние и други подобни и струва стотинки. Разтърквам добре навсякъде за една минутка и отмивам. След това (звучи гадно), но изстисквам лека полека от носа си всичките мазнотии. Отнема 1-2 минутки, а ефектът трае при мен около седмица.

Прави го само докато си под душа/след баня, защото порите се отварят добре от парата и всичко излиза лесно, иначе опитът за изкарване на черните точки ще е болезнен, последван от неприятно зачервяване.

Дано това или нещо друго да проработи при теб.
На 17 години съм и никой не подозира, че са ми се появявали черни точки някога.

3.   Гледах в интернет една много лесна, евтина и ефективна (поне при мен) маска за махане на черните точки. 1с.л. прясно мляко и 1с.л. неароматизиран желатин на прах (около 50ст.). Взимаш някакво малко съдче, аз лично използвам кутийка от крем, и ги смесваш. Не е нужно да го бъркаш или каквото и да е. Просто колкото да се смесят и слагаш в микровълновата за 10 сек. Трябва да е с консистенция на течно лепило. Чакаш малко да изстине, но да не се охлади много и го слагаш на проблемните зони с пръст или четка за грим. Чакаш да изсъхне хубаво и го отлепяш вснимателно. Точно както маските за лице които ае отлепят след като изсъхнат. Ще усетиш лека болка все едно махаш лепенка но точно това е целта защото отлепяйки я махаш чеените точки. След това сама можеш да видиш мръсотиите които са полепнали по маската. Много е ефективно!

4.   И аз пробвах маската със желатина и като цяло е ефикасна, освен на носа. Там нямаше почти никакъв ефект....