Споделена история от Спорт и красота

2 месеца - на ден по 800 кал - резултати?
Момиче - 16г, 168см, 60кг

За 2 месеца ще искам да сваля 8-9кг. На ден ще ям по 800 кал. Това малко ли е? После ще си върна ли килограмите двойно? Ще правя по 3 тренировки на ден (2 във фитнеса, където бягам по 1 час на пътеката и ми излизат 700 изгорени калории + др. упражнения и другата тренировка ще е вкъщи с гири + аеробика) Много течности ще пия, обичам плодове и зеленчуци. По принцип не припарвам до сол, захар, олио, масло и месо (само риба).

Имам страшна воля, държа и на най-строгите диети. Преди 2 години си изпатих от неядене! Сега как ви се струва това? Здравословно ли ще е? Какви ще са резултатите, последиците? Искам здраво, нормално слабо и най-важното стегнато тяло!

Коментари

1.   Отвратително. По-малко от 1500 на ден и ще си довлечеш сериозни проблеми. Ще ти спре цикъла, ше ти опада косата, ще развиеш и някое хранително разстройство. Как си представяш да приемаш 800 калории, а да изгаряш 700 на ден. Още на втория ден няма да имаш абсолютно никакви сили за нищо. Ще почне постоянно да те боли глава, няма да можеш да спиш, ще ти се вие свят, ще развиеш заболявания на гастроинтестиналния тракт - язви, колити, гастрит. След това ще ти се появяват и хормонални проблеми, а преди това и с електролитите в организма ти. Няма да можеш да вършиш никакви нормални активности през деня, ще се чувстваш отпаднала, ще припадаш.

Изобщо нямаш силна воля, ако не можеш да устискаш вместо 2 месеца и да отслабнеш за 6-8 месеца, по здравословен и правилен начин. Ти си съвсем малка и нямаш познания, което за възрастта ти е нормално, но съществува термин в биохимията и спорта наречен базален метаболизъм. Това представляват калориите, които трябват на човек само и единствено за нормалните процеси в организма без извършване на никаква работа т.е - дишане, дейност на сърцето, мозъка и останалите органи. При различните хора тези задължителни жизненонеобходими калории са различни, но никога не падат под 1200 на ден.

На теб ще са ти нужни поне 1500 дневно и не повече от 1900. Така че се храни в тези граници, ако искаш да запазиш здравето си и да отслабнеш трайно. Повече и продължителното кардио не е по-ефективно от правилното, дори напротив. За правилно се счита кардио 3-4 пъти в седмица разделено на равни интервали с продължителност не повече от 30-40 минути. Необходимо е за правилен резултат да се поддържа сърдечен ритъм 60% (за целта е необходимо да си знаеш максималния сърдечен ритъм) и не повече, защото тогава се преминава в съвсем различен биохимичен режим и вече няма да се изгарят мазнини от тялото, а мускулна маса и гликогенови запаси.

Освен това - изключително погрешно е да се лишава организмът от мазнини. Съотношението между органичните компоненти в храната прието за здравословно е въглехидрати/белтъци/мазнини 45/35/20.
Ако умножиш това число (например за въглехидрати 45) по дневните калории да кажем 1700 и го разделиш на 100 получаваш калориите, които идват от дадения източник. В случая около 765. Това число делиш на калориите за грам и получаваш колко грама (в случая колко грама въглехидрат) дневно трябва да приемаш. Числото на което делиш за въглехидрати е 4, за белтъци грубо пак 4 и за мазнини 9. Така ще разбереш колко грама белтъци, мазнини и въглехидрати на ден трябва да приемаш. За примера за 1700 калории на ден става - 192 грама въглехидрат на ден, около 150г белтък на ден и около 38 грама мазнини на ден.

Нататък - 3 тренировки на ден всеки ден е абсурд. По-скоро редувай 1 ден само кардио 1 ден само упражнения (дали с гири дали по друг начин) и задължително 1 ден от седмицата в който да не правиш нищо, за да се съвземе организмът от физическия стрес и да си възстанови клетъчните структури.

Може още много да се изкаже по темата, най правилното, което може да направиш е да отидеш в добър фитнес и да платиш да ти изготвят правилен хранителен и спортен режим, да ти кажат всичко кое, как и защо.

В общи линии нещата, които споменах са основите. Ако някой друг има да спомене нещо или да ме поправи някъде, да заповяда.

2.   АВТОРКА: 3 тренировки на седмица! Грешка, извинете ме.

3.   Всъщност 1 не си права :) " Отвратително. По-малко от 1500 на ден и ще си довлечеш сериозни проблеми. Ще ти спре цикъла, ше ти опада косата, ще развиеш и някое хранително разстройство. Как си представяш да приемаш 800 калории, а да изгаряш 700 на ден. Още на втория ден няма да имаш абсолютно никакви сили за нищо. Ще почне постоянно да те боли глава, няма да можеш да спиш, ще ти се вие свят, ще развиеш заболявания на гастроинтестиналния тракт - язви, колити, гастрит. "

Това ти го казва момиче на 16 години. Авторке и аз се бях подложила на диета, където ядеш само 800 или 900 калории и изгарях около 600, когато ходих на фитнес и то 4 пъти в седмица 2 на народни танци. Цикълът ми не е спрял, нямам гастрит, не ми е лошо, мога да спя и то прекрасно. Така че, 1 не си прав/а. Сега съм слаба и спрях да пълнея. Просто ми стана навик. И не не съм анорексичка. Ходих на изследвания и всичко си ми е перфектно. Така че, аз ти казвам, че така можеш да отслабнеш. О, да даже ще ти кажа какво ядох през цялото лято и пак нищо не се случи. Просто се движех много и бях навън през повечето време. Та, ядох само - овесени ядки с кисело мляко и мед сутрин и едно харибо вечер. И никакви проблеми не съм имала. Но сега през зимата си се храня нормално и шоколад си ям и всичко. И не пълнея. Спрях да пълнея. Колкото повече внимаваш какво ядеш, толкова по-трудно ще е да напълнееш. Аз не през цялото време съм гладувала-това бе само лятото. Иначе месо, риба, плодове, зеленчуци. И за 1 година свалих 13 кг. Късмет.

Ж, 16

4.   Дървени глави! Какво да кажа... сега разбивате здраве за тяло и то сега- веднага, а после ще тичате по лекари! Да не съм №1, не мога така да го обясня, но и двете ми племеннички на вашата възраст ходиха редовно на лекари и то причина спрял цикъл. Сега едно момиченце в 10 клас майка му плаче- причината е същата. Не зная дали има някаква връзка с гладуването, но има и киста на бъбреците като за капак. Така, че мили, Момичета, послушайте знаещите, а не приятелите си- техния опит е като вашия, демек никакъв. Сега се учите, а умния човек се учи от грешките на другите, а глупавия от своите грешки, а и дори ги повтаря.

5.   Преди 2 години си си изпатила от неядене. СЕГА ПАК ЩЕ СИ ИЗПАТИШ!
Приемай 2000 калории и тренирай 4пъти в седмицата.
3пъти на ден щяла да тренира тя...???
Най-назобените бодибилдъри тренират сутрин и вечер и то само 2-3 седмици преди състезание тя щяла 3 пъти на ден да тернира. САМО ПРОСТОТИИ ПРАВИТЕ БЕ ДЕЦА!

6.   Направи калориите 1400-1500, приемай основно зеленчуци, плодове до 2 на ден, месо, яйца

Аз от 800 кал, преди години, си навлякох куп проблеми-спиране на цикъла хранително разстройство.

7.   Ти не си на ред, ако примеаш 800 а гориш с тренировки 700 от какво ще живееш? Мозъкът има нужда от калории, както и цялото тяло за да поддържа жизнените функции. Много са малко 800 калории и изобщо няма да имаш сили да тренираш, пък какво остава за 3 пъти. Аз приемам 1500, тренирам 4-5 пъти седмично и често нямам сили а с 800 не бих могла да си представя как ще е.

8.   Охх.. прочетете всички коментари.. момичето се извини за грешката.. не на ден, а в седмицата пф.. Отвратителни сте!!! И иначе.. по темата! Наистина 800 калории са малко. Приемаи по 1400, 1500 и ще отслабваш доста. И храната.. не е само до упражнения! 80%-храна и 20%тренировки!

9.   Здравей :]] Виждам , че темата е стара но ще пиша . Аз съм живяла почти година с по 700 - 800 калории на ден никога не ми е спирал цикълът , но лятото бях тръгнала към анорексия тичах всяка вечер през целия ден ядях само диня и за закуска или 2 яйца или една филиика пълнозърнеста имало е моменти в които не докосвах хляб в следствие спирах много храни докато не ограничих до салати и плодове и тичах всеки ден по 40 минути буквално ми се виждаше ясно всеки кокал даже нямах гърди а кокали като се сетя ми става лошо и въпреки това плачех всяка вечер , че съм свиня няма да го забравя аз съм висока 1,70 а лятото бях почти 52 кила исках да стигна до 49 и ако ги бях стигнала сигурно щях и да ги мина .. сега съм 57 и изглеждам по добре по стегната с по оформено дупе и добри гърди както и да е , та ще ти кажа яж от всичко , но по малко и тренирай ако искаш и всеки ден но не гладувай . Успех :]

10.   А, ти хубаво ще ядеш под 1 000 кал. и ще тренираш, ама за куп заболявания чувала ли си? Най-малкото ще си сринеш имунитета е ще си докараш анемия. И тогава това, че ще си върнеш кг, че и отгоре ще ти е най-малкия проблем! Или мислиш, че е супер косата ти да пада, зъбите ти да се рушат, кожата ти да стане сивкава, а ти да нямаш сила за нищо? Ето това ще стане накрая, ако караш на такъв режим твърде дълго. Е, да ще свалиш няколко кг, ама на каква цена?
Виждам, че темата е стара, но много момичета правят такива безумия, така че коментарът ми е насочен към тях, не само към авторката.

11.   Много зле информирани хора има...
Яж пълноценно. Няма да има сили да тренираш най-малкото с толкова малък прием на калории. Ти анорексичка ли ще ставаш или здраво, добре изглеждащо момиче??

П.П. надявам се, че не си си втълпила , че си дебела, защото килограмите ти са напълно в норма.

12.   Темата е отдавна, но няма как да не пиша. Аз съм веган, ям по 700 кал. приблизително, има дни, в които и не ям, защото не съм гладна. Масово се яде по 3 пъти на ден или веднъж - обилно и то - боклуци. Движение също трябва, ама не фитнес... ходене сред природата е много по- стимулиращо, от чистия въздух се оросява кръвта, което е важно. Захар, тесто ( хляб, козунаци и т. н. ), месо, млечни храни, яйца, безалкохолно, алкохол, цигари, кафе, рафинирани храни, полуфабрикати - изключете ги и ще сте здрави.