Споделена история от Спорт и красота

Чувствам се ужасно в кожата си.
Здравейте!
Малко ми е неудобно, защото това е поне стотната тема за това, но както и да е.
Та, аз съм момиче на 13 години. Висока съм 1. 59 - 1. 60 и последно когато се претеглих бях 52 кг, но мисля, че съм около 55-56 кг.
Както и да е.
Чувствам се дебела и грозна. Не знам защо. Всъщност, аз наистина съм дебела и грозна.
Липсва ми мотивация.
Искам да си изградя някакъв хранителен режим, но аз почти не мога без сладко. За чипсовете не съм голям фен, но сладкото просто ме погубва.
От доста време се настройвам за бягане и скачане на въже, но нищо. Липсва ми мотивацията, мързи ме.
Изморена съм, нямам енергия, спи ми се.
В лице... не знам, пак съм зле. Имам очила. Косата ми е къдрава и рошава, в отчайващо скучен кафяв цвят.
Искам някаква промяна. Писна ми да живея така. Писна ми да отбягвам огледалата.

Между другото, бих се зарадвала, ако ми кажете къде предимно мога да намеря дрехи от стил Пастел Готик/Lolita/Soft Grunge. Ако може и да не са много скъпи ^. ^
Да кажем, че искам да си променя стила.

Коментари

1.   Ако искаш да отслабнеш, ТРЯБВА да забравиш сладкото и всичко що има захар. Просто не си купувай и не карай вашите да ти го купуват. Просто... недей. Един ден ще се събудиш и ще си забравила за "пристрастието" си =) Яж повече зеленчуци и повече плодове. Яж поне една ябълка на ден. Пий много вода (по възможност минерална) и забрави за газираните напитки (които никак не са полезни). Не се дехидратирай. Един човек трябва да пие 2 литра вода на ден. Никакво газирано, никакъв шоколад, никаква захар. Избягвай и тестените и мазните храни. Това не означава, че трябва да спреш да ядеш, но яж три пъти на ден и по малко. Разбира се, можеш да правиш изключение и да хапнеш нещо "забранено", но те съветвам да не го правиш..

Също трябва много ходене за да стопиш килограми. Излез на дълга разходка, просто така. Отиди някъде пеша за 30-40 минути, а после се върни обратно - *отново пеша. Вкъщи прави коремни преси ако ти се занимава, а може и да потичаш навън за здраве (дори в игрището до вас). Според мен да изтичаш 300-400 метра е добре като за начало =)

А що се отнася до гардероба... разгледай магазините на "Metal Heaven", "Rock Land" или "На тъмно". Там има най-различни неща... като значки, панталони, готически дрехи, плакати, тениски, шапки, фигурки, бижута, синджири... метални боксове... каквото се сетиш.
Веднъж видях една наистина интересна, истинска брадва в Metal Heaven, но дали беше за продан не знам =D
Всеки магазин си има своите плюсове спрямо другите. Не знам дали ги има в твоя град, но в случай че ги няма, можеш да поръчваш и онлайн =) (винаги е най-добре да пробваш дрехи на място)

Metal Heaven:
http://metalheaven.bg/

Rock Land:
http://rocklandbg.com/

На тъмно:
http://www.natamno.com/

2.   Лолита в България няма да намериш, както и никакви яки неща, защото нашата държавица като цяло е адски ограничена от търговска и интернационална гледна точка, най-вече щом опира до стилове и дрехи.