Споделена история от Спорт и красота

Много съм космата.
Здравейте. Аз съм момиче на 17 години от Варна. От както влязох в пубертета и ми дойде цикъла започнаха да ми израстват косми навсякъде. Подмишниците, отдолу.. даже и мустаци имам. Бръсна се от 14 годишна, но можете да си представите какъв ужас е. Искам да се отърва от космите. Съучениците ми ме наричат "космьо". Не съм циганка или нещо такова, чиста българка съм си.
И се сещате, че щом имам много косми се изпотявам бързо и обилно. Къпя се по два пъти на ден. Пръскам се с хиляда вида дезодоранти и нищо не премахва, променя миризмата. Бръсна се през 4 дни. Не мога да издържам. Моля ви помогнете ми, срам ме е да говоря с родителите си или с доктори.
Благодаря предварително.

Коментари

2.   Като за начало, не се бръсни, а се епилирай или ходи на кола маска. Отначало боли, но следващите пъти вече се търпи. С течение на времето космите ще стават все по-малко и по-тънки. Мустака си махай с лентички за лице или с пинсета. Ако продължиш да се бръснеш космите ти ще стават все повече и по-черни и твърди.

3.   Говори с родителите си, ако те не се сещат или подценяват проблема ти им г опокажи- няма нищо срамно в това. Единственото лошо, е че ти се притесняваш, а децата са злобни и лоши- сигурна съм, че това което пишеш тук и сега си го споделила с приятелките си и от там тръгват обидите. Говори с тях и отидете с майка ти на гинеколог ендокринолог. Трябва да се нпарвят хормонални изследвания. Макар да има приятелка доктор гинеколог- това е най- добрата ми приятелка с която от години много години сме заедно- тя има същия проблем, дори и по лицето има не само мустаци, но и брада и всичко. Понякога се съм се питала дали не е било това причината да стане именно гинеколог. Въпреки това е страшно красива, семейна е има си две прекрасни дъщери- те приличат на баща си- сякаш тя не ги е раждала. Така, че търси решение на проблема си не тук, а заедно с родителите и лакари, но нека това не ти е комплекс. Бъди щастлива!

4.   Като за начало спри да се бръснеш. Така космите ти ще станат повече и по - черни. Използвай друг метод да ги махнеш - или кола маска или с епилатор. Иначе окосмяването е нормално. за мустака - кола маска.
*Д*

5.   мажи ги с кислородна вода ако са малки да не личат

7.   Няма да мине без доктор. Имате хормонални смущения и по-добре се епилирайте вместо това бръснене.
Споделете с майка си, това е женски проблем. Няма срамно в това.
Желая ви успех.

8.   мини си ги с епилатор ще държи по-дълго отколкото със самобръсначка

9.   Направи си депилотар

10.   има мъже, които биха дали всичко да спят с космата, това им е фетиш.
и те не са малко повярвай ми, само отвори някой порно сайт, напиши hairy и виж клиповете колко хиляди гледания имат.
не си мисли, че щом няколко тъпи келеша в училиището ти се подиграват, всички мъже са такива идиоти.
аз лично не съм екстремист, но харесвам космати срамни части, сигурен съм, че и много мъже са също като мен.
и още нещо: не следвай сляпо това, което медиите ти натрапват и не се оставяй да ти промият мозъка със техните идеали за красота.
бъди себе си и винаги ще има кой да те хареса ;)

11.   Обожавам косматки! За всеки влак си има пътници.
Окосмяването няма нищо общо с обилното изпотяване и миризмата - мий се сутрин с антибактериален сапун и после си слагай стипца и/или десикант.
За бръсненето - на знам.. То не влошава ли нещата? Маймуни сме си по природа.
За мен окосмяването е привлекателно и възбуждащо.

12.   купи си епилатор, защото със самобръсначка космите ставали по-твърди и пий повече ментов чай с лимон и мед

13.   Не е добра идея да се бръснеш, по-добре се епилирай или си прави коломаска. С бръсненето косъмчетата стават по-големи, черни и дебели. Пробвай сутрин да се миеш с антибактериален сапун, после да се епилираш и накрая да се напръскаш с дезодорант. Предполагам ще бъде по-добре. И не се притеснявай, нормално е. Все още си в пубертета и хормоните ти си бушуват, няма как да е иначе.

14.   обожавам окосмени жени - мъж на 46.

16.   Благодаря Ви много! Вече се чувствам по-добре. По-уверена съм в себе си. :)
И за кратко време се научих да се стремя към по-важни неща, от колкото колко съм космата и такива. :)
Всичко хубаво ви желая, Благодаря Ви отново! :)
- Авторката.

17.   Авторке, все пак потърси гинеколог/ендокринолог. Имаш най-вероятно някакво хормонално отклонение. Преди съвсем да се успокоиш се увери, че нямаш поликистозни яйчници или други проблеми!
Ако майка ти и баба ти (бащина или майчина линия) са така - имаш арабска кръв във вените си.
Търси методи за премахване на косми от Мала Азия.
Успех