Споделена история от Спорт и красота

Упражненията на Синди Кроуфърд
Здравейте, аз съм момиче на 15г., висока съм 1, 65см. и тежа 64-65кг. Вече съм започнала хранителен режим, за да отслабна, но исках и да правя някакви упражнения, да тренирам. Вчера случайно попаднах на програмите на Синди Кроуфърд в замунда и си ги изтеглих. Започнах да правя A New Dimension, то като че ли най ми допадна. Днес ми е втори ден и имам мускулна треска на бедрата, дупето и корема, затова мисля че съм се справила добре, макар че ми се струва че някои от упражненията не ги правя точно както трябва. Искам да попитам, някой от вас правил ли е тези упражнения и доволни ли сте от тях, колко долу-горе се сваля като килограми и сантиметри? Благодаря предварително :)

Коментари

1.   П. С. Забравих да кажа, не съм сигурна дали така й се пише името. Кроуфорд ли е, Крауфорд ли е... :D Разбрахте ме де.
Авторката

2.   Не можеш да избягаш от себе си. Спри да мислиш само за външния си вид. Ами след някоя - друга година като пораснеш и започнеш да работиш по 9 - 10ч. на ден, дали ще имаш време да мислиш само за тялото си? Тогава ще трябва да готвиш, чистиш, работиш и какво ли още не. Стегни се и си гледай кефа, на никой не му пука как изглеждаш, стига се фокусирай само над това, по - добре прочети една книга!

3.   Да, правила съм ги упражненията на Синди, преди доста години. Не са лоши. Включи и кардио 3-4 пъти седмично, за по-голям ефект /бягане, колело, или каквото ти си прецениш/.

Какъв ти е режимът?

4.   Логиката на човека, написал коментар номер 2, е доста глупава. Точно обратното, нека отслабне момичето сега, докато може, за да се чувства поне няколко години добре, а по-нататък си е за по-нататък. Няма нищо лошо в промяната към по-добро, нали към това се стремим всички - да се усъвършенстваме. Пък и всичко си е до човека, 1 час на ден за физически упражнения/трениране/т. н. е напълно достатъчен, за да поддържаш добра форма, така че...

5.   №2 - като нямаш какво да ми кажеш, защо изобщо написа коментар? Аз лично имам намерение докато започна да работя да съм отслабнала и да съм се стегнала, а и след това пак ще мога да отделям по максимум час на ден за някоя тренировка. Който не може да си осигури такова време, просто не му се тренира. А и зависи каква ще е работата ми, ако е свързана с активно движение и с нея да мога да се поддържам във форма едва ли ще имам нужда от упражнения. Изобщо не ми интересува на кой му пука как изглеждам, на мен ми пука и това е най-важното. Ако всички разсъждаваха като теб нямаше да има нито един спортист в България и всички щяха да са дебели. А книгите си ги чета, не се безпокой.
№2 - ами като цяло нищо специално, ям по 3-4 пъти на ден, сутрин обикновено филия пълнозърнест хляб с пуешко, сирене, домат или нещо подобно и чай без захар, на обяд салата с месо или с варени яйца, следобед някакъв плод и за вечеря нещо от типа на леща, грах, зелен фасул и т. н. Не ям нищо сладко освен плодове, но дори и тях ги ограничавам защото знам, че не е хубаво да се ядат в големи количества, нито пържено, също знам, че и не трябва да се ядат ориз и картофи или поне да се ядат в много малки количества, не знам колко е вярно това, но аз все пак не ги ям. Старая се да пия много вода, но ако трябва да съм честна ми се струва че пия повече чай.

6.   За разнообразие можеш да ядеш и ориз и супа. Те са леки храни.

7.   от номер 3 -Добре се храниш. Спортувай всекидневно по 30-60 минути и ще си бонбонче. Отделно гледай много да се движиш.

Ориз и картофи си хапвай, за обяд, примерно, не ги отрязвай съвсем. 100 ина грама няма да ти се лепнат.
Освен това -салати, много вода, меса, яйца.
Чай е добре, но отделно си е водата, да знаеш, докарвай я поне до 2 литра.