Споделена история от Спорт и красота

Калории?
1,Може ли ако някой знае колко калории има в следните неща:
-Кубче сирене (горе долу колкото когато допрете показалеца и палеца на едната си ръка,правейки кръг, може и малко по-голямо на ширина а на височина около 2см).Не е някакво обезмаслено сирене, не знам точно какво е ...горе долу?
-принцеса с кашкавал (без масло само кашкавал) на средна филия ето такава горе долу http://silviya.files.wordpress.com/2010/06/tuna2.jpg !
-порция ориз със зеленчуци (варен)
-купа (мисля че около 200мл е не съм сигурна) супа леща
-купа супа спанак
-купа суп зелен фасул

ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ, дори за калориите на 1 нещо да знаете от тук пак коментирайте, моля ви.Търсила съм информация в нета, повярвайте ми, ноо не съм много сигурна,,,

2.Може ли да ми предложите някаква закуска (до 200 - 250 калории), която да включва яйце, хляб и нещо млечно?

Коментари

1.   Съвет - виж опаковките - от продукт до продукт си има значение. На опаковката гледай калориите за 100 гр., не за порция, защото заблуждават
1. Сиренето е един от най-калоричните продукти по принцип. Кашкавалъд пък да не говорим - замени ги с извара. Сиренето съдържа прекалено много мазнини. Извара яж без да му мислиш много.
Ако замениш сиренето с извара - 100 гр. извара с 0% масленост има само 88 калории - 3-4 ПЪТИ по-малко от сиренето и 5 пъти по-малко от кашкавала.
Ако останеш при сиренето - зависи от порцията, но ще е над 100 калории за 30 гр. (едно малко парченце)
2. Снимката не е на принцеса, но една такава принцеса, каквато описа съдържа поне 300 до 400 калории. Ако толкова ти се яде хляб - поне го намажи с лютеница. Кашкавалът няма какво да прави в менюто на човек, който иска да отслабне/да не напълнее
Колкото до сандвича с тон - ако махнеш едната филия дресинга ще е ОК.
3. Зависи от съотношението ориз/зеленчуци - купишка само ориз е към 100 калории - зависи и от зеленчуците, но до 40 калории на 100 гр.
4. Голяма порция супа леща е към 370 калории - много полезна. Имай предвид, че иначе едно нормално ядене ти е над 500 калории, така че супа леща, ако е постна е ОК.
5. Спанакът почти няма калории - ами някъде към 50 ще са
6. Към 140 калории

„2. Може ли да ми предложите някаква закуска (до 200 - 250 калории), която да включва яйце, хляб и нещо млечно? “
Филия хляб едно сварено яйце извара.
Махни хляба от закуската и ще става, между другото.

Съвет - вместо да броиш калориите, чети опаковките и горе-долу си знай за себе си кои продукти са високо калорични и ги ограничи ЗА ВИНАГИ. Отслабване с диета спорт може, но ако човек не си промени стила на хранене, няма как да отслабне дългосрочно и да задържи теглото си.
След дълго лутане съм изключила напълно кашкавалът от менюто си, сирене с мярка, бял хляб - почти никога. Вместо това ям извара, кисело мляко.
И все пак намирам за тъжно човек да брои калориите си, ако не е болен. Умствено си правя някаква груба сметка, така че да не поглъщам повече, отколкото изразходвам. При мен това са 1400-1700 калории на ден макс, но ако отслабвам падам малко под 1000 калории. Предпочитам да ползвам готови диети, защото и на мен ми е трудно да преценя.

2.   напиши в гугъл "калкулатор на калории" и ще ти излязат доста резултати.
Не падай под 1500.
За закуска ми звучи добре нещо като 2 варени яйца, с домат, шунка, кашкавал /хапвай си ги, много са си хубави даже, иначе и изварата е ок, но вземай пълномаслена, да те държи сита//, маслини, чай. Грамажи не зная как да ти дам, прецени ги....
ИЛИ овесени ядки, заляти с гореща вода /или кисело мляко, пълномаслено, нискомаслените са воднисти и фалшиви/, да престоят малко /или си ги прави от предната вечер/, шепа сурови ядки /орех, бадем/, ябълка

3.   купи си кухненска везна и мери продуктите преди да ги сготвиш, виж колко калории има в 100 грама и си смети

4.   Авторката:
Благодаря ви за съветите. Сирене извара къде мога да купя?