Споделена история от Спорт и красота

Въпрос към тези които ходят на фитнес
Здравейте. ОТ 2 месеца ходя сериозно на фитнес ( иначе съм ходил още 1 месец, но не правих нищо горе-долу ).
на 16 години съм.
Обмислям да си купя аминокиселини ( BCAA ), изчетох много статии разбрах, че ги има в мускулите, храната и те т. н.
Но има хора, които ми казват, че като спра да ги взимам ще ми "увиснат" мускулите или може да стана импотентен или други странични ефекти.
Доста се наплаших.. според мен няма как да стане.
Нека тези, които си имат някаква на идея от фитнес и аминокиселини помогнат чрез коментар в темата.
Благодаря.

Коментари

1.   Кои идиот ти ги казва тия работи? Това са аминокиселини с разклонена верига нито ще увиснеш, нито ще ти се прецака черния дроб или каквото и да било, такива пия сега аз и преди съм пил и ми няма нш. Те спомагат за по-доброто възстановяване след тренировка. Нямат странични ефекти. Това е като разграден протеин да ти го обясня по-просто и се усвоява по-бързо, ако искаш даже мога да ти препоръчам аминокиселини.

2.   Аминокиселините са много важни и абсолютно безвредни. При тези с разклонена верига най-много да се просереш ако прекалиш, но си пише по колко да пиеш отзад на кутийката. Аз лично ползвам тези на GASPARI Aminomax 8000 и съм много доволен

3.   това което може най-много да стане е да се възстановяваш по-бързо и след като не ги пиеш ще се забави процеса на възстановяване. Предлагам ти да отидеш в магазин за добавки или инструктор и да те консултират точно кои или каква комбинация(стак) да си вземеш-най-добре креатин глутамин и протеин но може да минеш и с амино вместо протеин не ми се обеснява всичко тук така че разпитай както ти казах в магазин или някой инструктор
P. S. не очаквай чудеса от добавките това за което са те излъгали важи са стероидите въпреки че и при тях не е точно така ;]

4.   Наговорили са ти абсолютни глупости, това е просто хранителна добавка, която не вреди на нищо, под името се подразбира какво е- добавка към храната.
Това НЕ са стероиди, които могат да ти навредят по някакъв начин. Нито пък ще допринесът кой знае колко на мускулното ти израстване. Те се взимат просто за да се възстановиш по бързо. Нищо няма да ти увисне. Бъди спокоен.
Тренирам от 2 години, интересувам се от тия работи и ти гарантирам, че нищо няма да ти стане.
Иначе да ти кажа, при тренирането, всичко си опира до храната. Нямаш ли добър хранителен режим, колкото и добавки да вземаш, няма да имаш голям напредък, ако не се храниш свястно.

5.   Аз не пия аминокиселини, даже не тренирам фитнес - само елементарни упражнения когато ми скимне през деня. И също съм много доволен. :)

6.   Моето мнение е също че са безвредни (в нормални количества) и мисля че от аминокиселините се изчистваш бързо от мазнините в тялото.
Може ли да напишеш поради каква причина обмисляш това? (да взимаш аминокиселини)
XII

7.   Нищо няма да ти стане от аминокиселините. НО ПИЧ ТРЕНИРАШ ОТ 2 МЕСЕЦА изчакай малко. Потренирай 9-10 месеца и тогава ги взимай. В добавките като аминокиселини и протеинови шейкове няма нищо лошо но не се хвърляй направо на тях. На 16 години си не мисли, че ще има кои знае каква разлика дали ще си с тях или без тях. Мускули се трупат след 25г, напъните преди това нямат особени резултати. Тренираш от 2 месеца и вече искаш добавки. След година ще искаш стероиди защото без химия не ставала работата.

8.   Аз се занимавам с фитнес от.... май повече от 20 години.
Не мисля че имаш нужда от каквито и да е добавки. Не и на този етап. Достаъчно млад си за да възстановяваш бързо. Не забравчяй че ако тренираш здраво аминокисилините ще ти дадат допълнителна сила но костната ти система и сухожилията не са укрепнали на тази възраст. Увеличаваш риска за травма. Не си професионален спортист нали. Хубаво тяло ще ти трябва на 20, на 30 и колкото и да ти е странно дори на 40 и 50 години. Нали не искаш да изгориш в спорта като някакаъв изхабен професионалист
Засега тренирай умерено, храни се с това с което се хранят и твоите родители, спи повече, не се увличай да тренираш всеки ден или през ден а само когато се чувстваш наистина силен и резултатите нчма да закъснеят
Айде със здраве и успех

9.   Тези добавки са наистина изключително привлекателни, защото с по-малко усилия получаваш повече, но разликата е, че то не е истинско. Не искам да кача, че е изкуствено, но просто не е твоето. Изкушаващо е, знам, но с повече усилия можеш да се погледнеш и да си кажеш "това го направих сам и си е мое". Точно поради факта, че все повече взимат добавки и другите се комплексират от факта, че не са като тях, започват и те. Хората са казали "капката не дълбае камъка със сила, а с постоянство" дано ме разбереш какво имам предвид ((:

10.   Вземи си КРЕАТИН МОНОХИДРАТ за 25 лв. и пий по 1доза от 5 грама на ден в продължение на 1 месец ;) след това го спре за 2 седмици и започни отново :) докато пиеш креатин пий по 4-5 литра вода на ден и поемай много въглехидрати :)