Споделена история от Спорт и красота

Грозно ли е момиче да е с брекети?
Предстои ми да сложа брекети, което отлагам от доста време, защото се притеснявам от това как ще изглеждам.. Смятам че не е най-приятната гледка момиче с брекети, а и самата идея да имам железа в устата е ужасна, а и докато носих скоби са ме питали какво е това желязното в устата ми, въпреки че се стараех да ги прикривам. А и съм почти на 20, ако има значение. Какво е вашето мнение чисто визуално грозно ли ви се струва?

Коментари

1.   дори и да е грозно, нали целта е да си по хубава след като дойде време да ги махаш, по грозно е да си с криви зъби завинаги отколкото с брекети за известно време

2.   Кривите проблемни зъби са за цял живот, брекетите за няколко месеца/години. Грозно е младо момиче, да не положи усилия да си оправи зъбите от страх, че ще изглежда грозна. Това е нещо нормално, никой няма да ти се подиграва и да те съди, вече си голям човек, не се вдетинявай. По-важно е здравето ти да е наред.
И не, не мисля, че гледката на момиче с брекети е толкова ужасна. Грозно може да стане, ако влезе храна между тях и не се почисти, но така или иначе след като свикнеш няма да имаш такива проблеми.

3.   грозно е само, ако и ти си грозна.
яка мацка с брекети излгежда яко.
само тъпаците биха ти се подигравали.
освен това няма да ги носиш завинаги.
няма нужда да се притесняваш от брекетите.

4.   Какви глупости говориш... Вече има толкова много модели брекети, че ако имаш възможност, може и бели да си сложиш, че дори прозрачни и никой няма да забележи, ако ти е такъв проблем. Според мен не е мак толкова грозно, а и като знаеш, че крайния резултат ще си струва - всеки ден ще броиш дните и въобще няма да ти пука как изглеждаш сега, защото утре ще изглеждаш по друг начин.

5.   Грозно е момиче с кофти зъби.
Слагай ги и не му мисли. Аз имам и приятели, които на около 30 си сложиха, тъй като чак тогава събраха пари, а както знаеш това е скъпо удоволствие.
А и се замисли - ще ги носиш някакви си две години, няма да ги усетиш как ще отминат. След това ще имаш прекрасна усмивка!

6.   Имам една приятелка дето носи брекети около 3 години подиграваха и се но след като ги свали зъбите и блеснаха и всички я гледаха с зяпнала уста

7.   Не мацка..
Аз доста се заглеждам по симпатични момичета с брекети.. :П Даже ми се струва секси..

М17

8.   Отговарям ти като жена в зряла възраст. Моя приятелка носи такива година и половина. Като ги сложи БЕШЕ НА 29!!! Ще ти кажа, че в чужбина дори е престижно да носиш брекети, защото не всеки може да си ги позволи, струват страшно скъпо, все едно е да носиш ролекс. За грозно изобщо не може да става дума. По-скоро е сладко и от моите наблюдения съдя, че някои мацки се гордеят а тях дори в БГ! Успех с хубавите зъби!

9.   БОЖЕ! Мила, аз бях с очила и брекети наведнъж. Знам, присмиваха ми се, но защо те е страх? ! "Трай, бабо, за хубост! " казват!

10.   Аз също съм с брекети и очила. Преди и на мен ми се стореше, че съм грозна с брекети. Нося ги от година и половина вече, но все още се старая да ги прикривам от другите. Приятеля ми все ми казва, че много ми отиват.
А и имам една приятелка също носи брекети вече от 2 години и казва, че е свикнала с тях не иска да ги махат. Моето мнение е, че по-добре да ги носиш известно време и да се оправят, от колкото да се разхождаш цял живот с криви зъби. :)

11.   Не му мисли слагай ги. Изобщо не е грозно!!!!

12.   Защо да е грозно? Я си носи брекетите без да ти пука кой какво ще ти каже.

13.   На 25 години съм и нося брекети и очила, не се притеснявай. После всички ще ти завиждат за красивата усмивка, смело напред! :)

14.   Аз лично намирам брекетите за много красиви. Няма значение дали са на хубаво или грозно лице. :)
С.

15.   Не е грозно... ако пък толкова се притесняваш може да си сложиш брекети зад зъбите. Разбира се те са си доста скъпички :д

16.   Грозно е да си с криви зъби, а не с брекети.

17.   Знаеш ли какво? В корейската култура, жените си купуват изкуствени брекети, понеже много искат да имат. Просто ги обожават!

18.   До номер 5:И как пък прецени,че момиче със кофти зъби е грозно?Ти ако си красив ще си красив независимо какви зъби имаш!