Споделена история от Спорт и красота

Има ли йо-йо ефект при 90-дневната диета
Здравейте, потърсих други истории относно 90 дневната диета/режим . Много се препоръчва, аз също смятам да я почвам, но най-много 2 или 3 коментара прочетох за йо-йо ефекта. Та въпроса ми главно е към хората, които са правили тази диета/режим, дали има йо-йо ефект след това, дали килограмите, които са свалени се задържат?

Коментари

1.   Ами, 3 мой познати са правили тази диета, нито една не е споменала за йо-йо ефект, а и аз не съм забелязала подобно нещо.

2.   Върнах си сваленото и качих 1 кило от тази диета, а една позната я правеше невероятно стриктно и отслабна много. Няма и 2 седмици след като спря и всичко й се върна. А по това време даже по стадиона тичаше.

3.   И след двете си бременности я правих и няма никакъв йо-йо ефект. Давай смело.
Пепеляшка

4.   Преди две години я бях започнала, но така и не я завърших... и все пак малкото килограми които свалих не се върнаха, поне при мен йо-йо ефект нямаше...

5.   Лично аз не съм пробвала диетата, но до колкото виждам какво стори с приятелката ми, мога да кажа, че наистина е ефективна. Но да, за тази диетата ти е нужна воля, а приятелката ми я спазва строго и за това отслабна много. Все седмица я приключва, но не вярвам да се получи йо - йо ефект. Все пак след като организма ти е подложен на толкова дълъг режим, вярвам, че той се научава по колко храна му е необходима да приема и на колко часа.

6.   Спокойно, има 3 месеца захранване после. :)

7.   Спазвала съм тази диета и не съм си върнала нито килограм от сваленото. Има дами, които чакат да свърши диетата и се нахвърлят върху храната и смесват храните, нормално е да получат йо-йо ефект.

8.   Момичета, момичета не мога да разбера действително ли сте толкова глупави или просто хал хабер си нямате какво да правите. Хубавата фигура е резултат от правилно хранене през целия живот на човек. Няма такова нещо като 90 дневна диета и после бездействие с надеждата да не се скапе всичко. Диета е ПОСТОЯННОТО правилно хранене. Която го разбере ще е красива с десетилетия, която не ще изглежда като лелка и на 20 години. Това е положението.

9.   С диетата отслабнах с 8 кг (също и майка ми). До ден днешен съм си върнал 2 кг (но не спортувам заради проблеми с колената). Ако спортуваш след това не мисля, че ще си върнеш килограмите :)
Успех!

10.   Майка ми я правеше и свали 12 килограма, но няколко месеца по-късно си ги върна, дори и отгоре !

11.   Номер 10, майка ти продължи ли да се храни разделно, което е много важно след края на диетата или е смесвала храните? Точно там е проблема на всички, които си връщат кг. Диетата е супер, защото се позволява от почти всички храни, просто се ядат в определени дни.

12.   Много са ми интересни тези хора, които изкарват диетата свалят килограми и се успокояват и после като я приключат започват пак да лапат като луди и после викат абе тая диета кво ми помогна пак си върнах килограмите и по чват да пишат по форомите. аз съм на 17 и я започнах но не я спазвах стриктно даже последния месец въобще но пак свалих 8 кила. сега я започнах пак както си трябва и днес ми е 3 ден. мн съм доволна. недей да слушаш тези които ти казват че имала йо-йо ефект. те искат да отслабнат като си лапат яко ма не се получава

13.   Имам съмнения към номер 2. Приятелката ви я е правила 3 месеца, вероятно е свалила 8-10 кг. и ги е качила за 2 седмици?

Аз свалих 8 кг. като спазвах основно групите храни (не ограничавах количествата изобщо нито на обяд, нито на вечеря ). Дори си пийвах биричка редовно. След като спрях диетата, продължих да отслабвам (доста по-бавно). Предполагам защото се отучих да ям сладко, сирена, кашкавали всеки ден. За трите месеца след диетата свалих още три килограма. Сега я повтарям и до тук са още 5 надолу. Общо 16 кг.
Чудесна диета, малко бавно се сваля, но учи и на доста добър режим на хранене.

14.   Ами то това е основната идея на диетата - да се научи човек за 3 месеца как да се храни и да се чисти от време на време (с малко глад). Естествено че ако се ядат големи количества и концентрирана храна ще се напълнее - значи човек не се е научил как трябва да се храни ( по всяка вероятност не е спазвал диетата, защото 3 месеца не е кратък период). Ако някой не иска да пази диета не е нужно да го прави - никой не го задължава. Това решение е лично. И като иска да яде много - да яде. Само да не се учудва, че е напълнял.

15.   Хора, защо са ви диети? Защо ви е да ги правите за месец-два, като очаквате с нетърпение да спрете и да започнете да се тъпчете както преди? Диетата НЕ е ПОЛЕЗЕН начин за отслабване. Диетата е за МЪРЗЕЛИВИТЕ. Вие явно не сте разбрали смисъла на този РЕЖИМ НА ХРАНЕНЕ (това според мен НЕ е диета). "Диетата", която правите всъщност цели да ви научи как да се храните разделно, по-малко, а не да се освинвате всеки път, щом седнете на масата. Йо-йо ефект има само при тези, които след трите месеца, отново се хранят безразборно както преди. Само на 16 години съм, от 2 години и половина спортувам (бягане, фитнес, упражнения вкъщи). През повечето време съм редовна, но когато е прекалено студено и не мога да изляза, отново отделям време за движение и физическо натоварване. Храненето също е от огромно значение. Как искаш да имаш перфектната фигура като, когато лягаш, коремът те боли от преяждане? Няма начин. А в момента се чувствам невероятно в кожата си, превъзхождам всички от класа ми (и не само) по отношение на тялото. И може да изглежда глупаво и ужасно, но аз изпитвам отвращение към дебелите хора (естествено не към раждали жени или хора в болестно състояние). В момента живея на общежитие, а в стаята ми живее глиган. Момичето е в добро здравословно състояние. Ала отблъсква с телосложението си. Как може един 16-годишен човек да е толкова огромен, неподвижен, флегматичен и мързелив? Смятам дебелите за неуважаващи себе си хора, лентяи. Ето затова не ги обичам. Ето затова диетата е за мързеливите. Защото с липса на спорт и движение, мускулите ни закърняват, болят ни и се обездвижваме. Защото тялото ни става отблъскващо и увиснало. Добре направих, че отрано започнах да се грижа за себе си и това се превърна като начин на живот за мен. Не е късно за никого обаче. Вместо в свободното си време да гледате телевизия и да ядете чипс, излезте за малко навън, потичайте. Не си мислете, че винаги ще ви е досадно, рано или късно ще започне да ви харесва, както на мен С резултатите идва и желанието. Просто не става с мързел. :) Съжалявам за големия коментар, но просто по тази тема мога да изпиша много.

16.   Напълно съм съгласен с 8 Ако искате да отслабнете трябва да се храните нормално. Няма диета с която завинаги ще останете слаби и с 20 кила да си по слаб/а ти като се тъпчеш като прасе килограмите ще се върнат дори ще бъдат много повече от преди. До дебелите внимавайте с тези диети да не станете по тежки от преди:D ако искаш да си слаб/а храни се нормално цял живот! :) *PrO GaMeR*

17.   Тъпчене - Диета ( Надежда за по-добро тяло) -Диета - Постигане на определена цел( отслабване) - Връщане към стария начин на живот (тъпчене) - връщане на сваленото бонус :D и така затворен цикъл. Единствено, 100% гаранция се постига обезволяването!

18.   Диетата се прави, за да си създадеш режим за цял живот.

19.   Здравейте, бих искала да попитам дали според вас тази диета може да се нагласи за хора които спазват пост. Тъй като аз постя освен четирите продължителни пости в годината и в сряда и петък в извън постно време, това обърква 4 дневният цикъл. Чудех се как мога да си наглася тази диета, така че и аз от време на време да хапвам сиренце и месце. Дали ще се развали ефекта от диетата ако си наглася диетата не точно на 4 дни а например 3 на 4? Абе въобще това с диетите ми е много сложно, но имам голяма нужда от смъкване на кила. Не толкова от естетична гледна точка, колкото от здравословна.

20.   Винаги, при всяка диета има йо-йо ефект, но това е само ако : ядеш вредни гадости, ядеш полезни неща, но прекалено голямо количество и не изгаряш калориите, прекаляваш с въглехидратите/мазнините, не спортуваш и водиш застоял начин на живот. Лично мое мнение, приемам всякакви критики подкрепени с аргументи. Ако греша за нещо, ще съм благодарен да ме поправите.
Pr0cK

21.   ПОвечето диети имат йо-йо ефект. Дори тази е с разделно хранене и вероятността да има е голяма!! Четет тука http://slimbody. academy/bg/burzo-otslabvane-dali-e-dobre/

22.   Няма диета, която да свършиш, да върнеш стария начин на безразборно лапане и да не се върнат килата, това е истината, който иска да е слаб и красив ЧЕРВЕНАТА ЛАМПА СВЕТИ цял живот в главата му!

23.   Никакъв йо-йо ефект няма при тази диета
http://wizardnote.com/90-dnevna-dieta-grafik-hranene-celi-rezultati/