Споделена история от Спорт и красота

По-бели зъби
Здравейте :) Кои марки и по-точно видове пасти за зъби действат наистина в избелването на зъбите, че моите на пръв поглед не са жълти, но като се загледам виждам, че не са бели... Искам да имам хубави бели зъби, без да ходя да ми ги избелват, ами с подходяща паста за зъби и може би друг продукт за тази цел - вода или такива.. Вие какво препоръчвате? :)

Коментари

1.   Най-добре отиди при зъболекар да ти ги избелят.. от колкото да експериментираш и да си развалиш емайла. Толкова ли не можеш да отделиш 50 лева за едно избелване?

2.   сода бикарбонат, 1 път седмично... Не прекалявам, имайла ще ти отиде на кино... На мен водата на Колгейт ми помогна, но е скъпичка и като престанеш да я ползваш всичко отива на кино. Не пий кафе, не пуши цигари. От пастите за избелване зъбите ще ти станат чувствителни, ако купиш - не я ползвай за ежедневна употреба.

3.   н1, няма избелване за 50 лв. Толкова може да струва най-много почистването на зъбен камък.
Избелването не е полезно. Аз си мия зъбите редовно, не пуша, пия много чай и кафе и пак са ми ОК зъбите - веднъж годишно ги почиствам професионално за 80 лв. и толкоз

4.   Избелването е вредно.Прави зъбите по-чувствителни и податливи на разваляне, вредно е за емайла.И аз имам като твоя "минипроблем".Сега зависи дали по принцип венците и зъбите са ти чувствителни.Ако да (като мен) - ползвай лакалут (ненапразно по рекламите дават онзи тъмнокож веселяк дето я рекламира :D) тази паста няма толкова избелващо предназначение, колкото качество срещу чувствителни венци и зъби, както и качествено почистване на плака и т.н. Пътят към белите зъби е именно в чистотата им.Аз лично ползвам вода за уста Listerine.Има я навсякъде, дори в супермаркетите като Билла.Аз ползвам Freshburst, зелената, може ако искаш и синята (Coolmint), но тя май е малко по-лютива.Но все пак съветът ми е, ако избереш финалната паста за зъби, купи си и вода за уста на същата марка, ако има такава.

7.   Бананова кора :) търкай си вътрешната част от нея в зъбите, помага много :)

9.   Просто спри да пиеш бутилирана минерална вода и след 3 месеца ще белнат, направи си снимка да видиш разликата. Бутилирана вода има високо съдържание на флуорид, всяка паста за зъби съдържа флуорид, флуорид има и в доста хранителни продукти и ефектът от пренатоварване на организма с флуорид е потъмняване на зъбите и крехкост на костите.
Не си мии зъбите често, а само след хранене, идеята на миетето на зъбите е не да станат бели а да почситиш усната си кухина, да нямаш остатъци от храна.

10.   До номер 1, извинявай че ти го казвам НО ТОЛКОВА ЛИ СИ ЕГОИСТИЧЕН? Не всеки има финансова възможност около 50лв

11.   50 лв. за едно избелване? преди 10 години като питах!? беше 20 лева на зъб.