Споделена история от Спорт и красота

Аз съм момиче на 17 години и тежа 90 кг.!
Здрвавейте! Искам да сподeля с вас един проблем. Та значи аз съм момиче на 17 години и тежа 90 килограма, 168 съм висока. По принцип никога не съм била слаба, а освен като малка. Само не мога да разбера как за 2 месеца качих 17 килограма. Искам и трябва да отслабна, не заради другите, а за себе си, за да се чувствам и аз добре. А не само да избивам някакви комплекси, като гледам другите слаби момичета. Искам, но как? Пробвах с диети, но 2, 3 максимум 4 дена и край изкушавам се. Но не за сладко, а за тестени продукти. Знам не е добре, но не мога да спра. И ако някой почне с това как, защо се компенсирам. Ами как с тези днешни слаби модeли за "подражание" (говоря за певици, актриси и т. н. ). Та така, че въпроса ми е ако някой може да ми каже някакъв начин за отслабване, по леки диети да сподeли тук.
ИЗВИНЯВАМ СЕ АКО ИМА ГРЕШКИ, НО ПИША ОТ ТЕЛЕФОНА СИ! :)

Коментари

1.   Според мен ти си болна от Адипозита и трябва да потърсиш лекарска помощ - лекар диатолог да ти изготви хранителен и спортен режим. Иначе без воля нищо не се постига. Ако я караш така до 1-2 м. ще минеш 100 кг. и ще си навлечеш какви ли не болести - от диабет до сърдечни заболявания и затруднено дишане.
Аз в момента съм на диетата „Японско чудо“ и мисля, че е добре и за хора като теб, но не съм лекар - аз съм здрава жена и мога да експериментирам. Имам едни 5 кг. за сваляне. В нормата съм медицински погледнато и никога не съм страдала от затлъстяване. В твоя случай си трябва лекарска помощ и наблюдение. Питай дори за стомашен балон или байпас. Още си малка за това, но след 1 г. си на 18 г. и при всички случаи е по-доброто решение от това да продължаваш да затлъстяваш. Съчувствам ти, защото си болен човек и проблемът ти е за раздел „Здраве“, но май самата ти не си осъзнала сериозността на положението си.
П.П. Тук можеш да видиш какво си причиняваш http://www.studiovegatest.com/zdravoslovno-hranene/bmi-kalkulator
Вече страдаш от затлъстяване първа степен, което вече е диагноза - тоест проблемът ти не е естетически, а ЗДРАВОСЛОВЕН.

2.   "пробвах с диети, но 2, 3 максимум 4 дена и край изкушавам се. "
Имали желание и воля има и начин...
Не е болна, просто не тренира и яде много и постоянно.

3.   Номер 1, какво плашиш момичето? 90кг. не са толкова много и с упоритост могат да се свалят. Тя е младо момиче, какви ти болести и глупости? Ако се хване навреме да отслабне в бъдеще няма да има никакви проблеми. Ти и говориш така все едно е 200кг. А до авторката, не ти трябват диети, трябва да промениш начина си на живот. Спираш всичко сладко, тестено, пържено, фаст фуд и т. н., не ядеш след 6-7ч. вечерта, ядеш често на малки порции и така. А, и пиеш много вода. Наблягаш на зеленчуци, нетлъсто месо и плодове. Също така можеш да правиш упражнения у вас и да бягаш на стадион или в парка. А за изкушаването, няма как да не се изкушаваш, но се иска воля. Мотивирай се по някакъв начин, залепяй своя снимка на хладилника или нещо такова ;д Аз вярвам, че ще се справиш :) Успех!

4.   90 кг. на 168 см, са болест - затлъстяване 1 степен. Мисля, че някой трябва да ? го каже преди да е качила следващите 17 кг.
Не искам да я плаша - просто се надявам да погледне на нещата по-сериозно и да потърси лекарската помощ, която ? е необходима.

5.   Влез във форума на bb-team и поискай съвет. Гарантирам ти, че много хора ще ти помогнат. Между другото с глад не се отслабва, жалко че повечето хора си мислят точно обратното.

6.   Авторке щом ти харесват тестени продукти, защо не останаш няколко седмици само на тях. Още първата седмица само на бял хляб и макарони на корем и ще видиш разлика в кантара поне 6кг. Пробвай и ще видиш. Аз пробвах и за 15 дни свалих 18 кг, на третия ден започнах да натапям хляба в топла вода, на осмия ден не исках да ям хляб и почнах на макарони пак същото. Само не си позволявай нищо друго, нито сокове, нито масло, нито захар само хляб и вода.
Да знам кометаторките "разбирачки" веднага ще нападнат, че хлябът не е полезен особенно белият, но с какво са израстнали прадядовците ви? Само на комат хляб и цял ден боси по нивите, ако откъсне някъде някоя слива ще се подслади.

7.   Подкрепям коментар номер 5.
ББ тийм е мястото за момичето-ще се научи как да се храни, да е сита, да тренира и да отслабва.

Съветвам я да си направи дневник там, съфорумците ще се отзоват веднага.
Коментар номер 1 ме озадачи сериозно. Постави диагноза, вкара момичето в графа "болни", без дори да я е видяла. А препоръчва глупостта, наречена Японско чудо.

Съгласна съм, че наднорменото тегло носи куп проблеми, отделно е, че естетически не е красиво, но коментарът ти 1, е направо за триене. Лично съм виждала трансформации на хора с наднормено тегло, без байпас, уверявам те. Просто се взеха в ръце, защото всичко зависи от тях, самите.

Спорт и режим /не диета/, а режим на хранене, на живот. Не да се мъчи с едно яйце за закуска и да изтрещее вечерта и да омете де -що види.

Авторке, заповядай,

http://www. bb-team. org/

Желая ти много успех

8.   Как пък номер 1 реши, че момичето е болно???
Авторке, от 3-4 дни 'диета' файда няма! Започни да спазваш диета и още първия месец ще има видим резултат. Виж Людмил(Люси) в Денсинг старс, 100 кила и отгоре е човека, ама личи си че е поотслабнал, и всичко това благодарение на хранителния режим, който се предполага, че спазва и тренировките. Започни да правиш упражнения и да се храниш с нискокалорични храни. Ще има ефект, но няма да станеш 40кила веднага. Всяко нещо иска постоянство. Тези изкушения са толкова вредни... ама от време на двреме ако не можеш да издържиш можеш да хапнеш нещо малко, но не всеки ден! А примерно в седмицата веднъж-два пъти. Успех.

9.   Благодаря на всички, отзовали се на моя проблем и ще си направя в този регистрация.. :))))

10.   воля наистина трябва консумирай всякакви плодове домати краставици картофи мляко но сладко и хляб недей и ще видиш с повече упос(рство как ще вземат да ти стават широки дрехите но не за няколко дни а за няколко седмици дори месец опитай даже без фитнес и гимнастика ограничение в яденето или яж но не сладко и хляб мазните салами и меса

11.   ДО АВТОРКАТА... виж какво това са пълни глупости, които ги пишат до сега.. има ЕДИН начин за отслабване. Започни да спортуваш, изчисли си необходимия дневен калориен прием и го намали с 400-500 калории. Храната-чиста и в количество, колкото да не си гладна. Един път в седмицата може и нещо любимо да хапнеш, но после пак към чистото хранене. Успех-бодибилдърка 18г.

12.   моя приятелка на 13 тежеше 101.. в последствие и откриха хормонален проблем, който и сега лекува, успя с много диети и тренировки, и най вече силна воля да свали 30 кг и сега е ок