Споделена история от Спорт и красота

Да ходя ли на фитнес
Здравейте! Искам да ме посъветвате, какво да правя?
Значи въпросът ми е следния! Искам да попитам, дали да ходя на фитнес или още ми е рано. На 14 години съм, сега Октомври 2013 ще направя 15, тежа 61 кг, тренирам Таекуондо. Та мисълта ми е, ако започна, каква програма трябва да правя като начинаещ? Как бихте ме посъветвали? Благодаря Предварително! И съжалявам за грешките в текста.. ;)

Коментари

1.   Защо не? На 14 г. си с физически достатачно развит/а да правиш какъвто си спорт искаш.

2.   Вместо да ходиш на фитнес прави упражнения вкъщи. Влез в сайта fitnesinstruktor.com и си направи програма за всеки делничен ден, а в събота и неделя можеш да почиваш. Или пък пиши на фитнес инструкторката и тя ще ти направи програма, ти само трябва да правиш това, което ти е показано. Мога да ти кажа, че наистина има ефект, защото аз също съм момиче на 14 г. и сега тази година - август - правя 15. Майка ми направи така - писа на фитнес инструкторката, а тя й изготви програма и трябва да ти кажа, че има ефект, а ако искаш да ги свалиш по - бързо можеш да си вземеш хапчета - Л карнитин, които се пият само с тренировка, без трениране няма никакъв смисъл. И се пият 1-2 часа преди тренировка, защото те не са за отслабване, а за енергия и убиване на апетит. Повярвай ми, ако направиш така няма да сгрешиш. Мама наистина свали за седмица - две вече 3 кг. и освен това не сваля само килограми, а и мазнини... Тя си измерва гръдната обиколка, ханш и т.н. и след известно време пак се измерва и се вижда, че има резултат.
Дано да съм била полезна и ти пожелавам успех... :)

3.   Фитнес инструкторКа? Абе путаните що не си седят където им е мястото, вече и фитнес инструкторки започнаха да стават.

4.   Да, отивай! Няма нищо по-хубаво от това да ходиш на фитнес. За програмата питай във фитнеса, там ще ти направят. Успех!

5.   Има ли фитнеси, които да работят рано сутрин или късно вечер?

6.   Здравей! Аз съм момче на 13 години. Бих те посъветвал да отидеш в някой фитнес до вас и да попиташ за фитнес инструктор. Той ще ти покаже какво да правиш и как да го правиш. Ако не знаеш какво да правиш по-добре не ходи. Най-много да се контузиш сериозно. Може да ти излез скъпо, но резултатите.... Аз ходя на фитнес от година и съм много доволен, както и един мой приятел. Той отслабна 10 килограма. Не ходи на стрийт фитнес. Тъпо е. Развива като цяло едни мускулни групи.

7.   Започвай да отиваш, бъди редовен и резултатите ще са налице.
XII

8.   А вас не ви ли беше срам първия път като отидохте на фитнес - всички там много яки, а вие отпуснати или хърбави? Не ви ли се смяха?

9.   8, че кой е казал, че всички във фитнеса изглеждат добре? Точно обратното - всеки си има или е имал някакъв проблем. Във фитнес залите ходят хора, които искат да тренират, не да се подиграват на други хора. Всеки си върши своите неща, ако питаш нещо - ще ти помогнат и ще ти обяснят, ако ли не - всеки си прави своите неща и не закача другите.

10.   9, е как така не закача другите, мен ме съветваха че там било мястото за общеване и правене на приятелства, а ти казваш, че не се занимават с другите хора?

11.   Ами по принцип всеки си прави упражненията, ако ти ги заговориш - Ок. С течение на времето по физиономии се познавате, но ако ти не се представиш и не търсиш контакт, никой не се натрапва.
Запознанства и общуване търси в кафенетата. Във фитнеса човек отива да разтовари и да спортува.

12.   Номер 10 е напълно прав. Фитнеса, освен място за трениране, е и за общуване. Просто не мога да си представя да отида там, без да говоря през почивките с някого. Сигурно бих умрял от скука.

Иначе към автора, обезателно се записвай на който и да е фитнес, запознай се с хората вътре, те ще те напътстват, ако нещо бъркаш в изпълнението на упражненията, ще те светват как става.

14.   От личен опит ти казвам, че от фитнес няма смисъл. Аз ходих редовно 1 година, качих 5 кг. След това спрях и пак си върнах старото тегло. Фитнесът е една голяма глупост. Съвременна мода, която след време ще отшуми.

15.   Аз тренирам от 10 години фитнес, без добавки без тежки суплементи, ами какво постигнах, бях 70кг сега след 10 години съм 91кг чиста мускулна маса, и не се гордея с масата си, а се гордея с това, че като вляза в фитнеса и мога да работя с тежест с който химиците като ги гледам не могат, примерно аз правя хоризонтална лежанка от лег 130кг серия, а тия с голямите баници правят с 90-100кг и се мъчат като кучета, ако питаш мен тренирай натурално просто трябва дяволска воля и ефекта е на лице!

16.   Рано ти е..

17.   14, не съм съгласен. Това че ти си пропилял/а 1 година не означава, че за това време друг не би постигнал завидни резултати.
XII

18.   Здрасти! За текуондото е важна физическата издръжливост, която е една мечта за повечето фитнес маниаци. Повярвай, един човек, който всекидневно тича, прави лицеви, набира се и кляка в домашни условия, винаги ще постигне по-добри резултати! Като отидеш на фитнес, там ще ти говорят за хранителни добавки и глупости.. Внушителната физика и таекуондото, аз лично не си ги представям в комбинация. Храни се повече, прави гореспоменатите упражнения - До няколко години ще стигнеш 80 кг. (може и повече) И ще бъдеш много доволен от себе си. Питай някой от тренировките си, ако не ми вярваш на мен. Напълни си една раница с книги и клякай с нея - Така се калява човек.

19.   Фитнесът е хубаво нещо, но повечето хора там са примитиви с никакви интереси - стил селски бек с Голф.