Споделена история от Спорт и красота

Плуване по време на цикъл.
Здравейте! :)
Аз съм на 13 и тренирам плуване от 5 годишна, но наскоро ми дойде и ми е чудно дали мога да плувам, докато съм в цикъл? А дали мога да правя други упражнения, да речем -бягане коремни преси, волейбол и пр.?

Коментари

1.   Нямаш проблем при спорт, освен при плуване. Дори да сложиш тампон - той попива мръсната вода от басейна и си имаш огнище в тялото. Ако имаш състезание някакво - сложи тампон и веднага го махни веднага след излизане от вотата, но в никакъв случай не плувай редовно така.
За другите спортове - ОК, но имай предвид, че при много натоварване се увеличава пулса и кръвта тече повече.
Първите 2 дни не е добре да се натоварваш. Забрави за коремни преси през цялата менструация.

2.   Еми, да можеш да играеш разни игри, които не са свързани с водата, но недей да плуваш, защото има много рискове :))

3.   Благодаря. ви за мненията. - от авторката.

4.   Това, че не може да плуваш са пълни глупости, от къде и се напоява този тампон, вие като си го слагате да не ви стърчи половината отдолу? Как може деца да коментират на такива теми въобще? !? Тампона се слага на възможно най голяма дълбочина с избутване на показалеца и така че да не го усещаш. Ако е много силно кръвотечението, по добре не рискувай, за да не потече кръв във водата, но иначе няма проблем, просто си сменяй тампона преди и веднага след плуване с много добре измити със сапун ръце. Проблема при теб е, че си малка още и едва ли си се ориентирала кога какъв размер да ползваш, а това е много важно при използването им, но с времето, ще дойде и опита :)

5.   Момичето е на 13 години, за какви тампони говорите!

7.   Така е момичето е само на 13 години! Не е правилно да слага тампон по- добре да изчака няколко дни докато и спре кръвотечението и след това да плува спокойно! Другия вариант е да рискува да влезе във водата с най-водоустойчивата превръска, която намери, но само ако кръвотечението е слабо! Аз съм на 15 години и когато ми дойде на 13 в първата година ми беше много слабо и нямах проблеми, в смисъл влизах с малка превръзка и я сменях на всяко илизане от водата, което звучи много сложно, но не е чак толкова.

8.   Аз съм плувала само в първия ден когато е не чак толкова силно. Сложих си една тънка превръзка и влезнах.

9.   По принцип не е невъзможно да плуваш по време на цикъл (използвай тампон), но те съветвам да го избягваш, защото има риск от инфекции. Ако все пак ти се наложи да плуваш в тези дни, винаги махай тампона веднага след излизането от водата.
Колкото до другите спортове-няма никакъв проблем, стига цикълът ти да не е болезнен и твърде обилен. Обаче ако си се чувстваш добре можеш да си спортуваш, е все пак гледай да не се изсилваш, но умереното спортуване в тези дни даже е препоръчително.

11.   Аз съм на 13 години и също ме измъчва проблема с плуването и спорта. Ходя на плуване и на лека атлетика. Почти всеки ден съм на стадиона да бягам. Още съм доста неориентирана. Моля да ми дадете съвети.

12.   Аз съм на 13 години и също ме измъчва проблема с плуването и спорта. Ходя на плуване и на лека атлетика. Почти всеки ден съм на стадиона да бягам. Още съм доста неориентирана. Моля да ми дадете съвети.

13.   Ако беше кой знае какъв проблем, плувкините отдавна да са спрели да тренират, защото състезанието и тренировката не питат кой е в цикъл и кой не. Но аз лично миналата година направих грешката да отида на плуване с тампон и ми се образува някаква инфекция.

14.   Лично на мен даже ми минава болката, когато почна да спортувам- играя редовно баскетбол и бягам. Едно лято толкова трудно ни беше да се уговорим с приятели да отидем на басейн, най накрая се случи и точно в съблекалнята на басейна виждам, че ми е дошло. Гати и късмета имам... Веднага изтичах за едни тампони и преди, и след излизане от водата си ги сменях. Няма проблем.

15.   Като НЕ се чувствате комфортно, спазвайте хигиена с превръзки!!! Сменяйте ги редовно и няма да имате никакви проблеми!!! Спортувайте и се забавлявайте, вие сте жени това не е срамно.

16.   Изобщо не се тревожете. Аз като тренирах по-активно редовно си плувах с тампон. Купувате си най-малкия размер (на 13 най-вероятно той е за вас), четете в листовката как се слага, миете си задължително ръцете преди и след поставяне и няма проблем. Но е важно да се пъхне добре, ако изобщо го усещате трябябва да се бутне по-навътре. Е, нека връвчицата си виси все пак

17.   Не може да плуваш. Ще го замърсиш. Много ми е гадно че ти го казвам но е така. И сега да попитам нещо извън темата. Трябва ли да си давам email-а ако искам да кача история

18.   Грешите! Щом момичето вече е влязло в пубертета няма никакъв проблем да ползва тампони. Авторке, влизай в басейна но с тампон. Не забравяй че трябва да се сменя на всеки 4 часа. Ако имаш някаква книга за пубертета можеш да погледнеш в нея. Там ясно е обяснено че няма проблем да влизаш в морето или в басейна ако си с тампон.

20.   18, права си за тампоните, но след басейн веднага се сменя - не 4 часа, а веднага, защото се е напил с водата от басейна

21.   До 20. Аз съм номер 18 и знам че след басейн трябва да се смени но аз имах предвид че ако момичето влиза и излиза от басейна не е нужно при всяко излизане да си сменя тампона.

22.   А ако си в басейна кръвта нямали да се разнесе??

23.   Виж и аз спортувам плуване, но от 3 години като ходя на тренировка по време на цикъл си слагам от онези ежедневните превръзки и влизам в басейна. Така ми го обясни треньорката ми а и някои мои приятелки също така правят. Споко в басейна не си личи, че си в цикъл