Споделена история от Спорт и красота

Въпрос за коремните преси?
Значи първо да започна, че искам само отговор от разбиращите.
Та въпросът ми е насочен към това, че започнах да тренирам, за да се постегна за лятото (кардио, лицеви опори, коремни преси, дъмбели и т. н. ), обаче проблема, е че като правя коремните преси (вкъщи) няма подходящо място къде да ги правя и ги правя на леглото ми, защото само там е достатъчно широко и има къде да си захвана краката. Та започнах да се чудя дали самия пружинен матрак (запазен е и не е изтърбушен все още) със самото си огъване, макар и малко, не поема някаква част от натоварването и дали не отнема от ефикасността на коремните преси? Някой има ли някаква идея и ако може да даде някакъв съвет или нещо да каже по въпроса...?

Коментари

1.   офффф ако го правиш само за стягане изобщо не се захващай...

има и други видове преси т е не само със захвата на краката ама няма да ти смилам всичко

намери си в нета друг тип преси и ги прави на тясното на земята... мн ясно че матрака взима от напрежението
супермен

2.   Ми на леглото не са толкова ефикасни, постели си на земята нещо и започвай. Ще има по-голям ефект.

3.   Не знам за теб, но аз ги правя по следния начин:

Купих си една пътека, която се постеля на земята. Можеш и без нея. После слагам една малка възглавничка там, където ми е кръста (защото болката от земята ме убива). Слагам стъпалата си под една секция. Ръцете докосват ушите (НЕ врата). И така... :)

Каквото и да правиш, НИКОГА не дръж ръцете си зад врата и не го притискай по какъвто и да е начин. Дръж ги зад ушите.

4.   По-скоро да, не можеш ли да ги правиш на пода?

5.   ОТ АВТОРА: Наистина просто няма къде да ги правя на земята и да си заклещя краката... няма ли някакъв начин да ги правя без да си заклещвам краката или просто да ги заклещвам с нещо друго а не под някви тесни процепи? ;д

6.   Тези упражнения са най-ефикасни http://vbox7.com/play:b6377d5c за корем http://vbox7.com/play:a345b4fd за гърди.Аз ги правя и двете по два пъти на ден и има ефект.

7.   ОТ АВТОРА: Мерси №6. Ще пробвам! :)