Споделена история от Спорт и красота

Оскубах си веждите
Така, здравейте. Историята ми не е дълга, но е много глупава поне според мен.
Снощи влезнах да се къпя и след като излезнах се огледах в огледалото и по-точно лицето ми. Започнах си оглеждам веждите и не знам какво ми стана и реших да си ги оскубя, но всъщност не точно да си ги оскубя, а да си ги ОБРЪСНА. Млада и неопитна да.. окипазих си веждите. Сега едната е по-къса от другата и се чудя да ида ли на козметик или да ги изчакам да пораснат защото не съм ги хванала от корена и мисля че ще отнеме поне 1-2 седмици а не месеци, не знам чудя се. Някакви идеи?

Коментари

1.   В никакъв случай повече не си помисляй да ги бръснеш. Най-добре изчакай да си пораснат, дори и в това време докато растат да ти изглежда грозно, не ги пипай! Ако има толкова очевидна разлика в дължината, можеш леко с молив за очи или вежди (в същия цвят като твоите си вежди) да довършиш по-късата вежда. Не знам къде си бръснала точно, надявам се не отгоре, но ако все пак има и други ''поражения'' и тях можеш внимателно да замаскираш със същия молив. Внимавай да не натискаш много или да не повтаряш, защото ще се получи доста обратен ефект. А когато веждите ти добият предишния си вид помоли майка си, сестра, ако имаш или приятелка да те заведе на козметик да ти почистят и оформят веждите. Там са професионалисти и правят това ежедневно. Евтино е, но все пак зависи в какъв салон ще отидеш, де.
Но в никакъв случай повече не прави тази глупост с бръсненето. Когато ти оформят веждите ще ти кажат къде ще пораснат косъмчета, които можеш да скубеш сама и къде да не пипаш.

2.   Глупава е не само според теб

3.   ''Млада и неопитна да''

Това ли оправдава простотията ти, да си БРЪСНЕШ веждите.. Не си ли чувала, че се скубят? Освен това не всеки може и повечето се оставят в по-опитните ръце на козметик...

Щом си ги обръснала, вземи обръсни и мустака.. може да се получи нещо ефектно :D

4.   Опитай със сок от чесън-всеки ден "мажи" сока по веждите си. Докато изкарат новите косъмчета, доофрмяй веждите си с молив или кафяви сенки.