Споделена история от Спорт и красота

История за тъжния ми живот
Здравейте. Аз съм момиче на 19 години, което винаги е имало проблем с наднорменето тегло. Висока съм 176 см и тежа 70 килограма. Отчаяна съм. Поглеждам се в огледалото и виждам едно дебело момиче, уморено от диети и мислещо постояно за шоколад, чипс, сладолед, дюнер и т. н. Дрехите не ми стават. Искам да ям от всично, а не да се ограничавам и да се чувствам нещастна вследствие на това. Не спортувам правила съм много опити да ходя на фитнес, да тичам, но не става. Заболява ме всичко, измарям се. Съществува ли диета с която да не се чувствам гладна и да отслабвам? Колко калории дневно трябва да приемам за да не припадна?

Коментари

1.   Авторке, няма как да припадаш с твоите килца, ако пиеш достатачно течности. Теоретично човек може 10-20 дни да изкара без всякаква храна, НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ. Пий течности - вода.
Аз правих Японското чудо и съм доволна, но няма да лъжа - гладува се в началото. Изчислих, че се събират към 500-700 калории на ден, но и аз като имах повечко запаси да ти кажа, имах си енергия. Не напълнях след това, но правя спорт и се съобразявам какво ям. С две думи - ако се пусна на дюнерите, край. То при всички е така. Един Дюнер ти са 550-850 калории. Това може най-много безнаказано един мъж да излапа и то, ако тренира. Виж клиентите на въпросните дюнери и се сещай.
Мисля, че с Японската е съвсем реалистично да свалиш 10 кг. за 2 седмици (без майтап)! Важното е да се пие мноооого вода и после да знаеш, че ще трябва да правиш спорт да внимаваш цял живот с храната. Ти решаваш!
П.П. В началото ще се чувстваш нещастна, ако си свикнала на много сладко и шоколад, но после мозакът се освобождава от тази зависимост.

2.   Какво дебело момиче те гони, моме, ти си 4 килограма над идеалното си тегло по утвърдения стандарт... Всеки се мисли за дебел вече, пълна лудница. А тия, дето са 100 кила питаш ли ги? Много мъка, много чудо, та чак и тъжен живот... Купи си един размер по-големи дрехи. Или пий течности, движи се повече, не се тъпчи (особено с чипсове и дюнери) и ще смъкнеш 4-те кила отмах. Не виждам драма тук.

3.   Или приеми, че си дебела и се научи да се харесваш като такава... или спри да ядеш и започни да тренираш... Само не забравяй, че спреш ли само за малко- килата се връщат със скоростта на светлината...

4.   Миличка, без спорт няма да стане. А целта на спорта е да се измориш, да изгориш калорииките, да се стегнеш. Защото сега съм убедена че водиш застоял начин на живот. Не почвай с бягане, почвай с ходене, после с по-бързо ходене, после подтичване и така... СЪщо така пии много вода!

5.   Намери някакъв колективен спорт, който ти допада. Ако се мъчиш сама да започнеш да спортуваш, отсега ти казвам, че няма да стане. Когато си заобиколена от хора със същото хоби, няма да усещаш умора и натоварване, дори ще чакаш с нетърпение.

6.   Мила ще ти кажа нещо, което редовно казвам на най-близките си хора. Ти си създадена такава, каквато трябва да бъдеш и си красива по свой уникален начин, защото всеки от нас е уникален по свой собствен начин. Въпреки това, ако нещо те смущава имаш 2 вариянта. 1-вият е да се приемесх такава, каквато си. 2-рият е да сграбчиш здраво твоя шанс, да се стегнеш и вместо " Заболява ме всичко, измарям се. " да си повтаряш, ма*ната му мога още. Оплакването и самосъжалението само ще те наранят. И ако наистина това са ръстът и теглото ти, тогава ти имаш 4-5 килограма за сваляне. Аз съм от другата крайност и само наблюдавам как мъжете заглежда жени с латино американски дупета и си мечтая и мен да ме гледат. Фризьорката ми преди време сподели, че за да се почувства слаба отива в Максимагазин и пробва дрехи, които са и големи. След това винаги се усмихвала и си казвала, ето че можеше да е и по-зле. Моя съвет е или свали 4-5 кила, не повече или се приеми такава и се радвай на това, което имаш.

7.   перфектни килограми за ръста ;)

8.   Прочети книгата "Сила за живот" ;))))