Споделена история от Спорт и красота

Кола маска на интимните части
Момиче на 14 години съм. Искам да си премахна космите на интимните части, но сама, не искам да ходя на козметик. Ще се чувствам по-спокойно като си ги махна сама. Няма да правя секс или нещо подобно, но идва лято, ще се ходи по басейни, на лагер и ще ми е супер неприятно, ако ми стръчът косми през банския. До сега само съм ги подрязвала. Един път бях пробвала с лентички на Веет, обаче на много малко място и се махнаха само половината косми, а и доста заболя. Въпросът ми е, ако си ги махна сама (или поне се пробвам) много ли ще боли и има ли опасност да направя някой гаф там долу?

Коментари

1.   Аз мисля, че сама няма да се справиш, поне не и 1ят път. Има си начин, следвай посоката на косъма и издърпай лентичката обратно на растежа, също така трябва хубаво да опънеш кожата. Аз като се чистих в началото сама даже ми се образуваха като синини, хубаво е че не си ги бръснала, защото щяха да са ти по-твърди. По-скоро дай на някои по-опитен било то и приятелка (ако се притесняваш да отидеш на козметик)

2.   Ами аз от 12 годишна използвам кола маска в домашни условия. Мама ми я правеше. Беше голяма мъка. Маската залепва и не иска да се маха, виках от болка и направо след кола маската не чаках 2 часа ами направо в банята. Сега кожата ми е много проблемна. Подкожни косъмчета и пъпки даже с гной... От няколко месеца ходя на козметик и съм много доволна, въпреки че пак ми излизат пъпки. Даже веднъж у нас си махнах кожата. Т. е. горния слой го "отскубнах" и докато се оправи се белеше. Препоръчвам ти да отидеш на козметичка само за бикини зона. Няма нужда да си сваляш гащите ами само ги дръпваш, а тя ще ти вземе отстрани до колкото да не се вижда нищо през банския. Другото ще го подстрижеш. Това е решението

3.   Много по-добре е да започнеш с кола маската. Недей с бръснача, защото ще се увеличи многократно окосмяването и става ужаст. Аз ползвам кола маска "Личия" лентичките и съм много доволна. Има различни размери и за различни видове кожа. Правя си даже целия триъгълник, но ти може да започнеш само с външните зони, а не целия докато свикнеш. Но да знаеш, че ще те боли първия път като си ги махаш, но после ще си свикнеш и няма да ти прави впечатление, а и ще намалеят. Аз лично си ги режа и на по-малки парченца и на малки зонички ги слагам по посока на косъма и след това махаш бързо в обратна посока. Също така ползвам една стара преса за коса - загрявам я и допирам листчето с обратната страна да се загрее восъка и така ми се получава много добре - както го правят в комзетичните салони. :) Успех

4.   В събота съм си записала час на козметик за триъгълника, за първи път ще ми е, но понеже преди 2 дена се обръснах и не съм много сигурна дали ще имам нужната дължина на косъма, за да отида на козметик. Моля кажете ми според вас ще мога ли да отида?

5.   Пробвах с ленти, но не се получи а остана лепкав восък по космите. На някой случвало ли му се е?

6.   До номер 5
Ами да и на мен ми се е случвало. Просто нещо не правим, като хората явно. Преподалагам понеже мястото е по - чувствително и като дърпаме не дърпаме достатъчно рязко, а и плюс това космите там са повече (особенно ако си се бръснала някога)в сравнение с тези на краката и ръцете. Ходила съм и на козметик и честно казано останах доста доволна. Но вече ползвам епилатор (първите пъти наистина боли, но като намокриш мястото със студена вода и намалява болката) честно казано доволна съм, много. Хем не трябва да записвам постоянно часове, да давам пари или да търся постоянно по магазините кола маска. Епилатора ми е винаги под ръка