Споделена история от Спорт и красота

Целулит
Здравейте, на 13г. съм и имам огромен проблем с целулита.. Попринцип съм слаба и краката ми са направо като клечки, но това беше до скоро... От както ми излезе този целулит краката ми са ужасни. Не знам дали е нормално да имам целулит на 13, но все пак го имам. През 2009г. тренирах художествена гимнастика и заради разтяганията по краката и дупето си имах едни неща като белези и те всъщност все още са там, но седят върху целулита, което изглежда ужасно.. Моля ви, помогнете ми.. Дайте ми съвети как да го махна. Благодаря предварително :))

Коментари

1.   И аз имах целулит от 15 годишна, а бях слаба като скелет. Започнах отрано с антицелулитни кремове. От опит ти казвам, не всички помагат, но от тези на орифлейм съм най- доволна. Та оттогава все с тях се поддържам. Разбира се, след като попие правиш масаж 10-тина минути. Не забравяй че спорта и повечето течности също помагат. Успех ти желая.

2.   От авторката: Ами бягането помага ли? Смисъл една приятелка ми предложи да ходя с нея на лека атлетика и мисля да пробвам.. И дано да стане. :)

3.   Аз от толкова години се мъча да премахна отвратителния целулит с всевъзможни мазила много вода и фитнес, но все нямаше ефект... От няколко месеца бягам почти всеки ден и по бедрата ми се е изчистил много.

4.   Всичко е до хранене и за съжаление- ген. Газираното, пърженото са много добра предпоставка за целулит. След като още от сега имаш трябва да си създадеш здравословни навици за хранене. Аз имах малко целулит под дупето и го поизчистих с масажи. Но такива, които си правя сама, в къщи, защото нямах възможност за козметик. Бях си купила един крем на Гарние, които е комплект с масажор. И с него всяка сутрин и вечер действах, и доста бързо ми изчезна. Съчетавах и упражнения. Просто самите участъци трябва да се масажират. Потърси в интернет има доста информация. Купи си един масажор и действай. В обастта на бедрата движенията трябва да са нагоре- надолу със натиск. А в коремната област и дупето- с кръгови движения. Интензивно и натискайки. Там където имаш най-много може дори да усещаш болка при натиск- това е нормално и показва, че целулита се поддава.

5.   Аз пък мога да ти препоръчам на Гарниер! Според мен е добро. И аз съм на 13 и до преди 2 години и аз бях скелет, но след време се преместих в друго у-ще и следователно спрях тренировки. Изведнъж напълнях доста рязко и ми се появиха и стрии, и целулит. Стриите ги мазах с кремчета за след баня на Avon и изчезнаха (О. О), но целулитът не изчезваше. Нито храна ми помогна, нито тренировки. Прибегнах до козметиката и съм много доволна. Преди да влезнеш в банята се разтрий с апликатора, който е ва шишенцето и смятай-за 15 дена ще изчезне, а дори да не го ползваш всеки ден пак ще имаш добър ефект!

6.   Здравейте аз съм на 13 и имам целулит доста съм слаба 38 кг или 37 и съм 1. 58см тренирам художествена гимнастика.
Дари мога да ходя на антицелулитна процедури? Но се притеснявам да не би да не е позволено за толкова малки деца.
И съм се чудил адали ще ми ги направят с разрешение на родителите?

7.   Започни да клякаш, няма по-добро от това. Започваш с 20 днес, утре 30, така до 100, с 1-2 дни почивка и след 1 година няма да има и помен от този целулит.