Споделена история от Спорт и красота

Отслабва ли се наистина с бягане
В момента съм около 89 кг и искам да сваля 6-7 кг поне. Ходя на фитнес и бягам на пътека около 30 минути, понякога ходя и на стадиона и правя 10-ина обиколки. Избягвам сладки и тестени храни. Въпреки това не отслабвам въобще. Кантара показва веднъж 87 кг, после 90 кг. Понякога се отчайвам. Какъв смисъла от усилията когато и един грам не съм отслабнал. Инструкторката във фитнеса ми казва, че с бягане не се отслабвало освен ако не съм пробягвал маратонски разстояния. Не знам какво да правя, искам да изчистя пресата си, а постоянно си стоя с един балон отпред.

Коментари

1.   Аз познавам хора, които отслабнаха много, уж само с бягане. Аз опитах - бягах всеки ден по минимум 1 час в продължение на месец. Следвах тяхната стратегия - бавно и продължително бягане, без да спирам. Ефекта беше нулев, не знам и аз колко километра съм изтичал тоя месец, прибирах се вир вода и капнал, но да съм свалил най-много 1-2 килограма. Явно зависи от организма и метаболизма, не мога да си го обясня.

2.   Напълно ти влизам в положението. И аз съм така, но не бягам и не тренирам, даже ме имат за слаб, но балонът отпред ме притеснява, и отстрани е започнала да се разплува сланина и малко и по циците е започнало да се трупа. Ужас! Тъкмо се прибирам отвън, бях облякъл една светла, неширока тениска и като се оглеждах из витрините по улиците, доста смешно ми личеше изпъкналото около корема и си мислих какви мерки да взема да се оттърва от този срам. Миналата година бях доста отслабнал, защото нямах пари за ядене, но сега нямам такъв проблем и съм го ударил на ядене и мързел. Ям много плодове, но покрай тях и други неща и явно витамините от плодовете спомагат и другото да се трупа. Не знам за другите, но специално аз съм отслабвал единствено с малко ядене и бачкане. Ти като тренираш сигурно огладняваш много и се храниш яко, за да имаш сили за следващата тренировка и за сегашния ти начин на активност си намерил баланс на по-тежко ниво - 90 кила, трябва да намалиш яденето и тренирането, за да слезеш надолу. А аз трябва да намаля яденето и да увелича натоварването. Пробвай така, мисля, че ще имаш успех. ;)

3.   С бягане само се стяга тялото. Ако искаш да отслабнеш вдигай уреди, натоварвай мускулите и мазнините ще се изчистят.

4.   Някой ми беше казал, че с бягане не се отслабва, а само се стяга тялото.

5.   Спрях сладкото и безалкохолното и започнах да тичам. Резултата за 4 месеца е от 90 килограма свалих до 76кг.

6.   Първо основно правило- не гледайте килограмите на кантара, а мерете обиколките- пр. талия, бедро, ръка.... С бягане се изгарят мазнини и подобрява цялостния тонус и издръжливост. Но само с това предполагам, че няма да стана. Пробвай да взимаш и някакви хранителни добавки, следвай някаква стриктна програма в залата и като режим на хранене...

7.   От няколко месеца бягам 6 дни в седмицата, опитвам се да се храня здравословно и ефекта е на лице, отслабнала съм доста и тялото ми изглежда много по-добре.
Ходи да бягаш на стадиона, не на пътеката във фитнеса.

8.   Отслабва се. Говоря от личен опит. Прочети по интернет за interval training. Вероятно си в така нареченото "плато, " т. е. заковал си същите килограми. Промени начина си на хранене. Няма нищо лошо по малко сладкишчета да поемаш. Така ще имаш повече енергия, за да гориш повече калории. Прави допълнително и други упражнения, като тежести например.

9.   Не разбирам предните коментари! От бягането се горят много калории! И ако не си набавяш изгорените калории с допълнително ядене би трябвало да отслабнеш! Аз също мисля да практикувам бягане, но не защото искам да отслабна, а за да си хапвам повече лиготии без да ми се трупат. :) - Жена

10.   Авторе 30 минути бягане на пътека са ти 400-600 изгорени калории, така че отслабваш, но бавно с около 60-80 грама дневно. За да отслабнеш с 1 килограм трябва да изгориш около 7700 калории. Така, че ако продължиш да спортуваш по 30 мин бягане на пътека ще отслабваш с по 1 кг на 15 дни. Тегленето сигурно не правиш правилно или се теглиш след пиене и ядене, или имаш прекалено висок иочаквания, а 70-те грама на ден не могат да си проличат на кантара.

11.   С бягане се стягало тялото, а с упражнения се отслабвало - ХАХАХА. Не е ли малко обратното, драги фитнес маниаци и бодибилдъри?

Казвам ти го кратко и ясно - бягай по 30-40 минути на ден, 4 дни в седмицата. Внимавай обаче какво и по колко ядеш, защото всичкия тоя зор си заминава с малко хляб или шоколад. Без диета не се отслабва, докато без бягане може (макар и да не е добър вариант).

12.   Седмица 1
1 ден: 1 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 3 мин. бягане и 6 мин. ходене
2 ден: 2 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 6 мин. бягане и 6 мин. ходене
3 ден: 2 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 4 пъти /общо 8 мин. бягане и 8 мин. ходене
Седмица 2
1 ден: 2 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 6 мин. бягане и 6 мин. ходене
2 ден: 3 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 6 мин. бягане и 6 мин. ходене
3 ден: 3 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 4 пъти /общо 12 мин. бягане и 8 мин. ходене
Седмица 3
1 ден: 3 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 9 мин. бягане и 6 мин. ходене
2 ден: 3 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 9 мин. бягане и 6 мин. ходене
3 ден: 4 мин. бягане –2 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 12 мин. бягане и 6 мин. ходенe
Седмица 4
1 ден: 4 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 12 мин. бягане и 6 мин. ходене
2 ден: 5 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 15 мин. бягане и 6 мин. ходене
3 ден: 5 мин. бягане –2 мин. ходене - повторете 4 пъти /общо 20 мин. бягане и 6 мин. ходене
Седмица 5
1 ден: 5 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 15 мин. бягане и 6 мин. ходене
2 ден: 5 мин. бягане – 1. 5 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 15 мин. бягане и 4. 5 мин. ходене
3 ден: 5 мин. бягане –1. 5 мин. ходене - повторете 4 пъти /общо 20 мин. бягане и 6 мин. ходене
Седмица 6
1 ден: 5 мин. бягане – 1. 5 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 15 мин. бягане и 4. 5 мин. ходене
2 ден: 6 мин. бягане – 1. 5 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 18 мин. бягане и 4. 5 мин. ходене
3 ден: 6 мин. бягане –1. 5 мин. ходене - повторете 4 пъти /общо 24 мин. бягане и 6 мин. ходене
Седмица 7
1 ден: 6 мин. бягане – 1. 5 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 18 мин. бягане и 4. 5 мин. ходене
2 ден: 6 мин. бягане – 1 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 18 мин. бягане и 3 мин. ходене
3 ден: 6 мин. бягане –1 мин. ходене - повторете 4 пъти /общо 24 мин. бягане и 4 мин. ходене
Седмица 8
1 ден: 6 мин. бягане – 1. 5 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 18 мин. бягане и 4. 5 мин. ходене
2 ден: 6 мин. бягане – 1 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 18 мин. бягане и 3 мин. ходене
3 ден: 6 мин. бягане –1 мин. ходене - повторете 4 пъти /общо 24 мин. бягане и 4 мин. ходене
Седмица 9
1 ден: 10 мин. бягане – 2 мин. ходене - повторете 2 пъти /общо 20 мин. бягане и 4 мин. ходене
2 ден: 10 мин. бягане – 1 мин. ходене - повторете 2 пъти /общо 20 мин. бягане и 2 мин. ходене
3 ден: 10 мин. бягане –1 мин. ходене - повторете 3 пъти /общо 30 мин. бягане и 3 мин. ходене

Това е програмата, която спазвах миналото лято и от бирено шкембе, станах като дъска, даже и почнах да правя преса. (Разбира се ходя и на фитнес)
Да знаеш, че с бягане се отслабва най-лесно и бързо, зарежи глупавите бумеранг диети и хапчета, а стягай маратонките и почвай да бягаш!

13.   Едно не мога да разбера обаче. С една лъжица шоколад не мога да се нахраня, но за да я изразходя като енергия трябва да бягам 10 часа. Е как става това?

14.   Искам само да кажа, че с бягане не само се стяга тялото и се горят мазнини, но и се подобрява цялостния тонус и физическо състояние, добиваш самочувствие, разтоварваш се и действа много добре на самочувстието. Бягането навън- в парка/стадиона/двора на училището е много по-ефективно от бягането на пътеката в залата. Но си зависим и от климатичните условия. Аз лично бягам през ден. Нямам за цел да отслабвам, въпреки че свалих около 2 кг., явно са ми били излишни :)) Имам за цел да поддържам форма и стегнато тяло.

15.   №13 Ще ти обясня просто и надявам се ясно ШОКОЛАДЪТ НЕ Е ХРАНА, той е деликатес. Затова не можеш да се нахраниш с 1 лъжица шоколад или с 50гр луканка. Научи се да различаваш храната от деликатесите, деликатесите се ядът за удоволствие не за нахранване.

16.   Всички са прави. Аз бях 128кг.!!!! Сега съм 100кг Разликата се получи от 6 месеца всеки ден бягане и/или ходене по 10 тина километра като 2 от километрите са бягане с леко темпо по нагорнище. Това е сутрин преди каквото и да е хранене, през ден скачане на въже по 30-тина минутки. (като разбира се в началото беше по скоро по 5 6 минутки с прекъсвания). След това към 10ч. Закуска никакъв хляб, банички, пици, понички и пр. Почивка. 12ч лек обяд може да е сготвено(За препочитане не пържено, и пак без никакви въглехидрати)Следва 2-3ч. Малка почивка и след това Правя по 50 лицеви опори като следвеа 20бързи (помпички)10 бавни и до доло и още 20 бързи това е без почивка. След 10 тина минутки малко тренировчица за ръцете с 10кг. дъмбел тренировка за бицепс трицепс и рамо на веднъж. (Но тове е отделна тема)!! Бягането и ходенето му е майката. Колкото повече се ходи и бяга с леко ограничение в храната. Не след дълго време се забелязват и резултатите, което води до още по силно мотивиране и нахъсване.

П. С Не се качвайте на кантара всеки ден по 10 пъти и да си повтаряте няма ефект няма ефект. Най ефективно по 1 път на седмица. А за визията си направете снимка след месец пак и сравнете.

17.   Моят приятел е боксьор и треньорът му естествено дава съвети, както за бокс, така и за бягане. Някои от нас имат нужда да изгорят някоя калория или повече в моя случай преди година.. Тогава бях 82 кг. , а сега съм 58 кг. , което за мен е желаното. Ето ги и съветите, които приятелят ми ми даде. Започнах да бягам по 2 пъти на ден: сутрин и вечер (понякога 3, когато имах време), ядох по два пъти на ден (когато бягах по 3 пъти на ден ядох по 3 пъти на ден), никакъв хляб, сладко и мазнотии (салатите са най-доброто), правих упражнения като коремни преси и т. н (на другите не им знам имената), но и в интернет можете да ги видите. За 6 месеца - 24 килограма. Ходих да бягам в един парк около 1 час сутринта и 1 час вечерта, разстоянието не беше много малко и честно да ви кажа първата седмица се отказвах постоянно докато бягам. Просто имах чувството, че можех да си изплюя белия дроб и толкова ме боляха краката, но проблема е в това, че мозъка ти отказва. ВОЛЯ! Това е решението. Просто продължавай, колкото и да боли, казвай си още малко, още малко и ще успяваш. Аз вече имам стегнат корем и стегнати крака, е за краката честно казано още малко ще поработя иначе за мен това е решението. :) Не забравяйте:Има ли желание, има и начин! И никога не се отказвайте. Успех :)

18.   Здравейте. Искам да започна да ходя на фитнес, но търся съвети кои уреди да използвам, за да стопя мазнините предимно в краката, но БЕЗ да ми се уголемяват, в смисъл да трупам мускули и да изглеждат още по-големи вместо да отслабват. Ако съм на пътечката, колко да бягам, да вървя и т. н. , посъветвайте ме моля :))) Иначе си се храня здравословно, но за фитнеса ме притеснява като тренирам там вместо да ми отслабнат краката, да не вземат да се уголемят още от тренировките. А иначе вкъщи си правя упражнения за дупе и корем. Дайте ми съвети моля ви :)
- ж, 19

20.   виж 1 маратон хората които са в топ 10 и сам си отговори на въпроса. за да си добър в бягането трябва да си слаб говорим на големи дистанции не спринт там също са с 3 % мазни ни но има мусколи за експлозия. така че бягане всеки ден ама независимо какво ядеш и колко ще свалиш ако има какво свалиш и ако бягаш достъчно. Тялото няма да си позволи да не се приспособи. В биологията му се вика мудификация. Всеки организъм на земята притежава голяма склонност да я прави понеже в дивата природа това е разликата между живота и загиването в 1 поколение в условия на стрес. За поредица вече мутацията е фактора. А по въпроса с лъжицата шоколада. Най енергийно ефективните оцеляват в ограничени ресурси. това че сега човек има всичко не значи че винаги е било така и сме станали много енергийно е ефективни.

21.   Като за начало-не казваш по колко пъти се храниш на ден. Ако се храниш два пъти-наистина по-трудно се отслабва. Аз се храня само по един път-държа 63 кг. Със спорт се занимавам от 2004 год. И по 30 мин. да правиш през ден-има ефект. Не е нужно да се товариш повече от колкото можеш. Сега една моя тренировка е 85, а понякога и 90 мин. Забрави за сладките неща.

22.   Да само че ако се натоварваш много а не се храниш след седмица няма да имаш сила за следващия път.Разкладка на храната според килограмите и годините.Аз така бягах и вдигах не се храних достатъчно и ми се прегърна жлъчката.От 97 кг станах 82 талията ми беше 101 стана 82 см само че @бутах на лежанка 130 140 а след това 70. 80 кг ми се виждаха много

23.   Организма без сладко не може това е много важно. Не слушайте никакви съвети да спрете сладките неща само ги ограничете.

24.   Бягането е най-добрият начин за отслабване, но и вдигането на тежести е също толкова важно. Само със силови тренировки тялото може целенасочено да изгори натрупаното, защото мускулите са неговата движеща сила.
За да се отслабне, трябва да се комбинират бягане и силови тренировки. Това че някои смятат, че само тънкото тяло е здраво не е така и не винаги тънък значи здрав, напротив.
Недостатъчно хранене, съчетано с фитнес, води до увреждания на тялото и свиване на мускулната тъкан. Освен това в такава ситуация тялото изгаря въглехидратите. Изразходван ли е този източник на енергия и не е компенсиран чрез храна, изчезват телесните мазнини и следва разграждане на мускулите.
Изгарянето на мазнините започва веднага, в рамките на първата минута, а не както се смята - едва след 30 мин спорт.
Какъв е ефектът обаче зависи от физическата ви форма. Колкото по-добра е тя, толкова повече енергия мобилизира организмът от мастната тъкан. Когато се движи, той трансформира мазнините в мускулна маса.

25.   През ден два бягам на стадйона. Правя 20 обиколки съчетано с бързо ходене обаче се обличам яко с цел да се испотя. Храня се един път дневно слет това ако огладнея много вземам каквото и да е само вкуся и оставям. И следващия ден същата процедура и за два месеца свалих-15 килограма но трабва силна воля и инатлък.

26.   Яжте си всичко, но не прекалявайте. Спортувайте умерено особено ако не сте били спортисти, и най-важното никога не вечеряйте след 19. 00 часа. Ако пък съвсем ви проскърца стомаха хапнете една супа или малко кисело млеко.

27.   Във фитнеса когато бягаш, ще отслабнеш много по - бавно, от колкото ако бягаш на стадиона / парка, защото и природата е фактор. Така много по - лесно ще изгориш ненужните калории. В по - горните коментари бяха добавили, че не е нужно да се качваш на кантара всеки ден, така няма да видиш ефекта! След тренировка трябва да имаш поне два часа пълен релакс! През тези два часа тялото още изгаря мазнини! Гледайте да ограничите сладкото, може да си хапвате, но веднъж в седмицата без да прекалявате! Откажете се от безалкохолни напитки, тестени храни и т. н. Можете и без тях! Наблягайте повече на супи, плодове, зеленчуци и приемайте вода на ден поне 2л! Когато имате време ходете повече пеша. :))

28.   180 съм и бях 116 кила, не само заради ядене, ама тва е дълга и болезнена тема за мен.
за 6 месеца съм свалил 23 от тях.
Здравословното е около 1 кило на седмица.
Наблягаш на храни богати на фибри (това засилва метаболизма), овесени ядки, мюсли и тн, ябълки, грейфрут, люти чушки, броколи (аз лично не ги ям), НЕ ПИЙТЕ ВОДА 1 ЧАС СЛЕД ТРЕНИРОВКА, голяма грещка на много хора, аз лично като оажднея много пия по 1-2 глътки, в рода си имам професионални спортисти и от тях го знам. През деня и вечерта яжте предимно картофи, ориз и ЧИСТО месо, п (филета и тн), пасти. Бягане разходка около 10-12км за около 2 часа, правете спринтове.
Шоколад може от 1-2 на седмица, но се препоръчва да е чист, от него се пълнее малко, никакви газирани те са по енергиини и от шоколада. успех!!! .

29.   Ами аз бягах всяка сутрин лятото, защото и бзз това нямах какво да правя, бягала съм понякога и по два пъти на ден. Резултата за около два месеца е от 57 станах 43, но бях спряла всички сокове сладкиши и мазни банички. Аз мисля, че бягането ще ти помогне да отслабнеш ако бягаш на стадиона, а не на пътека. Там се свиква с една и съща скорост. Те могат и да се сменят де, но все пак бягаш на нещо, което се движи, а иначе изкачваш и баирчета. Освен това, незнам дали го правиш, но не яж преди да бягаш че ти става тежко на корема и се изморяваш бързо. Също и пий вода преди бягане. Мисля че ако бягаш редовно пак казвам не на пътека, ще свалиш някой килограм. Успех ;)!

30.   Значи, за да отслабнеш, като засилиш метаболизма, трябват здрави кардио тренировки. При мен целта беше да сваля 6-7 килограма. Моята система беше програмата на Shaun T - Inasnity. Виж в торентите. Има си програма за 2 месеца, заедно с хранителен план, който не спазвах точно. Стриктно спазвах само приема на протеин до 30 мин.след тренировка, за да подхранвам мускулите. Средно тренировките са по 40-50 минути, след които си като пребит. Ефектът от тренировките продължава месеци след като спреш, не знам точно, но има някакъв afterburning ефект. Разбира се не ям много, и гледам да са предимно чисти храни, без мазно и пържено. Докато тренираш, не се вижда забележителен ефект.

31.   Пий L-Karnitin. В аптеките го има. Пиеш го 30 мин преди тренировка. Цената е от 15лв за 60 капсули нагоре. http://www.pharmadupnitsa-bg.com/Product/22/BG/ - аз пия от този и наистина ми помага. Плюс това дава енергия. Успех! :)

33.   Аз съм жена на 35 г. Отслабнах за 5 месеца до желаното от мен нормално тегло (от 64 на 54 кг). Схемата ми беше бягане на пътека всеки ден или през ден, но минимум 4-5 дни в седмицата по 30-40 мин. сутрин на гладно, интервално: 5 мин. ходене за загрявка, 10 мин. бягане с умерено темпо на скорост 8.5, 2 мин. бягане слабо темпо (скорост 7-7,5), след което редувах два варианта: Вар. 1. 5 мин. бързо бягане на скорост 10.5-11 5-10 мин. бягане с умерена скорост 8.5 или Вар. 2. 1 минута бързо бягане (11-12 скорост) и 2 минути умерено бягане (8.5) и така 4, 5, 6 пъти се повтаря, зависи колко време имам. Завършвам с 5 мин. ходене. Когато бягаш интервално се стимулира тялото да гори мазнини не само по време а и след тренировка. За да работи не трябва да се почива повече от 48 часа. Яденето стана редовно минимум три пъти на ден, вечер преди 19 ч. (преди ядях само вечер), а понякога и междинни прихапвания на плодчета. По този начин се стимулира метаболизма. Хранех се без картофи, ориз, тестени, сладко, основно месо (без свинско и агнешко) и салата, плодове, яйца, нискомаслени млечни продукти, риба, без пържено, слънчогледовото олио замених със зехтин екстра върджин (за салати) и олио от гроздови семки (става за готвене). След 5-6 месеца достигнах желаните килограми и продължих да се храня по същия начин, като си позволявах 1-2 пъти в седмицата да хапвам нещо като постен ориз/картофи, пълнозърнест хляб, хубава торта или сладолед, защото организма все пак има нужда и от тях. Бягането го правя за тонус 2-3 пъти седмично по описаната схема. Така поддържам успешно нормално тегло, без да губя формата си.

37.   Според мен,здравословното хранене и спортуването ще помогне,не само бягането има и други видове спортове,има различни сайтове с различни упражнения или фитнес ако нямате време може просто да излезете на една дълга разходка,също помага има и различни диети които са бързи,лесни и без йо-йо ефект.Ако искаме да отслабнем или да оформим телото си трябва просто да направим всичко по-силите си и да се стегнем и да се се отказваме това е най-важното,ако продължа да пиша няма да ми стигне мястото,затова не се отказвайте и ще има резултат ! :)))

39.   Не пий газирани и ''натурални'' сокове. Избягвай тестени и сладки неща. Пий повече вода и прясно изцедени сокове. Яж повече плодове, зеленчуци и овесени ядки. Бягай на ден по 5-6 км но не всеки ден а поне през ден. Прави и упражнения у вас например коремни преси, лицеви опори и планк. Така свалих 2 килограма за 1 месец. Жена съм. А от скоро дори почнах тренировки с треньор. Успех! :-)

40.   За изгарянето на 1 гр. мазнина трябва да изразходвате 9 калории. Успех!

41.   И синът ми така - иде ли си във Варна - яде по веднъж на ден и за месец се изчиства от всякакви мазнини по тялото, дойде ли си вкъщи - тъпче се по няколко пъти на ден и пак за месец доста наддава. А иначе пие по много Кола, по литър и половина на ден, не мога да го отуча, но въпреки това, мине ли на еднократно хранене, става с изваяна фигура. Не тренира често на Гладиатора, може би 2 пъти в седмицата, понякога 3, понякога и седмица минава без да тренира, само работи на компютъра.

42.   Аз отслабнах доста и постепенно и се стегнах /за около година/. Даже не съм се и теглила все още, но всички дрехи, в които преди или не успявах или едва успявах да се натъпча, сега са или са ми широки или ми стоят перфектно. Бягам по около 40 мин. всяка сутрин в парка /понякога и повече, ако имам време/. Преди около половин година започнах да ходя след работа и на ориенталски танци, два пъти седмично. Там бая пот се хвърля, а как се прибират корема и паласките, не е истина. Иначе ям и пия каквото ми харесва, без да прекалявам с количествата.

43.   Привет на всички :)

Чета коментарите тук и искам да кажа и аз моето мнение.
Бил съм дебел,бил съм слаб,сега си държа тонус.Всяка сутрин в 6:00 часа ставам и тичам по 8-10 километра едно темпо.Когато бях 96 килограма с това тичане за една седмица свалих 4 килограма,като съм се ограничавал доста от ядене и пиене на газирано,само вода по 4 литра на ден,хора тичате ли пийте много вода яжте салата и когато ви се дояде нещо пробвайте с морков,бадеми,краставица такива неща.
Сега съм много доволен,че отслабнах много за 1 месец 10 кила,просто водата,когато я комбинираш с много тренировки,тя изкарва мазнините :)

Моя съвет е бъдете постоянни и не виждам смисъл в коментарите,който са от сорта ''Не на пътека,а на вън.'' Това е пълен абсурд,има хора който от килограмите нямат достатъчното самочувствие да тичат пред други хора,а има фитнеси където няма хора и там се чувстват по-добре.
Така,че просто където и да изберете това си е вашата мотивация.
Успех на всички,покажете,че можем стига да го искаме.

Послепис:
Бях 96 килограма сега съм 76 :)

Поздрави,
Чувствам се Велик :)

45.   правилно ве е казала инструкторката аз бягам от 4 гидини бягам 6 дни един почивам по 1 час пек дъжд сняг бягам безработен съм и никаква полза само се стяга тялото грам не пада от мен дори маи качих от натрупанана маса лъжа е че отслабваш лъжа е пълна дори лимони пия с топла вода и пак не става на дието съм защото съм диабетик и нищо не става грешка е това че отслабваш дори е зле веднъж започнеш ли и щом спеш пълнееш и става зле

46.   С бягане можеш евентуално да стегнеш баджаци и прасци, но се отслабва единствено с намаляване на яденето. Иначе от бягането има само един сигурен ефект - прецакват се ставите. Най-добре плуване, ама пък басейните яко ги хлорират.

47.   Правилни са ти наблюденията - от бягането резултата общо взето е че имаш тонус и издържливост и се стягаш и ставаш по-жилав. При мен резултатите от няколко месеца бягане по половин час през ден са, че чисто визуално изглеждам малко по-стегната, не се задъхвам вече при натоварване, имам повече енергия като цяло и най-важното - корема ми се прибра (бягането доста ангажира коремната мускулатура). Дотам обаче са резултатите. Паласките си седят и килограмите също са стабилни. Няма да отслабнеш само с бягане, без успоредно значително да намалиш приема на калории. Защо не пробваш скачане на въже - съпругът ми така си стопи много бързо биреното коремче и направи видими мускули и то със скачане по 30 мин два пъти в седмицата, което прави като загрявка за друга тренировка - та мисля че е по-ефективно от тичането скачането, особено при мъжете.

48.   Искам само, да дам един съвет - не правете грешката, да компенсирате многото храна с много тренировки. Ако имате правилните гени, ще работи, което е най-лошото. Аз бях така - почнах да ям доста, но реших, че с тренировки, ще мога да си хапвам повече. Оказа се, че не е проблем - след две години така започнах да ям по почти 4000 калории на ден, да бягам по 2 часа (1 час сутринта и 1 час след работа), да правя стотици лицеви, коремни и клекове, а за капак на всичко, в уйкенда ходех и на фитнес.

Само че ми се наложи, да попътувам две седмици, в които не тренирах и какво се случи - болки в главата, в корема, постоянен глад, защото намалих на 2000 калории, жажда и невъзможност да запсиш правилно. Така че... внимавайте с тренировките.

49.   Отслабва се. Не реално трябва мазнините почват да изгарят, когато силата ти свърши. Те се явяват резервен източник не енергия. Тялото ти се измаря и за да продължиш да тичаш то почва да гори мазнините, за да се сдобие с енергия. Поне такива спомени имам от уроците по биология, въпреки че беше доста доста отдавна.