Споделена история от Спорт и красота

Искам и аз да бъда хубава
Знам, че красотата не е най-важното нещо, но ще излъже всеки който каже, че не гледа външният вид. Проблема при мен е, че той е доста зле. Грозна съм, не ми пречи да си призная и пред приятели и не с цел да получа комлименти, а защото си го знам и защото не мога да се сравнявам с тях. Единствените неща, които харесвам в себе си са очите и устните. Но тук идват проблемите...
Косата ми е ужано суха (като малка не беше такава, но с времето я развалих ужасно) и бухнала. Правила съм какво ли не за нея - маски (+ домашни), шампоани, балсами, масла, цяло лято не използвах преси, но ефект 0. Оглеждам се и в обкръжението ми всички с мега яките коси, а моята... слама. Болна тема ми е това. Не харесвам и кожата си (полагам грижи, но имам много разширени пори, черни точки и пъпки и заради тях почти винаги ме е срам да говоря с хората отблизо), носа(крив е) и тялото си(в специалност краката - ген ми е да са по-големи. сега в момента се опитвам да ям здравослоно и да спортувам вече от около 3-4 месеца, но резултата е почти незабележим). Също и зъбите ми са криви. Нося скоби от 7 годишна и продължавам да нося, но те са ужасни. Често ми се подиграват за тях. Въпроса е, че ми писна да се комплексирам от другите около мен и постоянно да ме бъзикат. Опитвам се да полагам грижи за себе си, но никой не ме забелязва. Като невидима съм и се чувствам като изрод спрямо обкръжението ми. Ами да самочувствието ми е ниско, но като няма върху какво да го градя. Просто искам и аз да съм хубава и забелязвана, някой да се интересува от мен. Приемам всякакви съвети. Благодаря ви. :)

Коментари

1.   Като прочетох, че носиш скоби от 7 годишна се убедих е лъжеш. Скоби се слагат най-рано на 12г.
Сама се самоубеждаваш че си грозна искаш да имаш самочувствие еми стъпи първо на това, че си млада, че не си ромка, че имаш хубави очи и устни, това никък не е малко и ако добавиш добър успех в училище та това е повод за гордост, остово само да продължаваш да надграждаш.

2.   Ами то в случая няма какво друго да се каже, освен да те уверя, че след време ще свикнеш със себе си, а и с годините другите ще се "развалят" и няма да се отличаваш с "грозота". Другото е, че все някой ще те хареса. За всяка кокошка има зрънце, не се тревожи :)

Смилена, 19 г.

3.   Ти си поредната глезла. Не го казвам, за да те обидя, а за да те накарам да се промениш. НАУЧИ СЕ да се харесваш и стига си драматизирала, ако обичаш.

Елейла

4.   Номер 1, като бах на 9 ми сложиха скобите, така че...

5.   Това, което те притеснява, е направо смешно. При наличието на толкова козметика, можеш значително да подобриш външния си вид. Друго, което можеш да направиш е да се запишеш на някакъв спорт. Гарантирано помага за по-добрия вид и самочуствие. Най-важното е обаче да промениш самата нагласа към себе си и външния ти вид. Успех!

6.   Спокойно! С малко грим и други корекции ще станеш добре. Ти какво мислиш... че красавиците по телевизията не си рисуват лица върху грима ли? :)

7.   №4 Вторите кътници избиват около 11 годишна възраст, а когато не са изникнали всички постоянни зъби е противо показно да се слагат скоби. Не че няма минимална вероятност вторите кътници да изникнат на 9, 5 г, но в повечето случай на 11г и след това.
На теб №4 на млечните зъби ли ти слагаха скоби?

8.   номер 1, сестра ми носи скоби от 8 годишна ;)

9.   Наистина ми сложиха на 7 години, няма причина да лъжа.
Не знам, може би ви изглуждам като глезла, но тези неща малко или много ме притесняват и това, че не съм им намерила още решение.

Авторката

10.   1-И аз нося скоби от 7 годишна :) споксииии.. Авторке.. спокойно.. и аз носих тея гадости в устата си 5 години.. все някога ще ги махнеш :) А за другите неща: лол.. сигурна ли си, че не сме близначки ;д И на мен ми е ген да си нося големите краченца и дупенце, както и "яката" кожа.. Е.. аз си харесвам носа. Споко.. с махането на скобите всичко ще се оправи!!!

11.   Мисля, че много от коментиралите тук не правят никакава разлика между скоби (шини) и брекети. Шините могат да бъдат сложени и на млечни зъби и обикновено се слагат на деца под 14, а брекетите се слагат задължитетелно на постоянни зъби.
Поправете ме, ако греша и ако авторката е имала предвид друго под "скоби. "
Peace : )

12.   Не се притеснявай!
За косата -ами отиди на фризьор могат да ти дадат добри съвети.
За кожата ти -черните точки можеш да отидеш на козметик, а за акнето има толкова много видове кремове
И аз носих скоби не помагат! Накрая ги махнах, сложих си брекети и след 2 години зъбите ми се оправиха
Престани да се комплексираш! С малко повече усилия ще получиш желания резултат:)

13.   Спокойноооо деееееее! Нали си гледала ''Пълна промяна'' - ВСИЧКО Е ВЪЗМОЖНО!!! Но трябва да инвестираш доста в себе си - и пари, и време... Трудно е, но не е нещо невъзможно. Отиваш на добър фризьор -опрява ти косата, на дерматолог за кожата. Вече зъбите трябва търпение докато се оправят. На носа - при хирург. За килата - диетоло. Момичееееееееее, за всичко си има решение!!! Не се отчайвай :)))))) Дори и известните и красивите са минали през такъв тунинг, за да изглеждат така, както ги виждаме по ТВ. Но знаеш - всичко е свързано с пари!!!!

14.   за всичко си има решение ама пари за фризиор, дерматолог и стотици продукти - от къде?

15.   Наистина са ти необходими пари - за тунинг!!!!

16.   Аз също не съм красива. Имам бенки по лицето, които ме вбесяват, особено тази на брадичката, която е точно по средата, нея я мразя най-много! Но не мога да ги махна! Първо, защото ме е страх и второ, защото съм още малка- на 14 съм. И аз имам криви зъби, но не нося нито шини, нито брекети, защото нямаме пари. Нямам пъпки, нито черни точки по лицето. Основно тези две неща са ми проблема. Всичките ми приятелки са красавици само аз не. Не мога да се усмихвам на снимки заради зъбите и не мога да се снимам отблизо заради бенките. А и си мисля, че не си толкова грозна, колкото си мислиш. Както казаха по-горе, има много кремове за черните точки и пъпките. Мажи се и ще видиш, че след известно време няма да ги имаш. За косата също има продукти. Махнеш ли и скобите, запишеш ли се да тренираш някъде и си готова! Само за носа не знам друго освен при хирург ... Така че спокойно. Винаги има начин. :)

17.   Аз също не съм от хубавите, но гледам да имам всепак някакво самочувствие. имам криви зъби, това ми е единствения проблем според мен :)

18.   Ако те познавах щях да се опитам да те разкрася с моите продукти... Разгледай този сайт - http://www. bb-team. org/, сигурна съм, че все нещо ще си харесаш за правене. Аз лично оттам се насочих към нисковъглехидратната диета. Може да я пробваш. http://fitnesinstruktor. com/ тук има много упражнения за правене в къщи, дори не е нужно да се записваш на фитнес и да харчиш пари. Жената е помогнала на много хора.
Относно косата има и фризьорски салони, които не са някакви луксозни, но подстригват добре и ти излиза економично. Дамска подстрижка най-много 10 лв. Щом е бухнала предлагам да я изтъниш... но все пак фризьорката като те види ще ти каже по-добре. Пробвала ли си кристали? Ако не си, купи си... има и за по 5 лв на био ойл мисля, че беше фирмата и първите няколко пъти мажи по повече нищо, че омазнява... като се пооправи слагай нормално количество, аз така правих. Незнам кажи какво използваш за да можем да ти помогнем. Бих ти препоръчала много неща, но незнам с какви средства разполагаш.

19.   За кожата мога да ти предложа нещо,което и аз използвам - маска от хума *струва 30 ст.* мед и лимон.Хумата е разтваряш с вода а пък другото просто годобавяш като изтискваш малко лимон.Помага и срещу пъпки и черни точки *най-вече за черни точки*..Само дето не очаквай ефект на първия ден ;) Няма как да стане.Трябва няколко пъти да го правиш и може би чак на 3-4 ден ще стане.. *Недей един след друг..опитай през ден*

20.   Виж сега, ти ако се храниш здравословно едва от 3 месеца и очакваш чудеса, няма да стане. Здравословно трябва да се храниш постоянно.
Да спортуваш постоянно. За кожата си има козметички, отиди, те ще те посъветват.
За косата също има фризьори. Отиди при някой добър.
И не знам какво ти е обкръжението, но примерно в кафетата и ресторантите в центъра на София, повечето жени не са със супер яките коси, ами напротив, повечето са с обикновени к оси, дори има и доста бухнали и смешни.

21.   виж сега, и аз имам пъпки по лицето но не са нито акне нито черни точки а са реакция от слънцето и аз имам 2 криви зъба и точно предните защото ги счупих но въпреки всичко си имам самочувствието и доста от момчетата ме харесват но за това с пъпките (не прибягвай до грим защото може да ги заличава но след време ще станат по зле) просто отиди на козметик ще изтърпиш малко болка да ти ги махне защото моята козметичка ми е казвала че черните точки няма къде другаде да отидат освен да се изкарат, та за косата не е нужно да ходиш на фризьор просто си купи шампоан (не от най-евтините) и всичко след време ще се оправи :Д
и между другото знам че темата е преди около година но реших и аз да помогна с нещо!! УСПЕХ

22.   Всички сте много зле тук! Продължавам да се убеждавам, че човешката простотия няма граници. Убеждавате момичето, че ще е добре ако напълно промени себе си с някакви операции на носа и други глупости. Виж важното е ти да се чувстваш добре и въобще да не ти пука от хорското мнение, защото все ще се намери някои, който да не те харесва колкото и добре да изглеждаш. Няма перфектни хора. Просто приеми недостатъците си, а и каза, че харесваш устните и очите си -добре. Всички имаме неща, които не харесваме в себе си - ту в тялото, ту в характера и т. н. Искам да ти кажа, че не бива да обръщаш внимание на хорското мнение. Иначе за косата можеш да отидеш на фризьор да ти я пооправи малко и да започнеш да полагаш грижи за нея, а колкото до кожата посъветвай се с някой лекар и започни да полагаш грижи и за нея и всичко ще бъде наред. Спортувай - това е много важно и спазвай балансиран хранителен режим. Гарантирам ти, че след като се погрижиш за тези неща ще се чувстваш по-добре. Просто гледай да си здрава и щастлива и това е, а колкото до другите да не ти пука. :) Желая ти много любов, защото тя стои в основата на всичко и бъди щастлива.

23.   Дори да промениш себе си пак ще намираш нещо, което те тревожи, но не можеш да промениш. Дори приятелките ти са обсебени от недостатъците си, нищо че ти ги виждаш красиви. Всеки човек е красив. Всички се раждат красиви, но някой ги мързи, за да подържат себе си. Хората смятат, че аз съм красива, не им вярвам защото наистина не се харесвам. Все пак слаба съм, не полагам никакви диети, просто не качвам килограми. Носих шини като бях много малка и сега имам много прави зъби. Харесвам си косата през повечето време. Лицето ми не е в пъпки, само понякога, но много ме дразни тогава защото винаги ги разранявам. Това, което изключително мразя в себе си и е най-големият ми недостатък е по-тъмната ми кожа. Имам вроден тен, родителите ми са доста по-бели, но аз някак съм го получила. Чувствам се много неудобно от това, доста пъти съм се опитвала да го променя, но никакви маски не работят. Доста хора ми казват, че много искат тен като моя, но аз не го искам. Бих дала всичко, за да се отърва от него.

24.   Нспех е се стресирай мила. Всички тинейджърки преминават този период. Обичай се каквато си. Ниското самочувствие не е полезно. За косата ти препоръчвам да идеш на фризьор или да използваш наякой шампоан за подхранване. За кожата използвай кремове или си прави маска на лицето. Аз също не се харесвам, но на мен ми помогнаха някой песни. Тези песни ми показаха, че красотата не е смо отвън, а и отвътре. Така че спокойно. При мен са добре зъбите, косата и носа. Но лицето не ми се приказва. Всъщност бъди такава каквото си. Успех!

Ралица

25.   виж не всеки се ражда на тоз свят красив но както по горе има решение за всичко но понякога дори това това не помага трябва ти самочуствие сигурна сам че не си грозна и просто си го внушаваш но ако толкова си грозна затова са измисли грима и фризйора мила

26.   И аз се смятам за трол, спокойно.. Относно зъбите - купи си прозрачни брекети, те трудно се забелязват. Гримирай се, ходи на фитнес и смятам, че ще променят държанието си към теб.

27.   Бъди такава каквато си и всичко ще се нареди.

29.   виж ако другите не те харесват ти сама почваш да мислиш за грозна на колко г си

31.   За пръв път попадам в подобен сайт и съм доста учудена. Виж "красота" е относително нещо, едни ще те мислят за хубава, други за грозна. Просто различна гледна точка. Трябва да се възприямеш такава каквато си. Важно е да осъзнаеш, че ти си Ти и не ти трябва одобрението на околните. Ако те не те харесват такава каквато си просто не си човека за тях. Надявам се да съм помогнала ;)

32.   Здравей! И аз имах точно такива проблеми, косата ми беше ужасно бухнала, имах ужасно акне и разбира се черни точки.. Всяко момиче ги има тези проблеми, така, че спокойно... Макар, че и мойте зъби са криви и предните ми 2 имат голямо разстояние, нямам скоби или каквото и да е, но вече съм свикнала.. И аз нямам приятели имам само 2 приятелки а с другите сме просто на Здрасти и да.. Макар, че имам само 2 приятелки понякога се радвам, че поне си имам. Макар и да не са ми истински приятелки... И аз не съм много слаба, но и не съм много дебела... Една тайна от мене : Сутрин и вечер в една малка чашка слагай 1 супена лъжица сол и малко вода - мажи лицето си всеки ден, когато ти се появи пъпка или дори и да не се е появила, никога не ги стискай! Остава ужасен белег.. ако не можеш сутрин - само вечер (На мене ми помага, доволна съм) Дори изгаря и черните точки! Аз вече нямам черни точки. А за косата мажи я поне 1 път в седмицата със зехтин (олио) Примерно - Вечерта в Петъка си намажи косата със зехтина и в Понеделника я измий, на мене ми помогна не е чак толкова бухнала, след измиване е добре да изплакнеш с лимонена вода - Придава блясък :)
Надявам се да ти помогна!

Милена -15

33.   Не знам доколко поста ти е актуален, но преди всичко ти не си грозна. Няма грозни, а само зле поддържани хора. Ето няколко линка, които ще ти помогнат в пътя към красотата. http://spisanie8.bg/новини/психология/3456-аз-съм-тялото-ти-чуй-ме.html

http://www.viewsofia.com/article/3809/Niakolko-nachina-da-badesh-krasiva

34.   Недей да се отчайваш! Сигурна съм че си много красива отвътре! А отвън ще станеш красива като всеки ден се наглашяс. 1. За косата си-потърси съвети в нета, търси хубави продукти за красива коса. 2. За кожата си-търси хубави увлажнители и потърси съвет от козметик 3. Обличай хубави дрехи Дано съветите да ти помогнат... А за коментар номер 3... Аре млъквай бе! Момичето просто търси съвети.. Затваряй си устата...

35.   Здравей! Не съм била в твоята ситуация, но се надявам да ти помогна. Всеки човек си има недостатъци, но за щастие сме в 21 век и всичко е поправимо.
Първо ще ти дам съвет за черните точки. Да, те наистина са ужасни, но за тях има решение. Във всички козметични магазини се предлагат лентички за черни точки на носа. Купи си около 10 бройки и ги използвай 1 или 2 пъти в седмицата. Също така има много хубави продукти за черни точки в dm ( не знам дали е позволено да се съобщават марки на магазини и продукти, така че предварително се извинявам).
Другият ти проблем-носа. За него също има решение. Просто отвлечи вниманието от него. По горе спомена че имаш хубави очи. Подчертай ги със спирала и сложи руж на бузите си за да може да дадеш цвят на лицето си. Повярвай ми никой няма да гледа носът ти като види колко си свежа.
Кривите зъби. И те лесно могат да се поправят. Сложи си гланц на усните. Така те ще добият блясък и ще отклонят вниманието от този малък и незначим недостатък.
Кожата. Разширените пори. Мажи се с хидратиращ крем, за да може, ако кожата ти е суха да се хидратира. Така ще стане по блясква и порите няма да са така забележими.
Краката. Ужас и аз съм така. В гените ми е. Но не са ми кой знае колко дебели, защото спортувам. Карам ройлери, колело и тичам. Не спазвам диети, не смятам, че трябва да се лишаваме от такива неща като храна, напитки и т. н. Дебелите крака могат да се оправят с тесни дънки и потури. Да точно така не се съобразявайте носете каквото искате, защото на пола или дънки или каквото и да е било, ако обуете високи обувки, по някакъв начин краката ви се издължават и по пълните крачета изглеждат доста сладки на високите токчета. Но нека токчетата не са тънки, защото ще е смешно. Заложете на дебел и стабилен ток.
Надявам се да съм помогнала. И съжалявам ако съм пропуснала нещо.

38.   Имам 10 съвета за да сме красиви:1 трябва да си в добра форма. 2 да си здрав, чист и умен. 3 да си работлив. 4 да не се страхувам от нищо. 5 единствено на себе си да вярвам. 6 да не се предавам. 7 винаги да съм подготвена. 8 да съм винаги спретната. 8 да не си мисля че съм по висша от другите. 9 да съм самоуверена. 10 да не се правя на някаква каквато не съм.