Споделена история от Спорт и красота

Спортуване без да искам мускулетно тяло
Здравейте. Аз съм момиче на 16г.
По принцип съм много слаба, (ям здравословно! ) но аз не искам да напълнявам, а понякога ми се дохапва и нещо калорично. Мисля да започна да тичам, да карам колело и т. н. за да горя калории и да ям колкото сладко искам! (без да спортувам трябва да се заситя само с 1 шоколад на ден, например). Аз обичам спорта, развличам се, но единственото нещо, което ме тревожи е да не натрупам много мускулна маса и да стана мускулеста! Изобщо не харесвам мускулести жени, а искам да си остана такава каквато съм сега. Ако започна да спортувам ще стана ли мускулеста и какво да направя за да избегна това? Моля ви за съвети!

Коментари

1.   О, имаш богат избор - тае-бо, йога, тичане, колело и тн. За съжаление сайтът не позволява публикуване на конкретни данни. Имам един бивш съученик, който води женски групи по тае-бо и аеробика. Един от най-добрите треньори в София е, много са доволни от него.
Плуване не e подходящо защото се правят доста гръб и рамена от него, при жени не стои добре.
По-добре е да запишеш на нещо и да ходиш. Самостоятелното спортуване е недисциплинирано и на приливи и отливи, от опит знам:)
Успех в начинанието

2.   Аз съм момиче и ходя на фитнес и искам мускули, взимам криатин протеини скоро ще започна и други добавки.

3.   Номер 2 - много помогнааааа.. да.. -. - :Д Иначе и аз като теб не харесвам мускулести момичета.. това е против естественото някак си.. и мисля, че почти всеки спорт става! ;д

4.   Няма как да станеш мускулеста. Какво е това чудо, момичета, вие да на сте мъже? !?? Четете малко, информирайте се. Едва ли имаш тестостерон в излишък:D

Ще станеш релефна, очертана, красива, ще намалиш подкожните мазнини.... Не знам каква е тая мания по грозно слабото, но отпуснато тяло....

5.   Е аз тренирам от 2 месеца и съм момиче и имам мускули, даже станах 50 кила и вземам протейни за маса.

6.   Аз това лято си купих колело и съм на 12 години...ами карах си го два месеца и после имах стегнати крака,бицепси и като цяло доста здрава станах.Ако искаш да не си набавяш мускули пробвай с бягане или просто,ходене

7.   Щом не искаш мускули, прави кардио, тоест бягай, скачай на въже.. Ако тамците те влекат още по-добре.