Споделена история от Спорт и красота

Изгорени калории на ден
Момиче, 15
Здравейте!
Няколко пъти съм си правила изчисления в различни интернет сайтове - колко калории горя на ден и от колко имам нужда да приемам. Числото варира от 1600-1800. (при положение че съм с поднормено тегло)
А аз като си изчислявам по колко часа седя, по колко часа ходя и т. н. - изгорените калории са по-малко! Аз ли нещо бъркам? Или се горят и допълнителни калории, които аз не смятам?
Може ли и някаква формула за изчисление на калориите на ден?

Коментари

1.   Няма такава формула. Изчислява се индивидуално като се мери мускулната маса/мазнините и така нататък в тялото и ти се дават калории при покой само - т. е. могат да ти кажат лекар/учени по спорта колко калории изразходваш на ден само за поддържане на функциите ти.
Аз съм жена на 25 г., 173 см. / 65 кг. и с доста измервания ми казаха, че изразходвам в покой 1200 калории някъде. Не вярвам ти да изразходваш 1600 калории в покой. Съветвам те, ако си с поднормено тегло да спреш да си броиш калориите, но да гледаш да не падаш под 1500 к. на ден. Не се тъпши с вредни храни!

2.   Авторката: Н1: Как така в покой?

3.   Авторке, най-много калории гори мозакът (това не е мускул и си е в покой в пространството), после идват вътрешните органи и т. н- докато дишаш гориш калории.
Може да ти се изчисли след пресмятания и с помощ на машинки, колко калории гориш в покой - теоретично лежайки на едно място. После какво гориш може приблизително да се каже - една стълба ти е да кажем условно 1 калория и така нататък, 10 мин. бягане са ти 50 калории и така нататък, но основното гориш със самия си живот и биохимичните процеси в тялото ти - демек, за да съществуваш.

4.   н3: Тоест има и допълнителни калории (освен от физичните дейности) които не мога да изчисля?

5.   Могат да се изчислят тези калории от специалист или приблизително в спортното студио като ти знаят приблизително възраст тегло, височина, но това е само горе-долу.

Ето ти линк към калкулатора, но той е като цяло (не за покой), защото има индекс на активността.

http://www.wave-studio.net/bg/polezno/calculator-za-dnevna-nujda-ot-kalorii.html

Приблизително е всичко!

6.   Този калкулатор ми показва 1700 калории!!! При положение, че избрах липса на спорт, а понякога правя упражнения. Не ми се вярва да са 1700...
-Авторката