Споделена история от Спорт и красота

Няколко въпроса относно отслабването ми :)
Здравейте мили хора. Значи момиче на 16 години съм 165 см тежа около 70 -75 (вмомента нямам възможност да се премеря но последния месец килограмите ми варираха някъде там). Та още от миналото лято започнах с отслабването и тогава за около 2 месеца смъкнах 10 килограма обаче след това направих пауза която продължи повече отколкото трябваше :. И сега от известно време започнах отново и вече смъкнах няколко килца, но имам малко въпроси. Значи досега я карах на тичане, колело, аеробика, тае бо и така нататък та идеята ми е трябва ли да започна с фитнеса или да поизчистя още малко за да не правя мускули а пък те да са замазани от мазнини? Има ли някакъв по ефективен начин за смъкване на корем, защото краката и дупето ги смъквам лесно и бързо а пустите корем и паласки едвам едвам намаляват. Какви неща още може да практикувам за изчистване на мазнини? Как да ми отслабнат ръцете? :Д Ииии какво да ям за да може отслабването в областта на талията и корема да е по ефективно? Благодаря ви много предварително и се извинявам ако има правописни грешки. :)

Коментари

1.   Според мен кардио не е лоша идея. Излез и тичай в парка през ден, намали храната и пробвай коремни преси за да стегнеш мускулите и да изчистиш стриите.

Също вдигай леки тежести за да стегнеш и ръцете. Не е нужно да тръгнеш на фитнес, можеш да си ги купиш от някой спортен магазин на приемлива цена =) (фитнесът е скъпа работа)

Прави упражненията през ден, за да могат мускулите да си починат и за да не се контузиш.

Понеделник - тичане, лицеви опори
Вторник - гирички, коремни преси
Сряда - тичане, лицеви опори
Четвъртък - гирички, коремни преси
Петък - тичане, лицеви опори
Събота - почивка
Неделя - почивка
(това е само примерна програма, но сигурно вече разбра идеята)

Лицеви опори - започни от 20-30 на ден по 2-3 серии като за начало, а после ги увеличи. Почивай си около две минути.

Коремни преси - започни от 20 по 3 серии на ден. Почивай си минута-две, не повече.

Гирички - не знам колко килограма ще си избереш, но те съветвам по 10-15 вдигания в продължение на поне 3 серии. Почивката да е две минути. Според мен 5 килограма ще е добро начало =)

Тичане - като за начало поне 15-20 минути тичане (като не броим без почивките), разбира се почивай си от време на време. Почивка - 3-5 минути максимум.

СЪЩО:

1. Изключи захарта и газираните напитки от менюто си. Ако досега си пила по 2 литра Кока-Кола на ден, ограничи се с не повече от една чаша дневно.
2. Повечето "натурални" сокове са пълни с консерванти, оцветители, захар. Не ти ги препоръчвам, освен ако не си го направиш лично.
4. Не яж мазни храни. Поне не в големи количества и само по повод (като Коледа например).
5. Не яж в Макдоналдс каквото и да било и по каквато и да е причина.
6. Яж повече плодове и зеленчуци. Два банана, две ябълки, салати...
7. ПИЙ МНОГО ВОДА. На ден по 2 литра (или повече ако искаш).
8. Зеленият чай помага в свалянето на килограми.
9. Млякото е богато на протеини. (самия аз не пия мляко, но съм чувал, че 500 милилитра на ден е добре)

Ако си прочела всичко това, успех :)

2.   Номер 1 - Банани не се ядът за остлабване!! Иначе с другите неща съм съгласна! :)

3.   Благодаря ти много ще изпробвам съветите ти :)

4.   Продължавай с упражненията, но гледай да ядеш по-засищати и нискокалорични храни (доматите са добра идея). Итаче принципно зеленият чай помага да изгориш мазнините, а и е полезен за здравето. Надявам се да ти помогнах ( :!