Споделена история от Спорт и красота

Тъмни кръгове под очите
Хора, моля ви помагайте. Проблемът ми е следният- имам тъмни кръгове под очите, които най-вероятно са ми наследствени от мама. :( Попринцип ги покривам с фон дьо тен или основа за грим но при сгъвката на очите ми стават светли ивици и е много кофти. Дами, ще ми препоръчате ли някакъв продукт който използвате и сте доволни от него? Много ще съм ви благодарна.

Д, 15

Коментари

1.   посъветвай се с професионален гримьор, има вече много такива в по големите магазини за декоративна козметика. Той ще ти покаже какъв тип коректор да използваш. Няма козметика или препарат, които да премахват сенките под очите щом са наследствени. Но разбира се, добрата храна, повече вода и разходки на чист въздух значително ще оправят проблема. Доколкото съм чувала също пакетчета от чай от лайка накиснати в гореща вода се слагат и се държат 10тина минути. Успех.

2.   Фон дьо тен не се слага под очите-ще изглеждаш по-стара, а и е вредно за кожата.
Ползвай коректор за тъмни кръгове.

3.   На пазара има много кремове за околоочния контур против тъмни кръгове. Ако имаш възможност се спри на някоя по- добра марка. Те обикновенно съдържат кофеин и изсветляващи пигменти. Използвай сутрин и вечер. Също така не слагай фон дьо тен, а коректор. Пак подбери такъв специално за околоочния контур. Или някой със стягащ ефект за да не ти остават линии. Има най-разнообразни...

4.   Не давайте съвети на толкова младо момиче да използва стягащи кремове! Като не разбирате не пишете! Кремовете няма да помогнат, от личен опит ти го казвам, дори и да са от най скъпите, пигментацията е от вътре и нищо от вън няма да я заличи. Ползвай си хубав коректор и се научи да се гримираш добре.

5.   Аз не я съветвам да ползва стягащ крем, а коректор със стягащ ефект. Има такива специално за тази зона. И не са лифтинг, а просто държат стегната кожата за да не стават ивици(това, което не иска и момичето). Аз лично ползвам околочен крем от както започнах да се гримирам. Тъй като кожата там бързо се пресушава- трябва крем. Да, те не са магически и да, няма да изчезнат кръговете, но могат да станат по-малко видими. Също така трябва да приемаш много течности и много вода. Разрови се из интернет, има доста съвети относно хранене и природни средства против тъмните кръгове. Сигурно няма да изчезнат напълно, но поне няма да се виждат твърде много.

6.   ЗДР И аз имах подобен проблем. На мен ми помогна натуралната козметика на AVON или по-точно околоочен крем с роза. Нанасяй сутрин и вечер нежно под очите. Цената му е 3. 50 тогава беше на промоция, но мисля, че до 7 лв някъде ще е сега. Опаковката е 15ml. Поне на мен ми подейства. Успех ти желая и не слагай фон дьо тен под очите си. Това място е мн деликатно и нежно! Дано съм помогнала! :)))

7.   http://www.bourjois.co.uk/catalog/make_up/complexion/concealer/healthy_mix_concealer Четох в един форум, че този коректор помага! Някой ползвал ли го е и какви са впечатленията му? Иначе благодаря много за съветите, но все пак .. може ли да ми кажете конкретни марки и продукти? Ще съм ви много благодарна! :)

Д,15

8.   Ако решиш да си слагаш пакетчетата от чай лайка, трябва да са изстудени.

9.   На Seventeen околоочния коректор е много хубав и покривен. Не знам точно колко е цената, мисля че около 10 лв. А кремче- на Гарниер. Също така можеш да замръзиш чай от лайка във формата за лед и сутрин и вечер да разтриваш с него. Действа добре не само около очите, а и на цялото лице!

10.   "Имам тъмни кръгове под очите, които са наследствени от мама... "
Моето момиче, тъмните кръгове са от нередовно и недостатъчно спане.
Почивай си повече, намали купоните с приятели/ седенето пред компа и ще се оправиш.
XII

11.   Не само недоспиване е причината. Има още много възможности:
Хронична умора, неправилно хранене, цигари и алкохол, компютър и телевизор, заболявания на вътрешни органи, анемия, ИЛИ НАСЛЕДСТВЕНОСТ.

Според мен ако е наследствено - трябва да обърнеш сериозно внимание на останалите фактори, поне там да минимизираш последиците. Но е възможно с майка ти да имате еднакъв режим на живот, хранене, затова да потъмняват.

12.   Знаеш ли защо имаш? И аз имах и по някой път още имам. Това е само защото вечерта си лягаме много късно. смисъл аз попринцип си лягам към 2:00 сутринта и на другия ден имам такива кръгове. Е една вечер реших да си легна по-рано, защото ми се спеше. Тоест към 22:30 някъде си легнах. Е на сутринта ставах за училище и нали отивам да се видя в огледалото и воала. Нямах такива кръгове. Затова съветът от мен е да си лягаш по-рано. Ако не ти се спи е отделен въпрос вече. :)

14.   Стига сте заблуждавали момичето, че е задължително да е от преумора и недоспиване. Аз също съм на 15 и имам тъмни кръгове под очите от 4-5 годишно момиченце. Нещо да кажете? А нито майка ми, нито баща ми имат. Бог знае защо аз имам. А иначе аз ползвам коректор, но лично на мен са ми доста силно изразени тъмните кръгове, затова си ми трябва доста голямо количество, за да ги прикрия. Сега ползвам на Maybelline Fit me, добър е, но съм чувала страшно добри отзиви за Catrice Camouflage cream и смятам в най-скоро време да си го взема. 6-7 лева е :) А иначе за изсветляване - пробвала съм това с лайката, но лично при мен няма ефект. Това, което дава добър ефект при мен е компрес с... картоф. Настъргваш малко количество суров картоф, по-добре да е току-що изваден от хладилника, завиваш го с една марличка и слагаш под окото за 10-тина минути. Ефект определено има, не магически, но има видим ефект. Пробвай, нищо не губиш, а и трябва да се има предвид че при мен няма кой знае колко голям ефект просто защото съм трагичен случай :D

16.   Дали 5 или 12 часа сън винаги имам тъмни сенки под очите. Когато спя повече са само сенки, а кога е по- малко и торбички. Майка ми спи много повече от мен, но всеки ден е с торбички под очите и предполагам е наследствено.