Споделена история от Спорт и красота

Боядисване с къна
Аз съм момиче на 15, което до сега не се е боядисвало и косата ми е тъмно кестенява на цвят. Майка ми казва, че нюанса ми е трудно постижим и много го харесва, но аз смятам, че е ужасен и искам това лято да направя промяна. Винаги съм искала черна коса, защото съм мрачна, но пък това ще подчертае несъвършенствата по лицето ми. Мислех и за тъмно червено, защото понякога, когато съм в настроение си падам растафарче. За целта реших да се боядисам с къна, а не с боя, защото се изправям и не искам да си изгоря хептем косата от малка. Бях решила първо да сложа червеното и ако не се харесам да сложа черното и готово, но мама каза, че къната обхваща косъма и няма да мога да го направя черен и сега се колебая какво да правя. И двата цвята ще ми отидат много, но не мога да реша. Също така не съм сигурна дали няма да може да се покрие къна с къна. Дайте ми съвет и ми споделете ваши случай.

Коментари

1.   Майка ми и аз се каносваме. Аз се каносвам черна, а майка ми с тъмен махагон - много приятен цвят. Тя, преди да мине на махагон се каносваше с черно. В корените я хвана веднага новият цвят, но върховете стояха черни дълго време, не си спомням много добре, но някъде към 4-тото каносване с новият цвят черното се заличи. Но иначе едва ли ще има проблем обратният вариант първо червено, после да опиташ черно.

2.   Благодаря за коментара, бих се радвала да прочета и други мнения!

3.   Няма проблем - ще хване черното върху червеното. НО! Хубаво си помисли, ама много хубаво дали си сигурна, защото НЯМА махане. Не пада както боите, а си стои докато не си отрежеш косата.
Успех
xperia

4.   По данни на световната здравна асоцияция къната е доста опасен продукт, благодарение на който в Индия, където освен късите си татуйрат и телата с къна е най висок процента на жените болни от левкимия. Това съм прочела, казвам го. Къната също така може да предизвика алергични реакции след време, когато решите да се боядисвате с боя за коса, независимо колко време е минало от къната.

5.   ОПАСНИ КОЗМЕТИЧНИ ПРОДУКТИ
На
г
.
в Столична РЗИ постъпи информация от Министерство
на здравеопазването за получени нотификации по системата
RAPEX
/Европейска система за бързо предупреждение за опасни потребителски
продукти
/
за следните опасни стоки
,
открити на територията на
Европейския съюз
:
1.
Черна къна
,
Черна роза
– Kali Mehandi,
марка
Black Rose Kali
Mehandi/Black Henna,
страна на произход Индия
;
производител
– Henna
Export Corporation.
Установено е съдържание на
3 %
р-фенилендиамин
,
който формира автоокислителни продукти
.
Тези вещества са генотоксични
и имат много голям потенциал за причиняване на раздразнение на кожата
или алергии