Споделена история от Спорт и красота

Косата и тривитаминола
До днес 15. 06 вкл. съм си правила маската с тривитаминол общо 5 пъти. До 15 септември, без да броим тези 5 пъти, ще я използвам общо 13 пъти. Правя си я по веднъж седмично. За тези 13 седмици(т. е. цялата лятна ваканция) НЯМА да използвам сешоар, преса и т. н., но преди по 3 пъти седмично използвах сешоар, рядко преса.
Според вас с колко сантиметра ще ми порасне косата за тези 13 седмици, т. е. 3 месеца, с тази маска, без топлинна обработка на косата?

Ето и маската:
2 с. л. тривитаминол
1 с. л. мед
1 с. л. бадемово масло
1 с. л. зехтин
1 с. л. ракия
1 с. л. кисело мляко

П. П. Косатами попринцип расте бавно!

Коментари

1.   Момиче, ти луда ли си да изсипваш такава зривоопасна смес върху главата си?
Махни поне ракията, моля ти се - етанол няма какво да прави върху косатта!

И съвет - СПРИ НА ВРЕМЕ С ТЕЗИ ГЛУПОСТИ.
Колко ще ти расте косата зависи от ген, хранене и други фактори. Колкото и боклуци да си излееш на главата, не помага за растежа на косата!
Ако искаш буквално да загладиш косъм ти препоръчвам новите масла за коса на Лореал (има и на други марки). Струват към 20 лв. най-добрите, но ги ползваш поне 6 месеца. Аз ползвам ELVIVE extraordanary oil по препоръка на фризьора ми и съм много доволна.
Хвърли химичната си лаборатория в тоалетната и се зареди с търпение - коса се чака, не се изнасилва!
П.П. Ако твоята смес действитлено имаше някакъв ефект, до сега Лореал, Нивеа или друг концерн щяха да са я патентовали. Истината е, че с такива боклуци, най-малкото ще миришиш на квартална кръчма. Не се излагай, младо момиче си. Специално за ракията 100% знам, че разгражда косъма (ЕТАНОЛ). Поне нея махкай от сместа, киселото мляко пък ако не измиеш както трябва ще мирише, останалите „продукти“ ще отежнят косата и ще я затормозят.

2.   Много е добра маската, аз си правя с една лъжица тривитаминол, един жълтък, една супена лъжица ракия и една кисело мляко! Косата ми определено стана по хубава, и за седмица си я направих около 3 пъти, тъй като трайността на тривитаминола е сравнително малка :Д Иначе за растеж си вземи козметична хининова вода, от нея много бързо расте и е евтина (2, а не 20лева)!
Номер едно, що за безумни глупости говориш??? Не са фалирали, само и единствено заради такива като теб! В маската на момичето, няма нищо хическо, чисти витамини и природни съставки, но за твоите купени от магазина продукти, не съм сигурна...

3.   Всъщност 1 с. л. ракия по никакъв начин няма да навреди на косата. Тя загрява скалпа и така маската се усвоява по-добре, освен това измиването после става по-лесно благодарение на ракията ;)
Но по-добре махни или бадемовото масло или зехтина, че ще ти стане мазничка.
Същата маска си я правих 2 пъти седмично в продължение на 2 месеца, и имаше много добър ефект върху косата. Порасна доста, стана по-здрава и бляскава. Сега вече си я правя по-рядко.

4.   От авторката: Номеер 1, както казах, използвала съм 5 пътти маската и се отразява чудесно на косата ми. Леля ми я е използвала преди и косата и е прекрасна.
Иначе Ви блаагодаря, но все пааак... с колко миислите, че ке ми порасне косата? :Д

5.   От номер 2, нямам представа, честно :Д моята коса расте доста бързо, винаги след като я изкъпя я пръскам с хининова вода, но не я втривам в корените (както трябва да се прави, за да е ефективна), а просто си напръсквам косата с нея, за да я разреша по лесно... , да, ако ти е мазна косата, не слагай мазни съставки в маската, тривитаминола си е достатъчно мазен! А за растежа, за 3 месеца трябва да ти порасне поне с 3-4 пръста...

6.   безспорно маската е доста е известна.. обаче не трябва да се прави на боядисани коси.. и най вече руси.. аз я правих известно време така веднъж в седмицата но нещо започна много да ми се омазнява скалпа буквално трябва да го мия през ден..

7.   Момичета, на мъже как влияе тази маска, струва ли си да я пробвам? :)

М43

8.   Маската е страхотна! Ракията е задължителна! Ако не расте по-бързо, то ще се заздрави със сигурност.

9.   Н7-Според мен си струува да пробваш, предполагам влияе еднакво.

10.   Аз използвах само тривитаминола, без другите работи и за около два месеца(мажех се обилно 2-3 пъти седмично), ми порасна около 2-3 пръста! В същото време ползвах винаги сешоар, защото косата ми е много гъста и се суша по 20 минути, но при всеки е индивидуално

11.   Здравейте, аз също като многото млади момичета непрекъснато мисля за косата си, по-точно как да порасне най-бързо. Та по този въпрос искам да ви кажа какво аз използвам за растежа й. Започнах да ползвам хининова вода от месец Януари. До сега косата ми е пораснала с около 3 см, най-много 4 (не съм се подстригвала от тогава и не се изправям мн често. Така че може да се каже, че съм доволна от водата, като се има предвид колко бавно ми расте (косата ми е чуплива)...

п. п от една приятелка разбрах, че използва хума на прах за растежа и е доволна. Може да пробвате и вие, струва около 2. 00 лв и се купува от аптеките. Ще следя темата, така че ако имате въпроси относно хумата или нещо друго-питайте :)

-G10

12.   НОМЕР 1 - В ОГРОМНА ГРЕШКА СИ. Ще ти обясня, защото явно не си наясно - РАКИЯТА се слага за да е по-лесно отмиването после на всички тези масла.

Тривитаминола действа страхотно, бих ви препоръчала горещо маската на икаров за коса, много по-евтина е от другите им масла, а ги включва всичките.

Преди бях с изгоряла, изрусена коса - за година постоянно ползване на тази маска и други масла хининова вода косата ми стана страхотна ( често подстригване, за да се махат гадните краища). Естествено трябваше няколко години след това още да израства, за да се махне русото.

Оттогава не я горя нито с преси (освен много редки случаи), нито с бои и е невероятна - мека, гъста, лъскава, обожавам я!

ЗАПОМНИ, ЧЕ ТРЯБВА МНООООГО ТЪРПЕНИЕ. :) За дълга и красива коса ще ти трябват години, но като я постигнеш, ще видиш, че си е струвало.

Сега си я поддържам с нормални маски за коса от "купешките" хининова или розова вода, просто няма нужда от никакви масла, дори по краищата.

Пожелавам ти страхотна коса, имай търпение и ще я постигнеш! :)

13.   Кажете ми, какво точно трябва да се сложи.. тривитаминол, ракия друго какво? И колко време трябва да стоиш?

14.   Каквото и да направиш косата расте всеки месец по 1-1, 5 см. Най-важното косъма да е здрав, иначе и толкова няма да расте. Не очаквай чудо за 3 месеца.

15.   За номер 13 имам доста маски и с тривитаминол и без :) Ето една от тях :)
2с. л. тривитаминол
1. с. л. мед
1. с. л. бадемово масло продава се в аптеката ако нямаш струва кум 2 лева
1. с. л зехтин
1. с. л ракия
1с. л кисело мляко

16.   За съжаление чак сега попадам на коментарите ви и едва ли някой от вас ще види какво съм написала, но тривитаминол е с голямо съдържание на витамин А, който при предозиране в организма на млади и здрави момичета като повечето от вас, може да нанесе сериозни щети на половата ви система и репродукцията. Каквито и масла да ползвате, поне се информирайте какво съдържат и колко често трябва да се използват, защото използване на тривитаминол 3 пъти в седмицата е абсолютно самоубийство. Всеки витамин предозиран в тялото на човек има негативни ефекти по един или друг начин, но вие чули недочули мажете с каквото падне, правите диети, които тотално ми прецакват телата, но за жалост човек поумнява, когато стане най-лошото.