Споделена история от Спорт и красота

Мама ми влияе на мисленето в отрицателна посока
На 15 съм и съм леко пълна. В училище-в класа ми момчетата винаги ми подхвърляха някакви бъзици мече, пух, топче и още (тук ги направих да изглеждат мило, но не е така... груби са и много ме обиждат). И затова реших това лято да отслабна. Обаче майка ми, непрекъснато ми говори за това как ще си доведа гастрит с диетите. Проблемът е там, че аз не ям нормални количества храна, а ям само шоколад... Предния ден повръщах от шоколада и затова реших да се спра и да спазвам диета. И за здраве, и защото не искам като отида в даскало момчетата пак да започнат (в интерес на истината не съм най-дебелата от нашия клас-8 момичета сме и ако трябва да се наредим в последователност по това, кой колко е слаб аз съм посредата -има няколко солетки от класа по 45 кила и тях момчетата ги боготворят. )Както и да е. Реших да спазвам диетата на д-р Байкова, защото е лека -хем за лятото да ми е добре, хем да не ми се повръща пак. Мама почва пак да ми втълпява как след повръщане кислениността в корема била засилена и киселото мляко я повишавало още. След това ми каза, че трябвало да изям една препечена филия с масло и повече супи. НО аз не мога така. ДА ям неорганизирано, значи да ям шоколад. И така имам чувството, че септември ей сега ще дойде а аз ще си остана момичето -мече, на което ще се подиграват.. и пак ще ми е гадно и ще плача! А не искам да е така..

Коментари

1.   Трябва да спортуваш само с диета нистава! Ж 14 г 48 кг

2.   Майка ти е напълно права! Внимавай много, послушай съветите й. Аз имам гастрит и колит, които получих с неправилно хранене и сега страдам постоянно, а съм момиче на 25! Мисли за здравето си. Ето, аз не мислих и сега пия по 3 вида пробиотици и витамини на всяко хранене, за да се чувства горе-долу добре стомаха ми.
Яж повече плодове и зеленчуци сега лятото, взимай си пълнозърнест или черен хляб, мюсли.. А шоколад може по 2-3 парченца на ден, но гледай да е черен :)
Успех, надявам се да постигнеш мечтата си да се чувстваш добре в кожата си и да не те обиждат съучениците.

3.   Първо какво работи майка ти.
Второ повръщането и гладуването не само няма да ти помогнат да отслабнеш, а и ще засилят липогенезата, тъй като организмът ти преминава в режим на запасяване в тези ситуации.
Това шоколада не знам от къде е, но изобщо не ми допада. От опит мога да ти кажа, че ключа към здравословното отслабване е търпението. Няма как да отслабнеш (трайно и здравословно) за 2-3 месеца. Спазвай хранителен режим и спортувай, толкова е просто.

4.   Пропуснах да добавя, че рафинираната захар (шоколадите най-вече), пърженото, готовите храни, тестените изделия и плодовете (до известна степен) ги забрави.

5.   Между другото, не ги разбирам тия твои съученици, аз съм момче на 19 години и да ти кажа, доста си падам по момичета, който имат малко повече маса. Не дебелани, който заемат две места в автобуса, но малко по-пълни момичет. Така, че не се притеснявай всеки мъж, който разбира от жени харесва по-пълнички, а не някви хърбалани, дето като ги хванеш за задника им хващаш кокалите

6.   Мило момиче, мечетата са мечета, защото спят 4-5 месеца зимен сън, два месеца преди това натрупват нужните количества калории и не спортуват през това време. За да не си мече спортувай целогодишно.
Диета не означава да не се храниш или да спазваш диетата на д-р Байкова, а да се храниш умерено и да спортиваш усилено. Храненето само с един вид храна е най вредното, което можеш да сториш на 15г. Супата която ти предлага майка ти е доста правилно и питателна храна.
Диетата на д-р Байкова е разтоварваща диета, не е правилна за всеки ден.
Добре е да започнеш режим на хранене /диета/, но с идеята да получаваш хранителни вещества в точен час и количество колкото /купичките в дестката градина/, каквато и храна да сложиш в купичките и да спортуваш много, да си потна поне половината ден, поне 6 часа дневно /нещо като труда който се полага на нивите с мотика/. При този режим гарантирам за оставащите два месеца, от ваканцията, на 15 септември да си като слабите си съученички.

7.   Съжалявам, но се ядосах. Момиче, послушай майка си, спирай **баните диети и се захващай със спорт, ако не искаш да повръщаш или да станеш отпусната като черво. От диетите може да има само временен ефект или да си докараш някое заболяване. Спри! Почни да правиш упражнения и ходи много пеша. Момиче на 15 съм, бедрата от години си ми бяха проблем. От 2012 година, 2-ри април, правя упражнения всеки ден по 40 минути или най-много 1 ден от седмицата да пропусна. Упражненията наподобяват танци, пускам си музика и правя каквито движения ми идват отвътре, но са доста енергични, потя се доста. На ден ходя страшно много пеша. И зимата си ходех всеки ден по много пеша. Обличах се добре и тръгвах. Много е полезно, защото е и разтоварващо за психиката. Доста ми се промени фигурата. Свалих в бедрата, фигурата ми е и стегната. Психически също се чувствам по-добре. Съня ми също се подобри. С тъпите гладувания до никъде няма да стигнеш. От личен опит ти го казвам, 2011 бях почнала една диета, която намерих от интернет. Отначало свалих малко, но бях много отпусната, слаб и отпуснат е много лошо също. Обаче после си върнах килограмите и то за отрицателно време. Спорт му е майката. Почни да спортуваш, ако си постоянна ще придобиеш 100 пъти по-хубава фигура от доста момичета, които са слаби /но пък не спортуват/. Успех!

8.   Хм, в много отношения майка ти е права. Диетите не са хубаво нещо, когато не се прилагат съобразно нуждите на организма. Аз ти препоръчвам да спортуваш-всеки ден по 4 км бягане, не са толкова много, в началото ако не можеш по по-малко и после по толкова и ще си супер до септември и ще се чувствап добре, а не невротизирана от това, че не може да се храниш нормално :)

9.   Според мен майка ти е съвсем права. И е много по-умна от теб!

10.   Здравей мило дете! Аз съм личен лекар също и това, което мога да ти гарантирам е, че със диети нищо няма да постигнеш! Първо и най-важно е, че човек бе трябва да се лишава от нищо. Особено дете на твоята възраст. Просто трябва да намалиш количеството. Ако обичаш шоколад яж по-рядко, но във деня е хубаво да се яде нещо сладко. Диетите само ще те накарат да ядеш по-малко и нещо, което не ти харесва и след диетата килограмите се връщат двойно. Аз, което ти предлагам е да започнеш да спортуваш и да пиеш много вода. Това ти гарантира отслабване, със което ще се гордееш, че си го направила съвсем сама, вместо диети! Успех и пиши, какво си решила!

Ж 24

11.   Спортувай не взимай диети.

12.   От личен опит знам, че със диети ще се влоши. Отслабнах и след известно време станах по-пълна отпреди! Спортувай дете!

13.   яж таратор, яйца, сирене

15.   ОТ АВТОРКАТА: Благодаря ви за многото съвети! Оценявам го и се вземам в ръце!

16.   ОТ АВТОРКАТА: още едно нещо искам да ви попитам (относно спорта): освен ежедневните упражнения, които започнах да правя от сайта фитнесинструктор. ком, искам и да тичам на стадиона. Проблемът е, че ставам в 10-11, тогава вече е топло чак до 8.. апък аз в 7 вечерта излизам с приятелки и не знам какво да правя.. апък обичам да тичам, ей така като почна със слушалките в уши по 6-7 обиколки наведнъж навъртам за около 30 мин и съм вкъщи..

17.   Добре, а топлото какво ти пречи, още по добре, при топло гориш повече енергия.

18.   Авторке, на твоите години бях доста пълна. Опитах се да спазвам диети и правих упражнения, но не успях да отслабна, заради пубертета или не - нямаше никакъв резултат. Не казвам, че при теб няма да има, но с тези шоколади, 'дето ги переш - забрави, че ще отслабнеш. Значи... и аз съм пристрастена към шоколада, мога да ям шоколад всеки ден, без да хапвам нищо друго, сигурно знаеш за какво говоря, но повярвай ми - много е вреден!! Такава вреда може да ти нанесе на кожата, а и на организма, че после ще съжаляваш. Едно че може да ти излезнат много стрии и пъпки по кожата, друго - можеш да хванеш захарен диабет от тези калории дето ги приемаш всекидневно... Дори само от 2шоколадови вафли или шоколадови бонбони, можеш да надвишиш количеството калории за деня и после като хапнеш и нещо друго(понеже вафличките или бонбоните естествено не са те наяли) си качила 1-2кг за деня.
Точно на твоите години ядях мнооого шоколад, абсолютно всеки ден. Доста бях напълняла, така че спирай шоколада, ако искаш да отслабнеш, спирай всякакво сладко и солетите и снаксовете. Не си мисли, че щом солетите ти се струват лека храна - ще отслабнеш. Яж супи, яж си по 2филии хляб, недей да гладуваш... просто спираш сладко, пържено, газирано и т. н. и правиш физ. упражнения!
Аз отслабнах като излязох от пубертета... в пубертета изобщо не успях да сваля и 1кг, постоянно качвах. Не съм спазвала никога диети, но спрях да се храня с боклуци. Сега съм 48кг и се чувствам страхотно, а на твоите години бях 65кг! Така че, внимавай с тези шоколади, защото точно сега в пубертета организма е най-уязвим. Сега поне през лятото - хапвай плодове.

21.   От авторката до номер 17: Много е вредно да се спортува в горещина води до прилошаване, припадъци, рязък спад в кръвното налягане, слънчева треска, главоболие и тем подобни. Невъзможно е да се бяга при температура в 30 градуса, освен ако не си по бельо.. Но и тогава няма гаранция, че няма да завреш! ;)

22.   Авторке не е вярно това, което си написала в №21 то тогава хората, които живеят близо до екватора да не си мърдат пръста за да не получат колапс. Пък и в България тези, които са лятото на полето да са измерели. Олимпийските игри са измислени в Гърция, където е по горещо в сравнение с у нас.

23.   Слушай какво, знам мацка как се чувстваш! :) Когато бях 8 клас бях 65кг, на 155/156. Мога да те посъветвам само едно нещо : " 90 дневна диета "! Отслабнах 10 кг и съм 53/54/55, но зависи дали съм в цикъл. Както и да е. Пробвай я, не е лесна отначало, но после ти доставя удоволствие да я спазваш. Изчиства токсините от организъма по време на плодовият ден, абе страшна яка диета. Ще ти помогне доста, но сама прецени за 29 ден дали ще можеш да го спазиш, но и да не го спазиш, пак, за 1 месец свалих 7-8 кг, после 2 месец 2 и 3 месец само ги поддържах :) Помисли си и най-важното, не мисли, че майка ти върви с/у теб, напротив, тя е твоя майка и има право да ти каже последствията след диета! И така, ако не пробвай с тичане, за здраве е! :) Успех мацка, знам, че ще постигнеш това, което искаш, но ще ти изисква много воля :) И не забравяй да слушаш майка ти, колкото и досадна да ти се вижда! :))))))))))