Споделена история от Спорт и красота

Болка при кола маска
здравейте искам да споделя моя проблем тъй като тук всичко е анонимно и не се чувствам неудобно или нещо друго,
та така от известно време започнах да си махам космите на краката
миналата година опитах с епилатор за 1ви път и честно казано тогава не ме боля почти 1вия път!! Но после се започнаха мъките изпитвах ужасна болка и просто не можех да търпя. Тази година майка ми ми купи кола маска на jankar или junkar нещо подобно беше първия път малко боля но втория не чак толкова скоро пак опитах но косъмчетата не бяха толкова дълги и когато слагах лентат а почти нищо не излиза а и много боли когато една място се повтаря милион пъти, след това опитах с епилатора и се разревах от болка ужасно тъпо ми е цяло лято не съм слагала къси гащи... Та моя въпрос е ако опитам с депилиращия гел какво ще стане ще станат ли по групи като при самобръсначката и кой крем можете да ми препоръчате.
Надявам се историята ми да бъде публикувана и да намерря решението на този проблем! :)
Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Моят съвет е да си слагаш бебешка пудра преди да се намажеш с колата и ще е по-добре или пък с лед да минеш малко участъка за да се изстуди мястото и няма да те боли толкова. Другият ми съвет е, не ползвай на Jankar маската, тя много си боли, дори и мен. Пробвай с лентите на Veet или Дева, с тях по не боли. И след време спира да те боли, поне аз свикнах, но от време на време минавам с самобръсначката, за да не се получават врастнали косъмчета, и задължително се намажи с някакъв крем след колата, много е важно това, и не се къпи два - три часа след колата, защото порите са ти отворени още и като се изкъпеш става лошо. Надявам се да съм ти помогнала поне малко. Успех.

пп. С депилиращият крем ефекта е същият като с самобръсначката, само дето висиш 15-20 мин докато подейства.

2.   Отиди при козметичка. Ако нямаш възможност разгледай офертите в сайтовете за групово пазаруване. Боли малко, но се търпи. Стискаш зъби и след малко си готова- не се умира от кола маска :))

3.   Аз съм пробвала с депилиращ крем, но не стана, а пробвах и с евтин и със скъп, все едно се намазах с някакъв друг крем, той си попи в кожата и, като се изкъпах и космите още си бяха там, а чаках 20минути.

4.   При депилиращият крем се маха с една шпатула там и тогава падат, тоест все едно си се обръснала.