Споделена история от Спорт и красота

Изрусяване
Здравейте! Бих искала да попитам няколко неща относно изрусяването. Кой е най-добрия салон, в който може да се направи без да се превръща косата в слама? Моята е тъмно кестенява, но от доста време искам да се изруся, но постепенно от по-светло към по-светло докато не стигна до платинено руса. Мислех да се насоча към DimaStyle тъй като доста от нашите звезди са клиенти там, но ако някой знае по-хубав салон моля да каже. И толкова ли е трудна за поддържане? Какви шампоани, маски и т. н. да използвам? Ще бъда благодарна на тези, които ми отговорят особено на момичета, които са минавали през това :)

Коментари

1.   Била съм руса, вече не съм. Ще те посъветвам да не го правиш, но едва ли ще ме послушаш, сега си си го наумила да го направиш. Ако направиш тази грешка, все пак да ти кажа да използваш при всяко къпане в краищата на косата маска за за изтощена коса, препоръчително е да си я купиш от фризьорски салон, също и шампоана от там. Всеки месец се боядисва косата като се използва отново блондор (обезцветяване), защото истинската ти коса е доста тъмна. Моята е светлокестенява, затова не използвах блондор, само боя, но въпреки това се изтощава доста, особено пък ако ползваш често и сешоар и преса или маша. Може като постигнеш цвета да започнеш да ползваш безамонячни бои. Честно да ти кажа мисля че ще е грозно израстналите ти тъмни корени на супер русата коса. Но пък ако имаш пари всеки месец, че и на по-често за фризьори, що пък не.

2.   Това, което ще ти го направят в Дима Стил е не по-различно от това, което правят във всеки друг приличен салон. Само, че в Дима ще ти вземат 3 пъти по-скъпо.
И аз съм на мнение, че не ти трябва русо, но щом си си го наумила едва ли някой ще те разубеди. Основното е да започнеш изсветляването (а и по принцип боядисването) с качествена боя като, за да постигнеш приличен вид на косата не трябва да пестиш пари, ако не искаш да заприличаш на сламено плашило в главата. Другото, което е по възможност да се боядисваш по-рядко, за да щадиш косата си (едновременно с това трябва постоянно да използваш подхранващи маски, също качествени). Съветвам те, когато корените ти започнат да се показват да боядисваш само тях, но ако може в салон да го правиш. И последно платиненото русо освен, че вече не е модерно е и прекалено ангажиращо (не знам дали знаеш, но не на всеки отива този цвят). Моето мнение е да помислиш за нещо като пепеляво тъмно русо, дори на границата между светло кестеняво. Тези нюанси омекотяват чертите на лицето и като цяло отиват на повече хора. А и косата ти щом е тъмно кестенява, няма да е толкова натрапчиво, когато ти никнат корените.

3.   Не искам да те отчайвам, но ДА, русата коса е супер трудна за поддържане. Всеки месец ще я скъсяваш, защото няма да ти расте косата... смисъл, тя ще ти расте, но ще се накъсва, така че няма да има особено файда, ако запазиш дължината й. Ще ходиш с изкуствена коса, щото твоята ще е още по-изтощена от преди. Та така... изпатих си преди време от това русо и от дълга и гъста коса, косата ми в момента не е нито гъста, нито прекалено тънка, но косъмът й отдавна не е здрав, няма е тежестта, нито нищо. Все пак, ако си решила, че искаш да си руса, съветвам те да не слагаш повече от веднъж блондор в косата си. Обезцветиш ли се веднъж, оттам нататък поддържай цветът само с боя за коса. Еми успех с постигането и грижата за новия цвят... наистина супер як цвят, но гори тройно в сравнение с другите цветове.

4.   Сигурно повече от 15 години съм руса. Да трудно се поддържа и косата иска много грижи, но мен вече никой не ме възприема с кестенява коса /веднъж ми писна и се боядисах кестенява/. Аз лично от моя цвят я минах веднъж с блондор, след около два месеца още веднъж и от тогава я боядисвам само в корените. Надолу с течение на времето косата сама се изсветлява. Ходя само на фризьор, винаги е изгладена и матирана. Матирането пречупва цвета и го прави по естествен. Непрекъснато и правя маски. И да косата се изтощава.