Споделена история от Спорт и красота

Спорт и хранителен режим - моя версия!
Здравейте, още съм малка за да спазвам диета, пък и не съм им любител, така че реших да си направя мой режим за отслабване. Искам вашето мнение! Висока съм 1. 60 и тежа 55 кг или поне това бяха последните ми мерки (от миналата година). За това лято бих искала да сваля 5-7 кг и да се стегна. Моят режим включва тичане - сутрин и вечер (общо 12 км) и скачане на въже (1000 подскока). Изключвам всякакви тестени, мазни, пържени и сладки храни, като наблягам на плодовете и зеленчуците, много вода. Включвам пилешко месо (само такова ям попринцип) без кожата. Незнам за вас, но намен този режим ми се струва добър, за това се нуждая от мнението ви!

Коментари

1.   Има ли резултати?

2.   Всъщност е много добър, продължавай така и наистина ще се стегнеш...

3.   Не каза на колко години си, това е без значение разбирасе. Хубаво е да се спортува и да се следи какво точно слагаш в стомаха си. Ще те научи на самодисциплина, вдигне самочувствието ще се чувстваш много по-добре отвътре, това разбирасе ще се отрази и на външното ти състояние.
Мазното, пърженото е добре да не се консумират, както и сладкото. Но ЗАЩО да отказваш тестените изделия, смисъл кроасани вафли и бисквити те са направени от богу знае както брашно, но хляба защо го отхвърляш напълно. Защо не си купиш уред за печене на домашен хляб. Мюслите защо ги подценяваш, богати на фибри и дозина дръги хранителни вещества. Порови в българския сайт за фитнес няма да му давам точното заглявие, модераторите сигърно няма да го одобрят поста ми ако го направя.

4.   супер е.

5.   Добър ти е режимът, но не сваляй повече от 3 килограма, моля те. Момиче/жена под 50 кг е много-грозна гледка независимо от ръста й. И от време на време хапвай мазно и сладко- не случайно се казва, че всичко трябва да се яде. Те също съдържат неща, които организмът не произвежда сам и са необходими на тялото. Но например вместо олио, ползвай зехтин. Доказано е, че ензимите в зехтина дори помагат за премахването на мастните клетки в ханша. А сладко- черен шоколад например. Пак е горе-долу същите калории, но пък поради вкусът му не ти се яде толкова, както е с млечния. Също, прочети из Интернет как точно да комбинираш храните. Например месото винаги със зеленчуци, а плодовете около 30-40 минути след хранене. Иначе колкото и здравословни да са, ако не се комбинират правилно ефектът не е същият. А ако я караш само на зеленчуци не виждам как ще изтичаш 12 км, след като те не дават енергия. Ще трябват и други меса от време на време. Включи и риба задължително! Успех!

6.   Не тичай повече от 1 път на ден!!

7.   Благодаря за коментарите ви! Още май е рано за каквито и да било резултати. На 15 г. съм номер 3. Много ми се лепят тестените изделия, за това не ги харесвам. До преди няколко месеца бях се отказала напълно от тях(1 година не бях вкусвала каквото и да било), докато баба разбра. Номер 5 нe мисля да савам под 47 килограма, но все пак мисля, че килограмите са много за моята възраст и височина?

8.   То трябва да завършиш едно висше, за да знаеш как да тренираш и как да се храниш "правилно".

11.   Не се безпокой. Колкото и да си висока, колкото и да тежиш, важното е ти да се възприемаш и харесваш такава, каквато си. Аз също съм на 15, доста бях комплексирана, но до сега, защото ще разбереш.. винаги има хора, които ще те харесват, заради самата теб, а не заради фигурата ти. А и ти си в нормата. Храни се правилно, спортувай за удоволствие, разбира се, и всичко ще бъде наред. :)
- Vikkie