Споделена история от Спорт и красота

Косата ми капе.. Какво да правя ?
От известно време винаги когато се реша с четката оставам коса по нея и когато я събера е направо цяла топка.. Сутрин след сресване като прекарам ръка хващайки цялата си коса, пак десетина косъма в ръката ми.. Косата ми е малко под раменете и се чудя дали проблема може да е грубото решене.. Тоест да се срешеш набързо, но опъвайки косата, а не внимателно да разресваш.. Използваш шампоан на Loreal Elseve за пълно възстановяване на косата.. Не ползвам балсами или препарати за по-лесно разресване.. Преди време ходих на кожен заради "мазен пърхот", тя ми предписа шампоан и наскоро не съм го ползвала, но мисля сега пак да го почна, защото ми се струва, че пак се появяват и може да е от това.. Някой ако знае маски за коса или някакви ефективни подхранващи продукти да споделя.. :) Благодаря предварително!

Коментари

1.   Нещо естествено. ;)

Violet

2.   Ампулите на Ревалид.

3.   Ако имаш мазна коса, т. е. мазен косъм, мога да те посъветвам, след като си измиеш косата с шампоан, след това да я изплакнеш с разтвор от сока на един прясно изцеден лимон с 1 един литър вода, след това ако имаш възможност остави я естествено да се изсуши, т. е. не използвай сешоар и чак след като се изсуши я среши. От скоро моята коса я правя така през ден и има определено резултат, по-малко косми на четката, по-бляскава и свежа.

4.   В добрите фризьорски салони има специални шампоани, ампули, препарати. Консултирай се с опитен фризьор и си вземи от там. Днес има суперсредства, не е много скъпо, зарежи бабешките лекове.

5.   Използвай натурални само измиващи вещества, а не химични, каквито са повечето продукти за печалби. Мий косите с жълтък, плакни с лимонена вода. Ако е суха, прави маска с мас неосолена. Така се щади косъма и скалпа. Ползвай сешоар само при нужда за бързина. Масажирай скалпа леко с върха на пръсти всеки ден. Разресвай внимателно, без да дърпаш. Разнообрази храната. Знай, че има периоди с този проблем без сериозни причини. Ако продължи по- дълго и се засили, тогава потърси само лекар, а не фризьор или др...

6.   Има много домашни маски срещу косопад прочети в интернет ;) Аз имах този проблем миналата есен, косата ми толкова падаше, че чак се стреснах отидох на лекар и той ми предписа шампоан, витамини и някакви мазила и си купих всичко дадох цели 50 лв. и накрая ефект-никакъв. После след около 1 месец просто спря да пада ей така сама нарича се сезонен косопад и много хора имат. Съветвам те да опиташ домашни маски вместо да купуваш глупости и да даваш сума ти пари на вятъра, защото всичко е боклук по магазините.

7.   Дори бебешката козметика не е решение на това. Знам го от личен опит. Докато един ден не попаднах на решението на всеки един от козметичните ми проблеми. Мога да ти изпратя такъв шампоан, който е изцяло натурален и естествен с жив корен от жен шен. Много мои познати си решиха проблема точно с него. На мен косата ми падаше зловещо и хубаво, че беше този шампоан. Ако решиш и за повече информация пиши ми тук. Успех!

8.   И аз като се реша ми пада много коса, това е нормално - сега е лято и косата се сменя. Иначе мога да ти препоръчам хининова вода - това е изцяло природен продукт, който заздравява скалпа и помага срещу пърхута. Има я във всяка аптека. Слага се в корените след измиване.

9.   Използвай ампули за подхранване на косата. Братовчедка ми също имаше косопад, доста и уредя косата, докато се сети да ги използва, но като употреби 1 - 2 и постепенно косопадът спря. Опитай :)

10.   N. 7 Какъв е шампоана за който говориш??

11.   Шампоанът е с жив корен от жен шен. Абсолютно натурален както споменах. Стимулира имунната система на скалпа, подобрява жизнената дейност на космените фоликули, възстановява структурата на косъма, подобрява растежа им и удължава техния жизнен цикъл. Има и балсам към него.

12.   Aз съм момиче нa 13 години и имaм същия проблем, a именно-косопaд. Имaм огромни петнa по цялaтa глaвa. Ходих нa кожен лекaр и той кaзa, че е било нa нервнa основa, но че не е било нa 100% сигурно, че е порaди тaзи причинa, a инaче причинaтa зa рaзпръсвaнето нa петнaтa по цялaтa глaвa-гъбички. Лекaрят ми изписa 'Ревaлид' кaпсули и шaмпоaн, които излязохa 50 левa, но ефект-никaкъв Мaзaх и от шaмпоaнa и от кaпсулите по рецептa, тaкa кaкто ми изписa лекaрят, но нямaше ефект, кaкто вече споменaх. След товa опитaхме и с бaбенски кремове-никaкъв резултaт. Тaм хвърлихме още 40 лв нa вятърa. И сегa след 1-2 месецa чaкaне мaйкa ми взе от aптекaтa някaкъв спирт зa косопaд и зa ефективен рaстеж нa косaтa. Този път подеиствa Слaвa Богу, a името нa спиртa е 'себорaл '. Нaистинa действa!!! :) Успех от мене!

Влaдимирa :)

13.   Напоследък и моята коса взе да капе, а имах такава разкошна коса :( Все си мисля, че освен външни причините може да са и вътрешни, примерно твърде много стрес. Сега съм се заела да я спасявам с маски за изтощена коса и с ампули против косопад, ама ще видим дали ще има ефект, но както ми каза една фризьорка когато я питах какво да правя, най-важното е да живееш спокойно. Уф, да лесно е да се каже, ама...
Та помисли и за това.

14.   Аз бяха чела някъде, че косата е нормално да пада малко повече напролет и наесен. Моята пък точно обратното - като започне от юни някъде, че чак до края на септември. Направо ме е страх да не остана без коса, тя и без това си е много тъничка... Дали е норамлно това и има ли някой друг с такъв проблем? Това съм го забелязала в последните две години по-специално. И аз съм чувала за Ревалид, че помага.

15.   Чесън е решението, колкото и гадно да ти се струва. Взимаш скилидка, режеш на две по дължина и с вътрешната част натъркваш в корените. Престояваш малко - един, два часа и миеш с шампоан и балсам. После пак остава миризма, така че слагай някаква купешка маска по краищата - освен че действат добре, обикновено са и ароматни, също така можеш, след баня, още на мокра коса да втриваш в скалпа розова вода.

АшЛий

17.   Здравейте! :) Преди използвах Loreal Elseve за пълно възстановяване на косата и реших, че това е точният шампоан за мен, казах си, , Никога и за нищо на света няма да го сменя ''. Е, смених го, защото забелязах, че косата ми капе. ( Шампоанът на Еlseve правеше косата ми права и мека ) Другите шампоани не можеха да изправят косата ми ( а аз пробвах с много ), косата ми не капеше след като смених Loreal-a, но бухваше :/, затова аз пак реших да използвам Loreal. Косата ми стана по- права, по-мека и по-бляскава от преди, но капеше повече ;(. Сега не знам какво да правя, но трява да избера - бухнала коса или капеща коса.

18.   Здравейте! :) Преди използвах Loreal Elseve за пълно възстановяване на косата и реших, че това е точният шампоан за мен, казах си, , Никога и за нищо на света няма да го сменя ''. Е, смених го, защото забелязах, че косата ми капе. ( Шампоанът на Еlseve правеше косата ми права и мека ) Другите шампоани не можеха да изправят косата ми ( а аз пробвах с много ), косата ми не капеше след като смених Loreal-a, но бухваше :/, затова аз пак реших да използвам Loreal. Косата ми стана по- права, по-мека и по-бляскава от преди, но капеше повече ;(. Сега не знам какво да правя, но трява да избера - бухнала коса или капеща коса.

19.   Аз имах подобен проблем преди два месеца-оправих се с витамини, понеже бях в Германия си купих някакви съвсем обикновени за подхранване на косата и пих по две хапчета на ден. И ползвах някакви ампули които си бях купила от Бг-Фармаси май пишеше на тях, но имах останали пет или шест и не знам колко са помогнали.