Споделена история от Спорт и красота

Йога, скачане на въже, кардио
Може ли да ми обясните разликата в натоварването при йогата, скачането на въже и кардиото? Знам че има специални упражнения за всяка зона на тялото, но като цяло кои зони се натоварват най-много при всеки от тези спортове? Най-добрите кардио упражнения за зоната на краката (главно бедрата) и дупето? Както и най-ефективните пози в йогата за същите зони?

П. С. - Старая се да бъда максимално точна и кратка. Не искам да ви отегчавам.

Коментари

1.   То скачането на въже е част от кардиото. А самото кардио, това е процес който се прави с главна цел при тези които тренират е топене на мазнини н стягане на задните части и краката. Кардиото също е полезно за сърдечната дейност и още други. За йогата не знам упражнения но предполагам, че не са толкова ефективни колкото упражненията за стегнато тяло!

2.   Скачането на въже е вид кардиоо.. натоварват се всички частии и при двете. А може и да наблегнеш на упражнеия за частите, които желаеш. Най-ефективното е клекове..

3.   аз скачам на въже и най-отразената зона е краката, нищо друго не ми се натоварва така

4.   Ами намери някоя гиричка и действай с нея...

5.   Изонщо с йохата отслабва (стяга) ли се тялото?

6.   Аз лично мисля, че йогата е за отбиване на номера. Това ми се струва мързелива работа.

7.   О, йогата определено не е отбиване на номера! :д Ако си с по-сковано тяло си е доста трудно и изморително. Авторке, в ютуб има изключително много клипчета ;д. За йога бих ти препоръчала клиповете на Tara Stiles, има за начинаещи. Клиповете в канала blogilates мисля че са точно това, което търсиш, има много упражнения за крака и дупе ( труднички са :Д ) и кардио има. А за скачането - перфектно кардио.

8.   С тая йога най-много по гъвкава да станеш, нищо повече.

9.   Аз съм инструктор от 5г, горните постове са на хора който нямат и идея къде се намират....

Йога упражненията са доста ефективни към балансиране на тялото, доста станаха популярни, но според мен Скачането на въже, ще ти развие краката доста, при жените скачането на въже развива краката, а при мъжете намаляват, не знам този факт как става, но с очите си го виждам....

Най ефикасно е кардиото наречено бягане над 30минута

Ако имаш други въпроси пиши.