Споделена история от Спорт и красота

Относно протеините и хранителните добавки
Искам да ви попитам имат ли някакъв страничен ефект протеините и добавките(без анаболи) на бъбреците, черния дроб, половата система? От скоро ходя на фитнес и мисля да си купя качествен протеин за малко повече маса. Бихте ли ми препоръчали марка, дозировка?

Коментари

1.   не, няма странични не-желани ефекти.
На whey е най-добър, но е и най-скъп.

2.   Никакви странични ефекти. Препоръчвам ти телешки протеин Carnivor или суроватка Pure whey. Също не пречи да си вземеш аминокиселини, мога да препоръчам на Scivation Xtend, новата формула. Много добри амино са, супер бързо възтановяване, губене на мазнини по бързо и при някои хора качва силата, но аз не усетих разлика в тази област. Няма нищо вредно в тези добавки, никакви странични ефекти не се безпокой, За по натам можеш да помислиш и за Глутамин или Креатин ако искаш, но се иска повече стаж в залата за креатина. Пак казвам, никакви лоши ефекти, а телешкия протеин с вкус на шоколад е много добър. Плюс, можеш да го пиеш 1-2 дози след тренировка и примерно сутрин с кисело мляко и мюсли бъркано (аз така правя, закуската е убиец) или вечер точно преди лягане, защото през нощта докато спиш мускула се нуждае от много протеин за неговото възстановяване и растеж.
Pr0cK

3.   Не съм много сигурен както коментар 1 и 2, че няма странични ефекти! Ползвам съм преди години, вярно трупаш с тях повечко мускулна маса отколкото като не пиеш, но не прекалявай, гледай в инструкцийте за твойте килограми колко трябва да пиеш в доза.
пс: Въпрос защо почти всички сте зарибени по тоя фитнес?
И аз съм ходил близо две години, ходя от време на време, ама ако ще изграждате тела, плувайте бе, от плуването по хубаво няма;

4.   Ами фитнеса и плуването са два различни спорта. Аз съм плувал 5-6 години, но сякаш беше насила. След като започнах да ходя на фитнес обаче, вече знам, че точно там ми е мястото. Чувството е уникално. Ходя там с желание и ми е като втори дом. Всеки харесва различни неща. И страничните ефекти се получават от зоба, а не от протеини/амино/креатин. Но все пак, трябва да се използват с мярка, а не да ръгаш по 100гр креатин на ден.
Pr0cK

5.   Какво значи"без анаболи"? Анаболен процес е режимът, в който се реализира растеж на мускулната маса... Обикновените аминокиселини също са анаболи! Чрез определено хранене също можеш да посткигнеш анаболен процес... Може би имаш предвид "без стероиди" - има разлика! И те определено в известен смисъл са опасни.